Dobry materac, czyli jaki? Dowiedz się, jaki model jest dla Ciebie

Przed zakupem materaca przemyśl te kilka kwestii.
Dobry materac, czyli jaki? Dowiedz się, jaki model jest dla Ciebie
fot. iStock
14.10.2020

Producenci materacy starają się nadążać za wszystkimi nowinkami technicznymi, oferując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Warto mieć w nich dobre rozeznanie, bo pozornie nieistotne różnice między poszczególnymi modelami mogą być bardzo znaczące!

Jak dobrać odpowiedni materac?

Zacznijmy od materaca piankowego i rodzajów pianki. Jeżeli łatwo się przegrzewasz w łóżku, nie będziesz w pełni zadowolona z materaca, którego warstwę zewnętrzną stanowi pianka termoelastyczna visco memory. Mimo swych niezwykłych zdolności dopasowania się do sylwetki pod wpływem ciepła i nacisku, pianka szybko się nagrzewa, przy okazji ogrzewając użytkownika. Może to spowodować dodatkowy dyskomfort i wzmacniać potliwość. W takim przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie materac z pianką lateksową. To materiał sprężysty i wytrzymały na użytkowanie, a dzięki licznym mikrootworom łatwo dopasowuje się do sylwetki. Mikrootwory wzmacniają również proces wentylacji, dzięki czemu materac jest bardziej przewiewny. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze przy problemach z nadpotliwością.

Na Sweetsen.pl znajdziesz wiele cennych informacji pozwalających na zapoznanie się z poszczególnymi rozwiązaniami. Dowiesz się między innymi o różnicach pomiędzy warstwą kokosową a warstwą z trawy morskiej. Na stronie sklepu możesz też kupić materac kieszeniowy o obniżonej wysokości. Często klienci rezygnują z takiego podłoża na rzecz materaca piankowego ze względu na wysokość. Dzięki skróceniu sprężyn o połowę w sklepie Sweetsen.pl otrzymujesz materac tej samej jakości i o tych samych właściwościach, jednak na tyle niski, by mógł się zmieścić tam, gdzie do tej pory nie było takiej możliwości. Materace pocketowe mini są o połowę niższe od standardowych.

Fot. materiały prasowe

Na Sweetsen.pl jest kilka rodzajów pokrowców do wyboru. W standardzie znajduje się niepikowany Jersey. Z kolei za dopłatą dostępne są takie pokrowce jak: Aloe Vera, pikowany Jersey, Bamboo, grafitowy Żakard, Tencel lub Silver. Wszystkie pokrowce mają wszyty suwak w kształcie litery „L” ułatwiający zdjęcie go z materaca oraz ponowne założenie. Pokrowce można prać, przestrzegając wytycznych producenta (odpowiednia temperatura, nie stosowanie wybielaczy i płynów zmiękczających). Należy również zadbać o dokładne wysuszenie przed ponownym nałożeniem. Materac, o który regularnie dbamy, zachowuje czystość i higienę na wiele lat.

Sweetsen.pl to producent materacy z wieloletnim doświadczeniem. Produkuje komfortowe i trwałe materace, a używane surowce są atestowane i bezpieczne dla użytkowników. Cały etproces produkcji materaca aż po jego dostarczenie do klienta jest monitorowany, by na czas uchwycić ewentualne niedociągnięcia.

W sklepie Sweetsen.pl materac nie jest magazynowany – świeżo po produkcji trafia w ręce  klientów. Materace dostarczane są prywatną firmą transportową, przewozi się je na płasko, ułożone bokiem jeden obok drugiego. Nie są zginane i rolowane, aby nie uszkodzić sprężyn. Nie gniotą się również pod własnym ciężarem. Pracownicy Sweetsen.pl chętnie pomogą w wyborze najodpowiedniejszego modelu. Wystarczy się z nimi skontaktować, aby przeprowadzili Cię przez cały proces wyboru. Dobiorą odpowiedni typ materaca, wyjaśnią różnicę pomiędzy konkretnymi rodzajami rdzenia (piankowym, bonellowym, kieszeniowym), ustalą, jaka twardość materaca zapewni odpowiedni komfort wypoczynku (na podstawie wagi). Opiszą poszczególne rodzaje warstw zewnętrznych, z których produkowane są materace Sweetsen.pl, byś mogła na ich podstawie zdecydować o właściwościach materaca. 

Materac do łóżka to inwestycja na lata, dlatego tak istotne jest, by był trwały i odpowiednio dopasowany do naszych preferencji. W ofercie sklepu Sweetsen.pl znajdują się również materace nawierzchniowe, którymi możemy utwardzić lub zmiękczyć źle dobraną powierzchnię spania lub wygładzić i wyrównać starą, pełną wybrzuszeń i nierówności. W ofercie sklepu znajdują się również poduszki ortopedyczne. Za odpłatnością świadczone są także usługi odbioru i utylizacji starego materaca.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie