Co odróżnia poduszkę profilowaną od tej tradycyjnej i która propozycja jest zdrowsza?

Sprawdź, która z nich będzie dla Ciebie odpowiednia.
Co odróżnia poduszkę profilowaną od tej tradycyjnej i która propozycja jest zdrowsza?
fot. iStock
29.04.2021

W wielu domach używa się tradycyjnych poduszek wypełnionych pierzem. Ceni się je za miękkość i sprężystość, jednak warto się zastanowić nad tym, czy zapewniają one kręgosłupowi odpowiednie wsparcie podczas snu. Porównajmy je z poduszkami profilowanymi.

Jak tradycyjne poduszki wpływają na ciało?

Jeśli o poranku odczuwasz napięcie i ból w okolicy karku, to całkiem możliwe, że główną przyczyną tej niedogodności jest niewłaściwa poduszka. Śpisz na zwykłej poduszce o klasycznym kształcie? Musisz uświadomić sobie, że takie produkty nie zapewniają odpowiedniego ułożenia kręgosłupa podczas nocnego wypoczynku. Spanie na tradycyjnej poduszce często powoduje bóle szyi i pleców, a także skurcze mięśni obręczy barkowej i tych znajdujących się przy kręgosłupie. Przeciętna poduszka nie dopasowuje się do krzywizn karku, szyi i głowy, a to sprawia, że mięśnie oraz kręgosłup nie odpoczywają podczas snu.

Nawet jeśli w ciągu dnia zachowujesz prawidłową postawę ciała, to po nocy przespanej na źle dobranej poduszce możesz narzekać na dyskomfort w okolicy kręgosłupa szyjnego. Najbardziej jednak cierpią osoby ze schorzeniami ortopedycznymi. Spanie na tradycyjnej poduszce w ich przypadku prowadzi do pogłębienia zwyrodnień i większego bólu.

Fot. iStock

Czym wyróżniają się poduszki profilowane?

Taka poduszka pomaga zapewnić ciału prawidłowe ułożenie podczas snu. Dzięki jej wyprofilowaniu możemy liczyć na to, że poduszka będzie we właściwy sposób podpierać kręgosłup i umożliwi rozluźnienie mięśni. Nie bez znaczenia jest to, na jakiego producenta się zdecydujesz. Warto postawić na markę oferującą poduszki najwyższej jakości. Godna polecenia jest poduszka profilowana z oferty firmy Hilding. Bez względu na to, który model wybierzesz, możesz liczyć na pełen komfort podczas snu.

Poduszki profilowane Hilding mają wyjątkowe właściwości z wielu powodów. Do ich wypełnienia wykorzystuje się piankę termoelastyczną, wysokoelastyczną lub lateksową – wszystkie wyróżniają się znakomitą elastycznością i wysoką odpornością na odkształcenia i nie wywołują alergii. Zależy Ci na perfekcyjnym dopasowaniu poduszki to Twojego ciała? Miej na uwadze to, że pianka wysokoelastyczna reaguje na nacisk i temperaturę, dlatego doskonale dostosuje się do jego kształtu.

Hilding do produkcji swoich poduszek profilowanych wykorzystuje między innymi pianki visco, która są polecane przez ortopedów. Nie dość, że pianka ta zapewnia nieprzeciętną wygodę i doskonałe podparcie kręgosłupa, to w dodatku w jej wnętrzu nie gromadzi się wilgoć ani bakterie i roztocza. Przykładem poduszki Hilding wypełnionej pianką visco jest model Visco Balance. Warto też dokładniej przyjrzeć się  poduszce CUREM.ERGO L. Dużym zainteresowaniem cieszy się też poduszka Antistress Carbon. Każdy model ma swoje specyficzne właściwości poparte certyfikatami i dodatkowe udogodnienia. 

Fot. materiały prasowe

Którą poduszkę wybrać?

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety poduszek profilowanych, zwłaszcza tych z asortymentu producenta godnego zaufania, jakim jest Hilding, najlepiej zdecydować się na poduszkę profilowaną. Zainwestuj w swoje zdrowie, jeśli cierpisz na bóle barków i karku. Jeżeli jeszcze nic Ci nie dolega, to wspaniale! Postaw na profilaktykę, aby do późnych lat cieszyć się prawidłową postawą ciała.

Podejrzewasz, że masz uczulenie na pierze? Tradycyjna poduszka to coś, czego stanowczo powinnaś się pozbyć! Potrzebna jest Ci również kołdra syntetyczna z antyalergicznym wypełnieniem. Aby wysypiać się każdego dnia, zainwestuj też w dobrej jakości materac. Nie lekceważ potrzeb swojego ciała i wybierz najlepsze rozwiązania!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie