Detoks alkoholowy. Co robić, kiedy domowe metody zawodzą?

To może być jedyny ratunek.
Detoks alkoholowy. Co robić, kiedy domowe metody zawodzą?
fot. Laura Chouette / Unsplash
17.11.2020

W ostatnim czasie odtruwanie organizmu stało się dość kontrowersyjną procedurą. Nie jest to zaskakujące – na rynku jest mnóstwo firm, które próbują wmówić nam konieczność detoksykacji organizmu z metali ciężkich, toksyn i innych zanieczyszczeń środowiskowych. W rzeczywistości nasz organizm posiada bardzo duże zdolności samoistnej detoksykacji, za którą odpowiada wątroba i nerki. Odtruwanie jest jednak bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy następnego dnia po udanej imprezie musimy szybko wrócić do swoich obowiązków. Procedura ta skutecznie redukuje negatywny wpływ alkoholu na zdrowie i pomaga zniwelować objawy kaca czy zespołu odstawiennego.

Dlaczego detoksykacja organizmu kroplówkami jest tak skuteczna?

Internet obfituje w najróżniejsze sposoby na domowy detoks organizmu. Picie wody z cytryną, kilkudniowe posty czy detoksy sokowe to tylko kilka z najpopularniejszych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn. Choć niektóre z tych metod pozwalają uzupełnić nieco witamin i minerałów, to jednak ich skuteczność jest niewielka. Czym zatem różni się oczyszczanie organizmu kroplówkami witaminowymi?

Usługa ta polega na podaniu substancji odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu są one natychmiast wchłaniane. Istotna jest również biodostępność – w przypadku preparatów dożylnych jest ona niezwykle wysoka, ponieważ wchłanianie związków odżywczych nie jest ograniczone poprzez budowę i funkcjonowanie układu pokarmowego. Umożliwia to błyskawiczne wyrównanie wszelkich niedoborów witamin i minerałów, które w przypadku suplementów doustnych jest niewspółmiernie dłuższe.

Fot. materiały prasowe

Kolejną zaletą detoksu alkoholowego za pomocą kroplówek jest szybkość działania. Metoda ta wykorzystywana jest zarówno do leczenia kaca, jak i objawów zespołu odstawiennego. Z obserwacji wynika, że objawy takie jak ból głowy, nudności czy zmęczenie, znikają jeszcze w trakcie przyjmowania kroplówki. Po zakończonym zabiegu pacjenci są w stanie powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Kroplówki do detoksu alkoholowego posiadają unikalny skład

Skład kroplówek witaminowych może być dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby, dzięki czemu detoks skupia się na wszystkich przyczynach złego samopoczucia. W przypadku leczenia kaca, największy nacisk kładzie się na preparaty zawierające glukozę i elektrolity, które wyrównują gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu. W przypadku osób długotrwale nadużywających alkoholu warto skorzystać z kompleksowego odtrucia alkoholowego, które nie tylko poprawia samopoczucie, ale także wspomaga regenerację organizmu.

W skład detoksu alkoholowego może wchodzić:

  • glukoza;
  • unikalna mieszanka elektrolitów;
  • magnez;
  • witamina C;
  • witaminy z grupy B;
  • ornityna;
  • koenzym Q10;
  • leki przeciwbólowe i przeciwwymiotne;
  • leki relaksacyjne i nasenne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi detoksu alkoholowego?

Od kilku lat usługa detoksu alkoholowego przestała być dostępna jedynie w specjalistycznych ośrodkach i szpitalach. Obecnie na rynku można znaleźć kilka firm, które oferują taką usługę nie tylko w specjalnych gabinetach, ale nawet w domu pacjenta.

Odtrucie alkoholowe za pomocą kroplówek to procedura przebiegająca z przerwaniem ciągłości naskórka. Choć założenie wkłucia dożylnego jest relatywnie szybką i prostą czynnością, zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia naczynia krwionośnego bądź przeniesienia chorób zakaźnych. Dlatego przed skorzystaniem z detoksu alkoholowego warto upewnić się, że firma oferująca tę usługę zatrudnia profesjonalny i doświadczony personel medyczny. Tylko w ten sposób zyskujesz pewność, że odtrucie alkoholowe przeprowadzone będzie zgodnie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa i higieny.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
Kiria (Ocena: 5) 18.11.2020 11:01
Powiem tak, doskonale wiem czym jest życie z osobą uzależnioną i wiem też, jak ważne jest to, żeby w porę trafiła do dobrego terapeuty. W Krakowie warte polecenia są Terapie Tu i Teraz. Ale przede wszystkim ważne jest to, żeby osoba uzależniona chciała tej pomocy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.11.2020 20:45
Rękami i nogami popieram co napisałas. Detoks jak kupienie bułki na śniadanie 😤. Szczyt po prostu. Alkoholizm to choroba i to się leczy inaczej niż kroplowka po każdym zapiciu, a to właśnie sugerujecie. Czy macie świadomość ile osób w to uwierzy????
odpowiedz
setka (Ocena: 1) 17.11.2020 18:24
Ocena artykułu to wielkie ZERO. Nie róbcie ludziom wody z mózgu. Detoks u człowieka z zespołem odstawienia musi odbywać się pod kontrolą lekarza anestezjologa, najlepiej w szpitalu. Poza tym detoks dożylny nie jest obojętny dla osób ze schorzeniami serca. Rozumiem, że trzeba kasę zarabiać, ale pisanie kłamstw, które mogą doprowadzić kogoś do śmierci, jest co najmniej nieetyczne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie