Ranking szczoteczek sonicznych

Nowoczesne szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością.
Ranking szczoteczek sonicznych
09.05.2022

Jak do tej pory nie wynaleziono lepszego sposobu na czyszczenie zębów i zadbanie o dziąsła. Na jaki model warto się zdecydować? Zobacz aktualne propozycje i wybierz najlepszą szczoteczkę dla siebie!

Jak działają szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne wykonują kilkadziesiąt tysięcy ruchów w minutę. Urządzenia emitują fale dźwiękowe, które wzbudzają drgania we włóknach szczoteczki. W efekcie tworzy się piana z bardzo dużą ilością mikrobąbelków, które są zdolne przedostać się nawet w najmniejsze przestrzenie między zębami i usunąć z nich osad i bakterie. W przeciwieństwie do szczoteczek elektrycznych (rotacyjnych), podłużna główka szczoteczki sonicznej nie kręci się. Poruszają się jedynie włókna, które wykonują dynamiczny ruch wymiatający. Technologia soniczna pozwala skutecznie czyścić zęby, dzięki temu spowalnia proces odkładania się kamienia, lepiej przeciwdziała próchnicy oraz poprawia stan zdrowia dziąseł. Warto zwrócić uwagę ile ruchów (drgań) na minutę jest w stanie wygenerować urządzenie, które planujesz kupić. Im więcej ruchów szczoteczka soniczna wykonuje, tym dokładniej czyści zęby. Jest to szczególnie ważne, gdy zmagamy się z przebarwieniami na zębach lub mamy tendencję do szybkiego odkładania się kamienia nazębnego. 

Cena, wygląd, dodatkowe funkcje - na co zwrócić uwagę?

Nie tylko ilość ruchów na minutę decyduje o funkcjonalności szczoteczki. Liczy się czas pracy na jednym naładowaniu, opinie innych klientów, a także estetyka wykonania i oczywiście cena. Najdroższe modele naszpikowane sztuczną inteligencją kosztują nawet około 1 000 zł.  Dzięki wbudowanym czujnikom możemy lepiej kontrolować to, czy prawidłowo szczotkujemy zęby i czy nie pomijamy żadnego obszaru. Tańsze modele także oferują wiele ciekawych funkcji i programów, z pomocą których codzienne mycie zębów jest nie tylko łatwiejsze, ale i też bardziej skuteczne.

Przy wyborze szczoteczki sonicznej warto wziąć też pod uwagę programy pracy, tak by jak najlepiej dopasować działanie szczoteczki do naszych potrzeb. Wśród ciekawych programów możemy znaleźć na przykład: masaż dziąseł, wybielanie, polerowanie zębów, czyszczenie języka. Jak widać szczoteczki soniczne mogą Cię zaskoczyć swoją funkcjonalnością! Zobacz więc, które modele cieszą się dużą popularnością i jakie rozwiązania oferują. 

Szczoteczka SEYSSO Gold Black

Elegancki design i wyjątkowa prędkość (nawet 96 tys. ruchów na minutę!) wyróżnia szczoteczkę soniczną SEYSSO Gold Black. Niezwykle skutecznie usuwa z zębów płytkę nazębną i przebarwienia, które mogą się tworzyć po paleniu tytoniu, piciu kawy lub herbaty. Pięć programów pozwala dopasować opcję czyszczenia do indywidualnych potrzeb:

  • Program Clean (82 tys. ruchów na minutę) czyści zęby w 2 minuty, przeznaczony jest do codziennej higieny jamy ustnej,
  • Program White (96 tys. ruchów na minutę) – program pomaga przywrócić zębom ich naturalną biel,
  • Program Polish (90 tys. ruchów na minutę) –  krótki 1-minytowy program do rozjaśniania i polerowania zębów przednich. Doskonale sprawdzi się po właściwym umyciu zębów,
  • Program Gum Care (70 tys. ruchów na minutę) – program zapewnia stymulujący masaż dziąseł,
  • Program Sensitive (62 tys. ruchów na minutę) – delikatny program polecany przy nadwrażliwości zębów i delikatnych dziąsłach.

Szczoteczki soniczne SEYSSO Gold w zestawie zawierają, między innymi końcówkę Gold Whitening, która pomaga przywrócić zębom naturalny biały kolor. Dokładnie usuwa przebarwienia, a zaokrąglone końce włókien delikatnie polerują szkliwo, nie rysując jego powierzchni. Dzięki różnym programom pracy, szczoteczka SEYSSO Gold jest odpowiednia dla każdego, zarówno dla osób pragnącym zadbać o bielszy uśmiech jak i dla posiadaczy wrażliwej jamy ustnej. W zestawie są trzy końcówki: 2 x SEYSSO Gold Anti-plaque oraz 1 x SEYSSO Gold Whitening. Zestaw dodatkowo został wzbogacony w funkcjonalne etui podróżne, które pełni także rolę ładowarki.  Wyjątkowo pojemny akumulator litowo-jonowy zapewnia długi czas pracy – nawet do 10 tygodni bez ładowania.

Szczoteczka soniczna SEYSSO Oxygen

SEYSSO O-Sonic to kolejna szczoteczka soniczna warta uwagi. Urządzenie pomaga bezpiecznie przywrócić biel zębom i łączy w sobie z jednej strony delikatność, a z drugiej skuteczne działanie. Szczoteczka soniczna Seysso Oxygen dopasowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika, dzięki trzem programom pracy – Clean, Soft i Whitening. Na każdym programie pracuje z inną prędkością, wykonując na programie wybielającym 96 tys. ruchów na minutę.

Dlaczego warto sięgnąć po ten właśnie model? Z wielu powodów. Oprócz tego, że szczoteczka oferuje kilka prędkości, które możemy zmieniać wybierając spośród 3 programów pracy, posiada także wysoką klasę wodoszczelności IPX-7. Cechuje ją elegancki i świeży design oraz solidna konstrukcja. Oprócz standardowych udogodnień, jakim jest chociażby automatyczny timer, szczoteczka w zestawie posiada kompaktowe etui podróżne i dwie końcówki.

Szczoteczki soniczne to inwestycja, która szybko się zwraca. Regularne używanie szczoteczki sonicznej pomaga przede wszystkim utrzymać zdrowsze, czystsze zęby i znacząco spowolnić proces odkładania się kamienia nazębnego, a także poprawić stan zdrowia dziąseł. Dzięki temu możemy spodziewać się mniejszych problemów z zębami oraz rzadszych wizyt u stomatologa.

SEYSSO Planet NeptunX 

Szczoteczka soniczna SEYSSO Planet NeptunX ma wyjątkowy, granatowy kolor rękojeści i cechuje się bardzo dobrymi parametrami. W przystępnej cenie otrzymujesz urządzenie gotowe do pracy w czterech programach. Co więcej, każdy z trybów pracy jest sygnalizowany innym kolorem podświetlenia. To bardzo ułatwia korzystanie ze szczoteczki. Do codziennej higieny jamy ustnej doskonale sprawdzi się program Clean, na którym szczoteczka wykonuje 60 tys. ruchów na minutę. Jeżeli chcesz przywrócić zębom naturalny, biały kolor wybierz program White, na którym szczoteczka wykonuje 72 tys. ruchów na minutę. Tryb Polish rozjaśnia i poleruje przednie zęby. Polerowanie zapobiega ponownemu osadzaniu się kamienia nazębnego i przebarwieniom. Czwarty program - Massage delikatnie czyści zęby i masuje dziąsła.

W szczoteczkach sonicznych SEYSSO, w tym także w serii Planet, zastosowano Technologię Dynamicznego Oczyszczania. Czym ona jest? To połączenie szybko poruszających się włókien i fal dźwiękowych, dzięki którym z pasty do zębów, wody i śliny wytwarzana jest chmura tysięcy mikrobąbelków, które docierają do najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej i oczyszczają je z nagromadzonych bakterii i osadów. Szczoteczki soniczne SEYSSO Planet kosztują poniżej 300 zł. Posiadają wbudowany timer, etui podróżne i wydajny litowo-jonowy akumulator, który pozwala na użytkowanie szczoteczki nawet przez 75 dni bez ładowania!

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie