Jak ułatwić sobie codzienną pielęgnację cery?

Podpowiadamy rozwiązanie, które pomoże Ci kompleksowo i naturalnie zadbać i skórę twarzy.
Jak ułatwić sobie codzienną pielęgnację cery?
fot. Instagram @resibobynature
27.11.2020

Świadome dbanie o cerę to przede wszystkim dobre nawyki pielęgnacyjne. Dokładny demakijaż, właściwe oczyszczanie skóry twarzy oraz jej tonizowanie, do tego regularne peelingowanie i utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia są niezwykle ważne dla zachowania młodego, promiennego wyglądu cery. Chcesz należycie zadbać o swoją skórę twarzy, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy, jak odpowiednie produkty, w tym zestawy kosmetyków naturalnych, pomogą uporządkować Twoją codzienną pielęgnację!

Wybór produktów – postaw na kosmetyki naturalne

Chcąc zmienić swoją pielęgnację na zdrowszą i bardziej świadomą, zwróć uwagę na kosmetyki, których używasz. Poddaj je surowej ocenie: czy są prawidłowo dobrane do rodzaju Twojej cery? Czy zawierają substancje aktywne, które w widoczny sposób wpływają na stan i kondycję skóry? Czy nie zawierają składników szkodliwych dla Twojej cery, a nawet zdrowia? Jeśli masz wątpliwości, postaw na kosmetyki naturalne wykluczające substancje syntetyczne, bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego: ekstraktach, olejach, masłach. W ułożeniu Twojej nowej pielęgnacji z pewnością pomogą Ci zestawy kosmetyków naturalnych. Idealnie dobrane produkty pozwolą odpowiednio zadbać o cerę krok po kroku i osiągnąć prawdziwy „efekt WOW”!

Kosmetyki naturalne nie maskują problemów, ale walczą z nimi od podstaw. W bezpieczny i delikatny sposób pobudzają skórę do regeneracji i odnowy, wspierają ją i zapewniają odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Jeśli do tej pory w Twojej kosmetyczce królowały kosmetyki konwencjonalne – wiedz, że produkty o naturalnych składach potrzebują czasu, aby zadziałać. Skóra musi oczyścić się z dostarczanych do tej pory składników syntetycznych, a także przyzwyczaić się do bogactwa substancji czynnych pochodzenia naturalnego.

Unikaj syntetycznych substancji

Nie każdy produkt oznaczony jako „naturalny”, „ekologiczny” czy „bio” faktycznie takim będzie. Niestety, wielu producentów – mając świadomość popularności kosmetyków czerpiących z natury – wykorzystuje pewne luki prawne. Definicja „kosmetyków naturalnych” nie została ściśle uregulowana na gruncie prawa i często jest nadużywana.

Chcąc zaopatrzyć się w prawdziwe produkty naturalne, nie bazuj na określeniach na etykiecie, a zapoznaj się ze składami. Prawo unijne nakazuje wszystkim krajom członkowskim umieszczanie na opakowaniu produktu (lub załączonej ulotce) wszystkich składników. INCI, czyli międzynarodowe nazewnictwo składników kosmetycznych (ang. International Nomenclature of Cosmetic Ingredients). Pozwoli Ci to na ocenę, czy masz przed sobą kosmetyk naturalny, czy bogaty w substancje syntetyczne. Unikaj składników takich jak: silikony, PEG-i, substancje ropopochodne (np. parafina, wazelina), konserwanty syntetyczne (np. parabeny, formaldehyd) czy silne detergenty (SLS i SLES).

Dlaczego warto kupować zestawy kosmetyków naturalnych?

Wybór kosmetyków naturalnych jest olbrzymi, a skompletowanie idealnego pakietu – zwłaszcza jeśli stawiasz pierwsze kroki na drodze świadomej pielęgnacji – może wydawać się trudne. Świetnym rozwiązaniem jest zakup zestawu kosmetyków naturalnych, dzięki któremu kompleksowo zadbasz o swoją skórę. Wiele z nich jest przeznaczonych do odpowiednich typów lub potrzeb skóry, co może ułatwić Ci wybór najlepszego dla siebie kompletu. W ofercie polskiej marki Resibo znajdziesz zestawy kosmetyków naturalnych i wegańskich, skomponowanych tak, aby przynieść jak najlepsze rezultaty Twojej cerze. Stosowane łącznie pozwolą odżywić i odpowiednio nawilżyć skórę w bezpieczny i zdrowy sposób.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez re.power your beauty (@resibobynature)

Zwróć uwagę, że zestawy kosmetyków naturalnych są tańsze od pojedynczych kosmetyków. Są one więc dobrą alternatywą dla kupna każdego kosmetyku osobno – kupujesz więcej i płacisz mniej, a dodatkowo oszczędzasz czas, który należałoby poświęcić na zaopatrzenie się w każdy produkt oddzielnie.

Zestaw kosmetyków naturalnych – idealny na prezent

Zbliżające się święta to doskonały moment na obdarowanie bliskich zdrowymi i naturalnymi podarunkami. Zestawy odpowiednio dobranych kosmetyków naturalnych w pięknych opakowaniach to świetny pomysł na prezent zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wybierz coś specjalnego dla swoich bliskich i pozwól im poznać moc płynącą z natury!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie