Kupując te batony, wspierasz akcję na rzecz walki z rakiem piersi

W akcję zaangażowała się marka BeRAW Ewy Chodakowskiej.
Kupując te batony, wspierasz akcję na rzecz walki z rakiem piersi
fot. Instagram @beraw_ewachodakowska; materiały prasowe
16.10.2020

„Różowy Październik” to polska nazwa ogólnoświatowej akcji „Breast Cancer Awarensess Month”. W miesiącu świadomości raka piersi szeroko promowana jest wiedza w zakresie profilaktyki, diagnostyki, a także nowoczesnych metod leczenia tego nowotworu. Celem akcji jest uświadomienie kobietom, że wcześnie wykryta choroba może być w pełni wyleczalna. Takie inicjatywy są wciąż potrzebne, bo – jak wynika z badań – w Polsce diagnozuje się około 18,5 tysiąca nowych przypadków raka piersi rocznie[1]. Co gorsza, w ciągu ostatnich 30 lat liczba zachorowań na nowotwór piersi wzrosła aż dwukrotnie! A my, kobiety, każdego dnia jesteśmy w stanie wymyślić dziesiątki wymówek, aby odłożyć na później zadbanie o własne zdrowie.

Batony BeRaw #THINKPINK – kampania #PURELLAPOMAGA

Do grona podmiotów uczestniczących w akcji edukacyjnej dołączyła marka BeRAW Ewy Chodakowskiej. Z tej okazji na sklepowych półkach pojawiła się specjalna, limitowana edycja różowych batonów BeRAW #THINKPINK z malinami. Na opakowaniach widnieje Różowa Wstążka – międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi. Producent batonów BeRAW, marka Purella, zadeklarowała, że 5% dochodu uzyskanego ze sprzedaży batonów trafi na konto fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi. Co więcej, marka Purella wspólnie z Ewą Chodakowską zadeklarowała podwojenie kwoty, jaką uda się uzbierać ze sprzedaży różowych batonów! 

Fot. materiały prasowe

Dziewczyny, wszystko w Waszych rękach – zachęcamy do kupowania tych pysznych, a jednocześnie zdrowych i dietetycznych batonów! Znajdziecie je we wszystkich sklepach sieci Rossmann, Carrefour, Auchan oraz na stacjach Shell, Lotos i sklepach on-line: BeBIO, Frisco czy Allegro. Możecie je również kupić na: www.purellapomaga.pl.

„Rak piersi znajduje się w centrum uwagi naszej fundacji od początku jej istnienia. Moje własne doświadczenia onkologiczne posłużyły najpierw jako inspiracja do wsparcia innych kobiet znajdujących się w podobnej do mojej sytuacji, później – do podjęcia różnych inicjatyw świadomościowych i edukacyjnych” – mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej i dodaje: – „Problem raka piersi jest dla nas bardzo ważny również z uwagi na wagę problemu - to jeden z najczęściej występujących wśród kobiet typów nowotworu. Mimo pojawiających się na świecie nowych możliwości diagnostyki i terapii, w Polsce wykrywalność, dostępność i warunki leczenia oraz rehabilitacji pacjentek z rakiem piersi wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Znaczenie ma każde działanie na rzecz wczesnej wykrywalności i lepszej terapii raka piersi, dlatego w kampanię #PURELLAPOMAGA włączamy się z prawdziwą przyjemnością i pełnym zaangażowaniem.”

W akcji bierze udział nie tylko Ewa Chodakowska, ale również Ania Starmach. Obydwie będą mówić o problemie, jakim jest rak piersi, a także o jego profilaktyce. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzrostu świadomości społecznej na temat tego nowotworu.

Fot. materiały prasowe

„Motywuję i zachęcam je do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, które są fundamentem zdrowia. Aktywnie angażuję się w akcję #stopprzemocy, której celem jest realna pomoc kobietom. Teraz wspólnie z Purella wykonujemy kolejny krok i podejmujemy działanie, by wspierać kobiety w walce z nowotworem piersi” – mówi Ewa Chodakowska.

Profilaktyka raka piersi – jak prawidłowo wykonać samobadanie?

Merytoryczne wsparcie akcji #PURELLAPOMAGA zapewnia Fundacja Profilaktyka. Eksperci fundacji wyjaśniają, że chociaż największym ryzykiem zachorowania na nowotwory piersi obarczone są kobiety w wieku 50-69 lat, to nie wcale nie oznacza to, że młodsze z nas są całkowicie bezpieczne. Dlatego tak ważne jest regularne samobadanie piersi i wczesne reagowanie na wszelkie niepokojące sygnały.

„Comiesięczne samobadanie piersi to w kwestiach profilaktyki absolutna podstawa. Pozwala na wychwycenie zmian często we wczesnym stadium, które w większości przypadków są prawie w stu procentach uleczalne. Trzeba mieć na uwadze, że nie każda zmiana w piersi to zmiana onkologiczna, ale absolutnie każdą wątpliwość należy skonsultować z lekarzem” – tłumaczy psychoonkolog Adrianna Sobol, członkini zarządu Fundacji OnkoCafe.

Dziewczyny, pragniemy Wam przypomnieć i gorąco zachęcić, abyście co miesiąc wykonywały dokładne samobadanie piersi. Potraktujcie je jako rytuał pielęgnacyjny i prezent dla siebie samej. Poniżej znajdziecie instrukcję, jak prawidłowo przebadać się krok po kroku:

  1. Najlepiej, jeżeli samobadanie wykonacie w pierwszej fazie cyklu, między 3 a 12 dniem. Jeżeli
    stosujecie środki antykoncepcyjne, zbadajcie się w przerwie międzytabletkowej. W tym czasie piersi są miękkie i niebolesne.
  2. Stań przed lustrem w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i dokładnie przyjrzyj się swojemu biustowi.
  3. Pochyl się lekko, oprzyj ręce na biodrach i z tej pozycji spójrz na swoje piersi. Unieś ręce za głowę i kontynuuj obserwację.
  4. Następnie stań przed lustrem w pozycji wyprostowanej, załóż jedną rękę za głowę, a trzema środkowymi palcami drugiej ręki naciskaj i zataczaj kółka wzdłuż piersi, z góry na dół, tam i z powrotem. Badanie przeprowadzaj bardzo dokładnie, nie pomijając żadnego fragmentu.
  5. Badając pierś, zbadaj również pachę, a następnie dołki nadobojczykowe, żeby upewnić się czy nie ma tam guzków lub powiększonych węzłów chłonnych.
  6. Po zakończeniu badania jednej piersi zmień rękę znajdującą się za głową i rozpocznij badanie drugiej piersi w ten sam sposób.

Jakie symptomy powinny zapalić w Waszych głowach czerwoną lampkę? Koniecznie odwiedźcie lekarza, jeżeli zauważycie zmianę wielkości lub kształtu piersi, guzki lub zgrubienia, zmianę koloru lub struktury skóry w obrębie piersi, wciągnięcie sutka, wyciek wydzieliny lub krwawienie z brodawek, a także powiększone węzły pachowe.

 

 

[1] http://onkologia.org.pl/wp-content/uploads/Nowotwory_2017.pdf; tabela 6.12, s. 56 (dostęp: czerwiec 2020)

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.10.2020 18:56
I co z tego? Mi pani doktor powiedziala ze jak nie mam guza to widzimy się po pandemii. Taka profilaktyka na NFZ
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 13:05
AŻ CAŁE PIĘĆ PROCENT idzie na walkę z rakiem. Reszta do biznesmenów i ślicznotek reklamujących ten syf. Cóż za szczytny cel!
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 11:56
ja idę na mammografię w piątek. Trzymajcie kciuki
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 09:57
fajnie, że jest tyle akcji nagłaśniających profilaktykę i wspierających leczenie raka. Babki badajcie się...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie