Kroplówki witaminowe na ból „dnia następnego” nie są już tak drogie. Na czym polega ich działanie?

Te kroplówki skutecznie pomagają stanąć na nogi po udanej imprezie, ale nie tylko.
Kroplówki witaminowe na ból „dnia następnego” nie są już tak drogie. Na czym polega ich działanie?
fot. materiały prasowe
29.03.2021

Kroplówki przez dekady znalazły szerokie zastosowanie w wielu gałęziach medycyny. W ostatnich latach popularność zyskały także kroplówki odżywcze zawierające kompleksowy zestaw witamin i minerałów. Początkowo była to usługa droga i słabo dostępna, dlatego korzystali z niej jedynie najbogatsi. Obecnie dostępność tej formy suplementacji znacznie wzrosła, a z jej dobrodziejstw korzystają przedstawiciele wszystkich zawodów. Skąd wynika tak duża popularność kroplówek witaminowych? Kiedy warto po nie sięgnąć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Dlaczego kroplówki witaminowe są lepsze niż suplementacja doustna?

Przyzwyczailiśmy się już do szerokiej dostępności doustnych suplementów. W mediach często widzimy ich reklamy, które przekonują o cudownych właściwościach multiwitaminowych preparatów. Przybierają one przeróżne formy, jednak czy w rzeczywistości przekłada się to na ich skuteczność? Niezupełnie.

Badania wskazują, że doustne suplementy diety wchłaniają się z przewodu pokarmowego w około 30%. Tak niska biodostępność wynika nie tylko z fizjologii jelit, ale również słabej jakości związków zawartych w doustnych suplementach. Cechy te sprawiają, że wyrównanie głębokich niedoborów za pomocą suplementów diety może zająć długie tygodnie. W momencie, gdy nasze samopoczucie jest znacznie obniżone, potrzebne są bardziej zdecydowane działania.

Kroplówki witaminowe są alternatywą dla doustnych form suplementacji. Czy są lepsze? Bezdyskusyjnie! Nie jest to jednak jedynie chwyt marketingowy. Skuteczność wlewów witaminowych potwierdzają badania naukowe. Związki odżywcze dostarczane są bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu uzyskują pełną biodostępność i już w kilka minut docierają do wszystkich tkanek organizmu. W efekcie, osoby korzystające z kroplówek witaminowych, rejestrują wyraźną poprawę samopoczucia jeszcze w momencie wykonywania wlewu.

Kiedy warto skorzystać z kroplówek witaminowych?

Kroplówki witaminowe są metodą suplementacji, z której skorzystać może niemal każdy. Mogą stanowić zarówno profilaktykę, jak i skuteczną terapię niedoborów witamin i minerałów. Szczególnie warto po nie sięgnąć w przypadku:

  • stwierdzonych niedoborów;
  • odczuwania przewlekłego zmęczenia i spadku energii;
  • zatrucia pokarmowego z towarzyszącą biegunką lub wymiotami;
  • uprawiania intensywnej aktywności fizycznej;
  • wykonywania ciężkiej pracy fizycznej;
  • rekonwalescencji po chorobie;
  • prowadzenia źle zbilansowanej diety;
  • długotrwałego nadużywania alkoholu.

Fot. materiały prasowe

Dużą zaletą kroplówek witaminowych jest fakt, że ich skład można spersonalizować tak, by idealnie pokrywały zapotrzebowanie organizmu pacjenta. Jest to zadanie doświadczonego specjalisty, lekarza lub ratownika medycznego, który dobiera preparaty po zebraniu dokładnego wywiadu.

Kroplówki witaminowe w zaciszu własnego domu? To możliwe!

Czasy, gdy z kroplówek witaminowych można było skorzystać jedynie w specjalistycznych gabinetach, już dawno minęły. Chcesz szybko uzupełnić niedobory witamin i minerałów, jednak nie masz czasu na dojazd? Żaden problem! KacDoktor to firma, która oferuje wykonuje odtrucia alkoholowe i kroplówki witaminowe w Warszawie oraz okolicznych miejscowościach z usługą dojazdu do domu pacjenta. Wystarczy, że zadzwonisz, a wykwalifikowany pracownik przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co więcej, usługi firmy KacDoktor dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie