Laser do depilacji - czy warto kupić?

Domowe lasery do depilacji w pewnym momencie zrewolucjonizowały rynek.
Laser do depilacji - czy warto kupić?
03.10.2021

Nagle okazało się, że już nie trzeba chodzić do kosmetyczki na regularna depilacje, tylko wystarczy kupić taki gadżet do użytku domowego. Czy na pewno domowy laser za kilka tysięcy, jest w stanie zagwarantować nam takie efekty jak profesjonalny sprzęt w salonie kosmetycznym? Przekonamy się w tym artykule.

Laser do depilacji - funkcje

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, czy warto skusić się na zakup lasera kosmetycznego, przedstawimy pokrótce jego funkcje.

Oczywiste jest to, że laser do depilacji kojarzy nam się z niczym innym jak depilacją. Jest to zdecydowanie prawda - dzięki takim urządzeniom możemy się pozbyć owłosienia z różnych części ciała np. nóg, miejsc intymnych, bikini czy twarzy. Nie jest to jednak jedyna funkcja tego urządzenia. Coraz to nowsze technologie są wykorzystywane w domowych laserach. Niektóre pozwalają nawet redukować wiotkość skóry i zmniejszać widoczność zmarszczek - zostało potwierdzone, że zabiegi laserem wpływają na ogólne odmłodzenie skóry. Urządzenia tego typu do domowego użytku pomagają również w walce z trądzikiem. Wszystko jest zależne od modelu, na jaki się zdecydujesz. Oprócz wielu aspektów zdrowotnych należy wspomnieć o funkcjach laserów do depilacji. Decydując się na zakup tego urządzenia, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii m.in. czy laser posiada czujnik koloru skóry, czy ma wbudowaną golarkę, ile posiada głowic oraz ile ma poziomów intensywności. Pamiętaj, że wbudowane tryby automatycznych impulsów zdecydowanie polepszają efekty depilacji oraz sprawiają, że sam zabieg jest przyjemniejszy. Laser do depilacji jest już teraz produktem ogólnodostępnym. Warto jednak przejrzeć oferty sklepów internetowych, ponieważ ceny potrafią być bardzo konkurencyjne.

Depilacja laserowa - czy bezpieczna?

Laser do depilacji - zasada działania

Co takiego sprawia, że zabiegi laserem kosmetycznym gwarantują, że nasza skóra jest gładka? Nic innego, jak wiązka światła, która dociera aż do jąder komórkowych w komórkach naszych włosów. Zostają tam zniszczone meszki włosowe. Laser używany podczas zabiegu działa bezpośrednio na melaninę (ciemny pigment). Efekty depilacji laserowej (zwłaszcza tej w domu) możesz zobaczyć już po pierwszym zabiegu. W związku z tym, że depilacja laserowa bezpośrednio działa na ciemny pigment, efekty szybciej zauważą osoby, które mają ciemne włosy. Po kilku regularnych zabiegach z czasem włoski przestają odrastać, a nasza skóra staje gładka już na zawsze. Szacuje się, że już po 5 zabiegach zauważysz widoczną redukcję owłosienia!

Laser do depilacji - czy jest bezpieczny?

Wiązka światła, która jest używana do depilacji jest nie tylko bezpieczna dla naszego zdrowia, ale ma także pozytywny wpływ na naszą skórę i to z kilku powodów:

  • Regularne używanie lasera do depilacji zwiększa produkcję kolagenu, który wpływa na poprawę napięcia, nawilżenia i elastyczności skóry.
  • Zwiększa również produkcję elastyny, która jest odpowiedzialna za wypełnienie zmarszczek i bruzd.
  • Laser do depilacji zabija również bakterie beztlenowe - jest to szczególnie ważne dla osób, które borykają się z problemem trądziku.

Artykuł sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 19:34
Ja kupiłam Philips Lumea. Polecam, działa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 10:05
Zamiast kupować laser, chodziłam na fotodepilację do depilconcept. Ta metoda jest skuteczna i widzi jasne włoski, a właśnie na tym mi zależało. Po 11 zabiegach osiągnęłam upragniony efekt.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie