5 argumentów na to, że powinnaś zamieszkać we Wrocławiu

Dowiedz się, dlaczego tak wiele osób chce zamieszkać w tym mieście.
5 argumentów na to, że powinnaś zamieszkać we Wrocławiu
fot. materiały prasowe
03.08.2021

Jest perłą Dolnego Śląska oraz jednym z najpiękniejszych miast Europy. Cechuje go otwartość, zamiłowanie do kultury i sztuki oraz ogromna przedsiębiorczość. W jakim stopniu Wrocław może oddziaływać na ludzi, którzy w nim mieszkają? Sprawdź, jak kształtuje się ich styl życia, a przede wszystkim, jakim zdrowiem cieszy się przeciętny wrocławianin.

Najlepsze miasto do życia według rankingów

Poprzeczka jest zawieszona wysoko. W 2019 roku Wrocław otrzymał jedno z czołowych miejsc w światowym rankingu pod względem jakości życia mieszkańców. W 2021 uplasował się na 15. miejscu miast przyszłości naszego globu, wyprzedzając nawet Warszawę. To nie tylko wymarzony cel turystów, ale upragnione miejsce do życia fanów biznesu, nauki, kultury, sztuki oraz łączenia tradycji z nowoczesnością. Nowe mieszkania we Wrocławiu pojawiają się w bardzo dynamicznym tempie. Oto czym kusi metropolia:

  • możliwościami i ogromnym potencjałem miasta,
  • dobrze prosperującym rynkiem nieruchomości,
  • bogatą ofertą kulturalną,
  • dobrze zorganizowaną komunikacją,
  • szybko rozwijającym się rynkiem pracy,
  • szeroką ofertą edukacyjną,
  • rajem dla rowerzystów,
  • parkami i ogrodami w najpiękniejszych aranżacjach,
  • zabytkami i tradycją.

Zdrowie we Wrocławiu jest najważniejsze

Dosłownie, bo metropolia jest miastem, w którym najszybciej w Polsce uzyskuje się dostęp do opieki medycznej. W czterech puntach miasta otwarte są bezpłatne, całodobowe przychodnie, które świadczą opiekę zdrowotną w nocy, w ciągu dnia, a nawet w czasie świąt. Lekarz ma obowiązek przyjąć pacjenta bez względu na jego status, pochodzenie, rejonizację, wiek i płeć. Renomą cieszą się szpitale uniwersyteckie oraz szpital wojskowy. Polikliniki oferują pomoc w chorobach ciężkich i przewlekłych.

Dolnośląskie Centrum Onkologii czy Wojewódki Szpital Specjalistyczny to jedne z najlepiej wypadających placówek medycznych w Polsce. Podobnie zresztą jak Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka. W mieście nie brakuje również nowoczesnych i prywatnych gabinetów oraz szpitali świadczących usługi medyczne na światowym poziomie.

Fot. materiały prasowe

Wrocław – miasto szczęśliwych ludzi

Ten, kto mieszka we Wrocławiu, wygrał los na loterii. Możliwości miasta sprawiają, że codziennie można odkryć coś nowego. Nowe mieszkania we Wrocławiu to w zasadzie osiedla, które lokalnie rozwiązują problemy mieszkańców. Aby popływać w basenie, skorzystać z siłowni czy osiedlowej praktyki medycznej, nie musisz już wybierać się do centrum. Czujesz, że masz chandrę i potrzebujesz zmiany? Umów się na pyszne cappuccino z przyjaciółką w kultowej kawiarni na starówce. A może warto zapisać się na jakieś spotkanie, konferencję, warsztaty twórcze?

Wrocław sprzyja podtrzymywaniu relacji i nawiązywaniu nowych kontaktów. Tu nigdy nie poczujesz się samotna. Odwiedź kino albo teatr, wybierz się na wystawę lub do parku. Inspiracja i możliwości to cechy, za które kocha się stolicę Dolnego Śląska.

Tu możesz robić, co kochasz i być, kim chcesz

Wrocław to przestrzeń otwartych umysłów i kreatywnych ludzi. Bez problemu znajdziesz pracę, uczelnię lub staż w wymarzonym miejscu. Możesz tu uprawiać swoje hobby i rozwijać pasje.

Wrocław to również miasto, które oferuje niezliczoną ilość restauracji z ekologicznym jedzeniem i sklepów, a produkty bio można dostać w nich od ręki. Rowerowa infrastruktura, zieleń i ekologiczna edukacja to ukłon miasta w stronę planety.

Klimat ma znaczenie 

Otwartość, tolerancja i akceptacja to cechy, które są częścią atmosfery i klimatu miasta. Warto tu zamieszkać, aby po prostu czuć się szczęśliwym. Życie kulturalne i sztuka sprzyjają potrzebom poznawczym oraz edukacyjnym. To rozwija, uczy i pozwala na pozbycie się własnych uprzedzeń.

Otoczenie biznesowe i praktycznie niewystępujące w mieście bezrobocie dają spokój i bezpieczeństwo, gwarantując pracę. A to wpływa na stopę życia przeciętnego wrocławianina. To nie tylko miasto studentów i młodych ludzi. To miasto działania i rozwoju, w tym osobistego.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (7)
Ocena: 4.57 / 5
gość (Ocena: 2) 04.08.2021 23:16
Nie podpisałabym się pod żadnym z tych cukierkowych argumentów. Rozrywki to i owszem, ale trzeba by tu dobrze zarobić ,żeby spędzać weekendy w knajpkach , muzeach itp. a większość firm tutaj proponuje Ci najniższą krajową. Życie tu jest drogie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 19:09
ja wolę Kraków
odpowiedz
LEW (Ocena: 5) 04.08.2021 17:58
A ja zamieniłam Wrocław na Poznań!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 10:13
Wrocław jest piękny i jego mieszkańcy są z reguły weseli i otwarci, ale z pracą bywa różnie. Sama zdecydowałam się na wyprowadzkę, bo z dobrodziejstwami dużego miasta, idą też problemy. Wrocław jest bardzo głośny, ma kilka perelek, ale parki są oddalone od siebie tak, że jeśli chcesz pobyć z naturą, to musisz się najpierw tłuc tramwajem, a jak już dojedziesz, to i tak jest głośno. Dla miłośników dużych miast tak, dla miłośników natury, zdecydowanie nie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 06:51
6. Bezustanny hałas plus spaliny 7. Po dwa szczury i jeden gołąb na mieszkańca - ja akurat lubię te zwierzęta więc to na plus.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie