Recepta przez internet - poznaj szczegóły!

Recepta online to sprawdzone rozwiązanie dla osób, które przyjmują leki na stałe i nie tylko.
Recepta przez internet - poznaj szczegóły!
14.02.2022

Jej uzyskanie nie wymaga wizyty w placówce medycznej, a wszelkie szczegóły dotyczące recepty widoczne są na Internetowym Koncie Pacjenta, czyli IKP. Przekonaj się, że nowoczesne rozwiązania informatyczne obejmują także zwolnienie lekarskie oraz teleporady. Poznaj szczegóły i zadbaj o swoje zdrowie w kompleksowy sposób, także bez wychodzenia z domu!

Recepta online

Recepta online - co warto wiedzieć

Recepta online to nowoczesne rozwiązanie informatyczne, które 8 stycznia 2020 roku zostało wprowadzone na stałe do obiegu medycznego. Tym samym recepta online wyparła dotychczasowe rozwiązanie, jakim była tradycyjna, papierowa recepta. Klasyczna recepta posiadała wiele mankamentów, ponieważ dokument ten można było łatwo zgubić lub zniszczyć. Jednocześnie charakter pisma wielu lekarzy był trudny do odczytania dla pracowników apteki, zdarzały się także inne błędy. Sprawiało to, że często pacjent musiał wracać do gabinetu lekarza, aby ten naniósł poprawki lub podpisał się.

E-recepta to narzędzie oparte na systemie informatycznym, które pozwala uniknąć wielu błędów i problemów. Wystawianie recept stało się proste i szybkie, ponieważ niejednokrotnie pacjent otrzymuje receptę już w ciągu piętnastu minut. Elektroniczna recepta nie wymaga podpisu lekarza, jednocześnie jest bardzo czytelna dla farmaceuty i pacjenta. E receptę można zrealizować w każdej aptece, ponieważ wystarczy podać numer PESEL oraz otrzymany kod recepty. Zagubienie kodu jest wręcz niemożliwe, gdyż widnieje on choćby na IKP. Dostęp do recepty jest także możliwy przez Internetowe Konto Pacjenta, z którego warto korzystać.

IKP, czyli Internetowe Konto Pacjenta

Uzyskanie recepty online stało się o wiele łatwiejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta, co nie wymaga wizyty w placówce. Dodatkowo zakup e recepty można zrealizować w dowolnej aptece. Liczne udogodnienia zapewnia także IKP. Na Internetowym Koncie Pacjenta można sprawdzić wystawioną e receptę, zwolnienie lekarskie i wiele więcej. Na IKP pacjent ma dostęp do całej historii leczenia, a także to możliwość zmiany pielęgniarki lub lekarza pierwszego kontaktu. Odbiór e-recepty przez internet bez wychodzenia z domu jest również możliwy. E-recepta online to łatwy i prosty dostęp do wskazań medycznych i zaleceń przygotowanych przez lekarzy, które dotyczą przepisanych leków.

Teleporada to konsultacja medyczna online

Realizacja konsultacji medycznych online to teleporada, która może odbyć się za pośrednictwem rozmowy wideo lub rozmowy telefonicznej. To sprawdzona usługa medyczna, z której w wielu przypadkach warto skorzystać. W czasie teleporady pacjent może uzyskać szereg ważnych porad dotyczących swojego stanu zdrowia, a także otrzymać receptę online lub zwolnienie lekarskie, gdy zajdzie taka potrzeba. W czasie takiej porady może zostać także wystawione skierowanie do lekarza specjalisty lub na badanie lekarskie, które przyczynią się do postawienia właściwej diagnozy lub pozwolą sprawdzić postępy prowadzonego leczenia.

W czasie teleporady można skorzystać z konsultacji z wieloma lekarzami różnych specjalności, takich jak: urolog, pediatra, internista, kardiolog, ginekolog, endokrynolog i wielu innych. To godne polecenia rozwiązanie, które w szybki i bezproblemowy sposób pozwala się skonsultować ze specjalistą w danej dziedzinie. Ten rodzaj usługi został także bardzo mocno doceniony przez szerokie grono pacjentów, którzy przyjmują leki na stałe przepisane szczególnie przez endokrynologa, kardiologa lub ginekologa. Dzięki temu antykoncepcja hormonalna i jej stosowanie może przebiegać bez zakłóceń. E-recepta online postaw na nowoczesne usługi medyczne i zadbaj o swoje zdrowie w kompleksowy sposób!

E-zwolnienie, czyli nowoczesna forma zwolnienia lekarskiego

E-zwolnienie to również wygodne narzędzie informatyczne, które wystawiane jest przez internet, e-recepta. L4 online od razu trafia do zakładu pracy oraz do ZUS, dzięki czemu można uniknąć jego dostarczania w formie papierowej. Po wystawieniu L4 online trafia ono automatycznie na profil  płatnika składek Platformy Usług Elektronicznych oraz do właściwego systemu ZUS. Wystawienie zwolnienia możliwe jest tylko w uzasadnionych przypadkach, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza w placówce medycznej lub skorzystanie z teleporady. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu medycznego lekarz stwierdza, czy pacjent jest zdolny do podjęcia czynności zawodowych.

Teleporada to bezpieczna forma kontaktu z lekarzem specjalistą, która w wielu przypadkach stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej wizyty. Pozwala zaoszczędzić czas, uniknąć długich kolejek pod gabinetem lekarskim oraz teleporada znacząco skraca czas oczekiwania na poradę lekarską. Konsultacja online obejmuje rozmowę z lekarzem, który dzięki niej jest w stanie ustalić wiele szczegółów dotyczących stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowo, gdy to konieczne wystawiana jest recepta przez internet, zwolnienie lekarskie lub skierowanie.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie