Dziwne rzeczy, które dzieją się z Twoim ciałem, kiedy zrezygnujesz z poduszki

Szybko zauważysz efekty.
Dziwne rzeczy, które dzieją się z Twoim ciałem, kiedy zrezygnujesz z poduszki
Fot. pexels
06.12.2020

Wysoka, płaska, zbita, puchata, z pierzem lub wypełnieniem syntetycznym - na rynku dostępne są najróżniejsze poduszki i każdy z nas ma swoją ulubioną. Wybór odpowiedniej pozwala się porządnie wyspać i zregenerować zmęczony organizm.

Zobacz również: Popularny kosmetyk pielęgnacyjny, którego wcale nie musisz używać. Niewiele daje

A gdyby tak całkowicie z niej zrezygnować? Takie rozwiązanie sugeruje serwis brightside.me, który zapoznał się z wynikami badań i poprosił o opinię ekspertów. Wielu z nich jest zdania, że im bardziej płaska pozycja w czasie nocnego wypoczynku, tym lepiej dla całego ciała.

Oto kilka zaskakujących i bardzo pozytywnych skutków ubocznych.

spanie na poduszce

Rezygnacja z poduszki

#1 Chroni przed bólem pleców

Źle dobrana poduszka prowadzi do tego, że śpimy w nie do końca naturalnej pozycji. Efekt? Rano budzimy się obolali i w niezbyt dobrej kondycji. Śpiąc bez poduszki pozwalamy kręgosłupowi odpocząć, bo ten jest przez całą noc wyprostowany.

#2 Odciąża szyję

Niektóre poduszki są ewidentnie zbyt wysokie, co prowadzi do wygięcia kręgosłupa. Zwłaszcza w odcinku szyjnym, który w czasie leżenia na boku jest nienaturalny uniesiony i napięty. To skutkuje bólem karku, który może nam towarzyszyć przez resztę dnia.

#3 Zmniejsza ryzyko migreny

Napięta szyja to nie tylko ból karku, ale także głowy. Jeśli regularnie budzisz się w gorszej kondycji - winna może być wysoka poduszka, która zaburza naturalne ułożenie ciała. Śpiąc na płaskim możesz tego uniknąć.

Zobacz również: Tej czynności nie możesz robić przed snem. Sprawia, że rano twarz jest opuchnięta

spanie bez poduszki

#4 Redukuje poziom stresu

Czasami zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w nocy ciągle przekładamy się z boku na bok i szukamy odpowiedniej pozycji. To także może być wina poduszki, a skutkiem - niewystarczająco zregenerowany organizm. Niewyspani jesteśmy narażeni na większy stres.

#5 Minimalizuje trądzik

Teoretycznie powinniśmy zmieniać poszewki przynajmniej raz na tydzień, ale nie wszyscy tego pilnują. To i tak zbyt rzadko, aby wypoczywać w sterylnych warunkach. Na poduszce gromadzi się mnóstwo brudu, złuszczonego naskórka czy sebum. A to może prowadzić do wyprysków.

#6 Wpływa korzystnie na włosy

Bawełniana poszewka wydaje się całkiem przyjemna, ale w rzeczywistości nie jest zbyt delikatna. Pocierając o nią włosami możemy je bardzo osłabić. To dlatego później wypadają, puszą się, a końcówki są rozdwojone. Brak poduszki = mniejsze ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Zobacz również: Czarna lista kosmetyków do twarzy. Tych produktów nie poleci żaden dermatolog

Polecane wideo

Naukowcy znaleźli kobietę idealną. To ona ma mieć doskonałe wymiary
Naukowcy znaleźli kobietę idealną. To ona ma mieć doskonałe wymiary - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Nina (Ocena: 5) 16.04.2021 02:52
Ale można tylko wtedy, kiedy lekarz tak zaleci albo kiedy to się faktycznie sprawdza. W artykule https://www.zdrowykregoslup.pl/czy-spanie-bez-poduszki-dobrze-wplywa-na-jakosc-snu-spanie-na-plasko-a-zdrowy-kregoslup/ jest wyraźnie zapisane, że przerwa między głową a barkami bez poduszki jest naturalnie napięta więc powinien być tam choć wałek, żeby ją jakkolwiek odciążyć.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie