Peelingi oczyszczające do twarzy i ciała – jak je stosować?

Zobacz, jakie są rodzaje peelingów oczyszczających i jak je stosować.
Peelingi oczyszczające do twarzy i ciała – jak je stosować?
fot. iStock
10.05.2021

Peelingi oczyszczające powinien znać i posiadać każdy, komu zależy na zdrowej i dogłębnie oczyszczonej cerze. Ich działanie jest nie do przecenienia: wspierają skórę w pozbywaniu się martwego naskórka, dzięki temu wygląda ona młodo, promiennie i zdrowo!

Czym są peelingi oczyszczające?

Peelingi oczyszczające to kosmetyki, które ułatwiają złuszczanie martwego naskórka. Dzięki temu poprawia się stan skóry, jej koloryt i ogólny wygląd. Jest ona także lepiej odżywiona. Zabieg z użyciem peelingu każdy może przeprowadzić samodzielnie w domu. Istnieją także jego specjalne rodzaje, które są wykonywane wyłącznie przez odpowiednio przeszkolonych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Jakie są rodzaje peelingów oczyszczających?

Wyróżnia się kilka rodzajów peelingów oczyszczających. Są to:

  • peelingi enzymatyczne,
  • peelingi gruboziarniste,
  • peelingi drobnoziarniste.

Pierwszy rodzaj peelingów zawiera różnego rodzaju enzymy (najczęściej roślinne), które rozpuszczają martwy naskórek. Dwa pozostałe typy zawierają drobinki, które ścierają komórki naskórka. Tym samym mogą powodować podrażnienia, dlatego w przeciwieństwie do peelingów enzymatycznych, nie są polecane wszystkim osobom.

Fot. iStock

Jak stosować peelingi oczyszczające?

Ważną kwestią jest to, jak stosować peelingi oczyszczające, aby osiągnąć zamierzony efekt. Na początek ważne jest wybranie odpowiedniego kosmetyku. Musi być on dopasowany do rodzaju cery, a także zawierać w składzie odpowiednie substancje (należy uważać na preparaty zawierające wyłącznie chemiczne składniki).

Peelingi oczyszczające nie powinny być stosowane codziennie. Zaleca się, aby korzystać z nich 2 razy w tygodniu. Częstsze zabiegi mogą zaburzać funkcjonowanie komórek skóry. Przed ich użyciem konieczne jest oczyszczenie twarzy wodą z żelem myjącym. Preparat należy rozprowadzić okrężnymi ruchami i delikatnie masować przez kilka minut. Na koniec spłukać, osuszyć skórę i nałożyć krem intensywnie nawilżający.

Kto nie powinien stosować peelingów?

Peelingi może stosować każdy, pod warunkiem, że dobierzemy kosmetyk odpowiedni dla naszej cery. Jest to ważne, aby osiągnąć zamierzony efekt, a nie doprowadzić do pogorszenia kondycji skóry. Właściciele cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień nie powinny stosować peelingów mechanicznych. W ich przypadku sprawdzą się peelingi enzymatyczne. Warto dodać, że stosowanie tego rodzaju preparatów nie jest wskazane przy stanach zapalnych, infekcjach wirusowych (m.in. opryszczka) i uszkodzeniach skóry – trzeba poczekać do ich zagojenia.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Malwina (Ocena: 5) 11.05.2021 10:44
Używam max 4 razy w miesiącu peelingu róża z jagodą mokosha. Złuszcza, rozjaśnia i wygładza naskórek. Cera wygląda o wile zdrowiej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie