Pokochały je pary i single. Sprawdź, dlaczego te materace są tak wyjątkowe

Sprawdzamy, dlaczego marka Hilding Anders jest tak popularna na rodzimym rynku.
Pokochały je pary i single. Sprawdź, dlaczego te materace są tak wyjątkowe
fot. We Vibe Wow Tech / Unsplash
02.02.2021

Z roku na rok rośnie nasza świadomość w kwestii doboru właściwego materaca. Wiemy, że powinien odpowiednio podpierać kręgosłup, dzięki czemu może wyeliminować poranne bóle pleców i znacząco wpłynąć na komfort snu. Jakie rodzaje materacy o wymiarach 160x200 zachwyciły w ostatnim czasie Polaków i które z nich są chętnie wybierane do sypialni?

Materace do spania – jakie konstrukcje wybierają Polacy?

Wybierając materac do łóżka, które dostępne są w ofertach lokalnych dystrybutorów, coraz większą wagę przykłada się do tego, z jakiego materiału została wykonana dana konstrukcja oraz jakimi właściwościami się cechuje. Po długiej dominacji materacy piankowych do łask powróciły modele z wkładką sprężynową, jednak warto pamiętać, że nie są to te same stalowe elementy, których używało się kilka lat temu w wersalkach.

Dzięki opracowaniu i wdrożeniu sprężyn kieszeniowych możliwe było stworzenie materacy cechujących się wysoką elastycznością punktową. Co to dokładnie oznacza? Konstrukcja ugina się tylko w tym miejscu, w którym zostanie przyłożona siła, zapobiegając tym samym przenoszeniu się drgań na pozostałe części materaca. Wyjątkową popularność zyskały rozwiązania skandynawskiego producenta Hilding Anders, który wprowadził na rynek materace multipocket. W modelu Hilding Flamenco sprężyny kieszeniowe są mniejsze, dzięki czemu wzrosło ich zagęszczenie, co znacząco poprawiło stabilność i elastyczność konstrukcji.

Rodzimi użytkownicy korzystają zazwyczaj z takich materacy w wersji podwójnej, idealnie przystosowanej dla par. Nawet gdy jedna osoba miewa niespokojny sen i wierci się na łóżku, druga może cieszyć się wygodnym, niczym niezakłóconym odpoczynkiem. Materace te są również rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl, a marka Hilding Anders jest autorem innowacyjnych konstrukcji dla mniejszych podmiotów jak Pan Materac by Hilding Anders oraz Sleepmed by Hilding Anders.

Fot. materiały prasowe

Materace 160x200 – co warto o nich wiedzieć?

Materace sprężynowe dla par mają wiele zalet, jednak ich głównym mankamentem jest duży rozmiar, przez co nie będą pasować do mniejszych sypialni. Z tego powodu single i singielki często decydują się na materace 160x200, które zapewniają wygodny sen, a jednocześnie zajmują stosunkowo niewiele miejsca, idealnie wpasowując się w realia kompaktowych wnętrz. W tej kategorii dominują przede wszystkim materace z pianki lateksowej, wysoko- lub termoelastycznej.

Ten ostatni materiał został wprowadzony stosunkowo niedawno, jednak już zyskał dużą popularność, głównie dzięki aktywnemu reagowaniu na temperaturę ciała użytkownika. Pozwala to konstrukcji na dostosowanie się do wszelkich krzywizn sylwetki danej osoby, dzięki czemu jej kręgosłup będzie podpierany w jeszcze większym stopniu. Dobierając do tego wygodne poduszki do spania, uzyskać można komfortowy i spokojny sen, który przy okazji będzie zdrowy.

Fot. materiały prasowe

Pojedyncze materace piankowe mogą mieć też opcję składania. Dzięki niej można w prostszy sposób przechowywać lub transportować swój materac. To doskonałe ułatwieniem dla osób z niewielkimi mieszkaniami. Rozwiązanie to spopularyzował Hilding Anders. Konstrukcje tego producenta mają 7 stref twardości i są odwracalne, dzięki czemu zwiększa się ich funkcjonalność.

Materace do łóżka w Polsce – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Innym aspektem, o jakim warto pamiętać przy okazji zakupu materaca, to stopień twardości. Popularne są konstrukcje miękkie, średnie i twarde. Każda z nich oferuje nieco inne właściwości i inaczej zareaguje na ciało użytkownika. Problem pojawia się przy okazji próby zakupu materaca online – wtedy dobrze jest wybierać modele pochodzące od sprawdzonych producentów jak Hilding Anders. Materace do spania tej skandynawskiej marki objęte są 15-letnią gwarancją, a system wentylacji i łatwo zdejmowany pokrowiec zapewniają wysoki poziom higieny, będąc świetnym rozwiązaniem dla alergików.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 02.02.2021 17:55
Sa wyjątkowe bo jak się już zlejesz pod korek to wsiąka i nie ma plamy😁
odpowiedz

Polecane dla Ciebie