Odtrucie alkoholowe – najskuteczniejsza metoda leczenia kaca

Jeszcze kilka lat temu odtrucie alkoholowe kojarzyło się głównie z zatruciem alkoholowym bądź zespołem odstawiennym.
Odtrucie alkoholowe – najskuteczniejsza metoda leczenia kaca
10.08.2021

Zabieg ten wykorzystywany był jedynie w obrębie oddziałów szpitalnych i klinik specjalizujących się w leczeniu uzależnień. Obecnie jednak dostępność tej metody drastycznie wzrosła, przez co coraz więcej osób korzysta z odtrucia alkoholowego jako szybkiej, przystępnej i skutecznej metody leczenia kaca. Dlaczego detoks alkoholowy stał się tak popularny i w czym tkwi tajemnica jego skuteczności? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na te pytania!

Jak działa detoks alkoholowy?

Alkohol wywołuje w organizmie człowieka szereg zmian, a w dodatku odznacza się dość wysoką toksycznością. Jego spożycie, nawet w niewielkich ilościach, prowadzi do zaburzeń w gospodarce wodno-elektrolitowej oraz do niedoborów witamin i minerałów. Niekorzystnie wpływa również na funkcjonowanie większości tkanek organizmu, w szczególności w obrębie wątroby i układu nerwowego. Wszystkie te zmiany przyczyniają się do wystąpienia objawów syndromu dnia poprzedniego. Niekiedy bywają one tak intensywne i dokuczliwe, że nie tylko obniżają samopoczucie, ale również nie pozwalają na wykonywanie codziennych obowiązków.

Odtrucie alkoholowe jest procesem pozwalającym na usunięcie z krwioobiegu pozostałości toksycznych związków pochodzących z alkoholu etylowego oraz na uzupełnienie niedoborów elektrolitów, witamin oraz antyoksydantów. Odpowiednio dobrana kroplówka dożylna charakteryzuje się pełną biodostępnością, co oznacza, że wszelkie podawane substancje w krótkim czasie osiągają maksymalne stężenie i docierają do każdej komórki organizmu, omijając przy tym ograniczenia układu trawiennego. Przekłada się to na redukcję wszystkich nieprzyjemnych objawów nawet w godzinę. Przyjmuje się, że jest to obecnie najskuteczniejszy sposób leczenia kaca, znacznie przewyższający standardową suplementację preparatami doustnymi.

Odtrucie alkoholowe

Skuteczność odtrucia alkoholowego wynika z bogatego składu kroplówek

Odtrucie alkoholowe skutecznie radzi sobie nie tylko z objawami syndromu dnia poprzedniego, ale również z zatruciem alkoholowym czy zespołem odstawiennym. Tak szerokie zastosowanie detoksu wynika z jego składu – może być on dowolnie modyfikowany, w zależności od potrzeb danego pacjenta. Do związków odżywczych podawanych w ramach odtrucie alkoholowego zalicza się:

  • izotoniczny roztwór soli fizjologicznej;
  • unikalną mieszankę elektrolitów, czyli jonów sodu, potasu, wapnia i magnezu;
  • glukozę;
  • witaminę C;
  • koenzym Q10;
  • witaminy z grupy B;
  • ornitynę.

Warto wspomnieć, że detoks alkoholowy może być uzupełniony lekami relaksacyjnymi, przeciwbólowymi, przeciwwymiotnymi lub nasennymi, dzięki czemu jego działanie jest jeszcze bardziej skuteczne.

KacDoktor – profesjonalne odtrucie alkoholowe w Warszawie i okolicach

Za Tobą całonocna impreza, a jutro czeka Cię ważne spotkanie? Nie masz czasu na wielogodzinne dochodzenie do siebie, ponieważ masz do wykonania ważne obowiązki? Nic straconego! Firma KacDoktor oferuje odtrucie alkoholowe w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Co najważniejsze, nie musisz nawet opuszczać własnego domu, by skorzystać z dobroczynnych skutków kroplówki dożylnej. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie bądź przez dostępny na stronie formularz, a specjalista od detoksu pojawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem już w 45 minut. Warto podkreślić, że usługa ta jest dostępna całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Skorzystaj z właściwości odtrucia alkoholowego i wygraj nierówną walkę z kacem!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.08.2021 18:04
Tymi artykułami promujecie zwykłe chlanie. Normalny człowiek jak ma na drugi dzień obowiązki to nie zalewa patologicznie, brzydko mówiąc, pały tylko potrafi się ograniczyć do jednego drinka. A jak nie potrafi to raczej ma z alkoholem powazny problem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie