Okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać idealny model?

Przed zakupem koniecznie przeczytaj ten poradnik!
Okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać idealny model?
fot. materiały prasowe
26.07.2021

Latem okulary przeciwsłoneczne są niezbędne do zachowania komfortu widzenia. Zwykle skupiamy się na ich walorach estetycznych, a więc odpowiednim wyglądzie oraz dopasowaniu do twarzy. Warto jednak zwrócić uwagę także na ich funkcjonalność i elementy związane z zabezpieczeniem oczu przed negatywnym wpływem promieniowania. Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne?

Na co zwrócić uwagę, kupując okulary przeciwsłoneczne?

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych bardzo ważny jest ich wygląd. Są ozdobą twarzy, a więc muszą pasować do naszego stylu i charakteru. Skupiając się na estetyce, czasem jednak zapominamy, że okulary przeciwsłoneczne mają skutecznie chronić oczy przed słońcem. Tanie, powszechnie dostępne okulary, które nie mają filtrów przeciwsłonecznych, mogą nawet uszkodzić wzrok. Trzeba wiedzieć, że źrenica rozszerza się pod wpływem działania ciemnych szkieł.

Jeśli źrenica nie jest chroniona filtrami UV, wpuszcza więcej promieniowania, niż bez okularów, co może mieć bardzo negatywny wpływ na wzrok. Warto zatem przede wszystkim zwracać uwagę, czy okulary przeciwsłoneczne są wyposażone w filtry UV, chroniące przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Niektóre okulary przeciwsłoneczne mają także tak zwaną polaryzację, niwelującą ostre błyski świetlne, co ma szczególne znaczenie, jeśli jeździmy w okularach przeciwsłonecznych samochodem.

Warto także sprawdzić, czy jest możliwość zastosowania w okularach soczewek korekcyjnych. To świetny sposób na połączenie korekcji wzroku z ochroną przeciwsłoneczną. Jeśli nie ma takiej możliwości, można po prostu stosować soczewki kontaktowe w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi.

Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne?

Zakup okularów przeciwsłonecznych warto potraktować podobnie, jak wybór okularów korekcyjnych. Nie kupujmy ich w przypadkowych miejscach, ale w salonach optycznych – internetowych i stacjonarnych, gdzie mamy pewność jakości oferowanych okularów. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych rozczarowań.

Choć okulary marketowe, czy sprzedawane w innych przypadkowych miejscach, wyglądają stylowo, trzeba pamiętać, że są to zwykle produkty niskiej jakości, które mają przede wszystkim dobrze wyglądać. Nie mają odpowiednich filtrów i innych funkcjonalności. Zakup okularów w salonach optycznych jest najbezpieczniejszym wyborem i gwarancją trwałości wybranych produktów.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do własnego stylu?

Dzięki różnorodności stylu, jaki oferują producenci różnych marek, możemy wybierać spośród setek modeli. Są wśród nich klasyczne modele biznesowe, ale także zupełnie ekscentryczne, podkreślające indywidualizm okulary przeciwsłoneczne dla kobiet, które pragną się wyróżnić i kochają modę. Można także wybrać model pośredni, zachowawczy, z lekkim pazurem, podkreślającym charakter ich właścicielki. Najważniejsze, by w okularach dobrze się czuć. W końcu zwłaszcza latem nosimy je przez dużą część dnia!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie