Frezarka do paznokci – zrób perfekcyjny manicure i zaoszczędź czas!

Frezarka do paznokci – zrób perfekcyjny manicure i zaoszczędź czas!
Frezarka do paznokci – zrób perfekcyjny manicure i zaoszczędź czas!
28.12.2021

Dzięki zastosowaniu tego praktycznego narzędzia same zrobimy manicure w zaciszu własnego domu, sprawnie i szybko. Warto wiedzieć, że frezarka łączy w sobie działanie kilku akcesoriów potrzebnych do wykonania manicure czy pedicure. Nie musimy ich już kompletować – wszystko mamy w jednym miejscu i w zasięgu ręki.

Jak działa frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci czasami nazywana jest elektrycznym pilnikiem, ale ma też inne zastosowania niż nadawanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Używając jej, wypolerujemy oraz zmatowimy płytkę, usuniemy skórki i wały paznokciowe i zdejmiemy lakier hybrydowy oraz żelowy. Frezarka do paznokci jest również przydatna do wykonania french manicure i do precyzyjnego umieszczenia na lakierze zdobień. Łączy w sobie zalety pilnika do paznokci, polerki oraz cążek i patyczków do usuwania skórek. Do każdej z tych czynności służy inna nakładka, czyli frez. Należy też odpowiednio ustawić prędkość obrotów i ich kierunek.

Frezarka do paznokci – jak prawidłowo wybrać nakładkę?

Gdy kupimy frezarkę do paznokci, w zestawie znajdziemy podstawowe frezy, czyli nakładki służące do spiłowywania i skracania paznokci, usuwania skórek i zdejmowania lakieru hybrydowego czy żelowego. Możemy też dokupić specjalistyczne, profesjonalne nakładki służące do bardziej zaawansowanych czynności, takich jak grawerowanie paznokci. Nakładki mogą być diamentowe lub węglikowe. Diamentowa nakładka w kształcie długiego szpica służy do usuwania i opracowywania skórek, podobnie jak diamentowa kulka. Pamiętajmy o ich opracowaniu, jeśli chcemy cieszyć się naprawdę perfekcyjnym manicure. Krótszy diamentowy szpic jest przeznaczony do polerowania okolic wokół paznokci. Diamentowy malutki walec służy do oczyszczania i wygładzania płytki paznokcia. Węglowy frez w kształcie walca jest przeznaczony do skracania paznokci i ściągania lakieru hybrydowego. Nakładka w kształcie stożka służy do nadawania paznokciom odpowiedniego kształtu i do zdejmowania lakieru żelowego.

Frezarka do paznokci – dlaczego warto?

Frezarka do paznokci usprawnia i przyspiesza pracę przy wykonywaniu manicure. Pozwala na precyzyjne nadanie paznokciom kształtu i perfekcyjne przygotowanie okolic paznokcia. Dzięki temu dłonie prezentują się niezwykle elegancko, a nałożony lakier dłużej utrzyma się w nienagannym stanie. Przy wyborze frezarki zwróćmy uwagę na ilość nakładek i dodatkowe funkcje, takie jak regulacja kierunku i prędkości obrotów. Dobra frezarka powinna pracować cicho i bez drgań.  Powinna zapewniać maksymalny komfort pracy, także w trudno dostępnych miejscach – dzięki temu nasze paznokcie będą wyglądać naprawdę elegancko.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie