Jak osiągnąć piękną i zdrową sylwetkę?

Prawdopodobnie każdemu człowiekowi zależy na dobrze zbudowanej, zdrowej sylwetce.
Jak osiągnąć piękną i zdrową sylwetkę?
15.02.2022

Jej osiągnięcie nie zawsze jest proste i wymaga odpowiedniej zmiany trybu życia, co najczęściej wiąże się z zadbaniem o zróżnicowaną dietę oraz zwiększeniem aktywności fizycznej. Pomóc w tym może zarówno dietetyk, jak i trener personalny. Dlaczego dzięki nim metamorfoza sylwetki będzie prostsza?

Metamorfoza sylwetki - dietetyk

Każdy organizm jest inny, dlatego chcąc osiągnąć piękną i zdrową sylwetkę, warto przejść się do specjalisty. Dietetyk jest bowiem w stanie dokładnie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dla organizmu, a także stworzyć dietę redukcyjną (oczywiście, jeśli celem jest odchudzanie). Współpracując z ekspertem, można porozmawiać o swoich największych problemach, przy czym nierzadko wykryte zostają zaburzenia odżywiania, które wbrew pozorom nie należą do rzadkości.

Zaburzenia odżywiania są różne i charakteryzują się unikaniem lub ograniczaniem przyjmowania pokarmów danej grupy. Wśród nich występuje również niechęć do danej tekstury, zapachu lub aromatu. Nawet nie planując stałej współpracy z dietetykiem, warto udać się do niego na konsultację celem odpowiedniego rozpoznania własnej sytuacji żywieniowej. Specjalista może również ocenić nietolerancje poszczególnych produktów, jak laktoza czy gluten. W skrajnych sytuacjach, na przykład przy wystąpieniu zaburzeń, takich jak anoreksja, bulimia czy pica, zaproponuje skorzystanie z pomocy psychologa. Dobrego dietetyka lub psychologa znajdziesz na https://recykloteria.pl/.

Catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa

Coraz więcej osób poleca skorzystanie z diety pudełkowej. Niestety, współcześnie trudno gotować sobie pełnowartościowe posiłki, które nie tylko będą odpowiednio zróżnicowane dla dostarczenia organizmowi potrzebnych składników odżywczych, ale też wpasują się w zapotrzebowanie kaloryczne. Samodzielne gotowanie jest czasochłonne i mało wygodne. Okazuje się więc, że wiele osób nawet mając świadomość tego, jakie zmiany powinny zajść w ich diecie, rezygnują z właściwego odżywiania na rzecz wygody. Dlatego właśnie catering dietetyczny jest tak dobrym rozwiązaniem.

Dieta pudełkowa zawsze składa się z kilku posiłków, które w sumie zapewniają określoną wcześniej liczbę kalorii. Ponadto catering dietetyczny może uwzględniać nietolerancje na poszczególne składniki. Co ciekawe, firmy oferujące takie odżywianie oferują konsultacje ze swoimi dietetykami.

Treningi indywidualne - aktywność kluczem do metamorfozy sylwetki

Uzyskanie zdrowej sylwetki zawsze składa się z dwóch elementów - dobrego żywienia i aktywności fizycznej. Eksperci polecają stosowanie połączenia treningu aerobowego oraz siłowego, jednak warto (przynajmniej na początku) skonsultować swój plan z ekspertem. Jest nim trener personalny, który dobiera ćwiczenia na podstawie możliwości klienta, a także nadzoruje poprawność treningu (na przykład pod względem postawy lub tempa). Trening personalny zapewnia zdecydowanie najlepsze efekty, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po wypracowaniu odpowiednich technik zacząć ćwiczyć samodzielnie.

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 14.08.2022 12:15
Gra ktoś w fortnite mój nick Mati1522
odpowiedz
😀😃😄 (Ocena: 1) 03.08.2022 13:31
Guwno
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2022 21:32
nsjsdjs
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2022 00:21
Potwierdzam. Można spróbować cateringu dietetycznego i wiele pozytywnych opinii o TAJM słyszałam. Posiłki są odpowiednio zbilansowane i bardzo smaczne. Ciągle coś innego, człowiek się nie nudzi
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 21.02.2022 23:49
Teraz już mogę powiedzieć bez żadnych wyrzutów sumienia, że moja sylwetka dobrze wygląda odkąd ćwiczę i jem pudełka z catering dietetyczny blue. W końcu nie chodzę głodna, bo się najadam i dostarczam odpowiednią ilość kalorii, a przy tym chudnę,
odpowiedz

Polecane dla Ciebie