Jaki materac wybrać, aby poprawić jakość swojego snu?

Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego podłoża do spania.
Jaki materac wybrać, aby poprawić jakość swojego snu?
fot. materiały prasowe
26.05.2021

Niewłaściwy sen jest przyczyną wielu dolegliwości. Nieprawidłowo dopasowany lub złej jakości materac doprowadza do pojawienia się bólu pleców oraz mięśni, które nie mają szansy zregenerować się podczas nocnego odpoczynku. Czynnikiem, który w dużym stopniu poprawia higienę snu, jest odpowiedni, wysokiej jakości materac, który w prawidłowy sposób wspiera naturalną pozycję podczas snu. Na jakie podłoże do snu zdecydować się, aby sen był jak najbardziej efektywny?

Jak dobrać materac do swoich potrzeb?

Zakup materaca powinien być przemyślanym wyborem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie weź pod uwagę kilka najważniejszych cech podłoża do snu, które pomogą odpowiednio dopasować materac do Twoich potrzeb. Wypełnienie, twardość oraz rozmiar produktu są kluczowymi parametrami, których dopasowanie jest najważniejsze dla zapewnienia sobie dobrych warunków do odpoczynku, a tym samym – poprawy jakości snu i regeneracji organizmu.

Znalezienie najlepszego producenta materacy również nie należy do najłatwiejszych, biorąc pod uwagę ilość modeli dostępnych na rynku. Skorzystanie z oferty uznanych i cenionych firm. zajmujących się produkcją najwyższej klasy podłoży, powinno być punktem wyjścia dla poszukiwań idealnego modelu. Materac powinien być wytwarzany z najlepszych surowców oraz charakteryzować się przemyślaną konstrukcją odpowiadającą na konkretne potrzeby. Ze względu na ilość pozytywnych opinii użytkowników i renomę firmy, warto rozważyć zakup materaca marki Hilding.

Fot. materiały prasowe

Jaki model materaca wybrać do swojej sypialni?

Zakup dobrego materaca jest inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie. Już po kilku przespanych nocach na właściwie dobranym podłożu poczujesz znikające napięcie w mięśniach, zauważysz też poprawę samopoczucia i poziomu regeneracji.

W ofercie marki Hilding znajdziesz materace, które różnicuje twardość podłoża, a także rodzaj zastosowanego wypełnienia. Twardość jest cechą, którą należy dopasować do swojej masy ciała. Miękkie modele będą najlepsze dla osób śpiących w pojedynkę, o niskiej masie ciała. Z kolei pary i cięższe osoby powinny wybierać twarde lub średnio twarde podłoża, co pozwoli na poprawne rozłożenie nacisku ciała.

Rodzaj materaca, a właściwie jego wypełnienie, pozwala znaleźć model, który zapewni odpowiednią wygodę i komfort podczas snu. Producent Hilding w swojej ofercie posiada materace wykonane z wysokoelastycznych pianek, systemów sprężyn lub kolaboracji tych surowców, czego efektem są materace hybrydowe.

Na uwagę zasługuje model Dance o konstrukcji łączącej zalety warstw piankowych i sprężynowych. To hybrydowy materac o średnio twardym wykończeniu, który występuje w wielu rozmiarach. Jego wnętrze opiera się o wykorzystaniu nowoczesnego systemu sprężynowego Pocket Plus oraz blatów z pianki HR oraz FloFom. Takie połączenie materiałów pozwala uzyskać efekt zwiększonej elastyczności punktowej, dzięki czemu zapewnia doskonałe wsparcie dla każdego odcinka kręgosłupa. Siedem stref twardości podłoża pozwala na sen w naturalnej pozycji, co doskonale niweluje napięcia mięśniowe powstałe w ciągu dnia. Powierzchnia materaca dopasowuje się do kształtu ciała, ale nie ugina się pod jego ciężarem.

Podsumowując, aby prawdziwie wypocząć i poczuć się wyspanym każdego dnia, warto skorzystać z oferty sprawdzonych marek, jak Hilding.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Aniaaaa (Ocena: 5) 27.05.2021 21:10
Przez mój dom przewinęły się 3 materace z górnej półki, rzekomo miały przyczynić się do mojej jakości snu, ale nic nie zmieniły, dopiero znajoma poleciła mi mieszankę spokój i relaks z fitoapteki i śpię, jak bobas, świetnie wycisza, ma w składzie melisę, rumianek, dobra jakość, a co najważniejsze działa, nie ma co wydawać za dużo kasy na materace, tylko naturalnie się wspomagać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie