Masz alergię? Zwróć uwagę na to, na czym śpisz!

Rodzaj materaca ma kluczowe znaczenie w uporaniu się z wieloma alergiami.
Masz alergię? Zwróć uwagę na to, na czym śpisz!
fot. Instagram @materacesleepmed
10.09.2020

Odpowiedni materac jest podstawą dobrego snu. Oferta rynku jest tak duża i na tyle zróżnicowana, że każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Podczas poszukiwań idealnego materaca nietrudno się jednak pogubić, zwłaszcza jeżeli nasze doświadczenie w takich zakupach jest znikome. Na szczęście na rynku pojawiło się innowacyjne rozwiązanie, jakim jest materac hybrydowy. Poznaj jego niezliczone zalety, a także powody, dla których warto wybrać do swojej sypialni właśnie tego typu podłoże do snu!

Materac hybrydowy – czym się charakteryzuje?

Materace hybrydowe są, jak sama nazwa wskazuje, swego rodzaju połączeniem materacy sprężynowych z piankowymi. Dzięki rozwiązaniu takiego typu komfort i jakość snu są znacznie lepsze. Ma to także ogromny wpływ w profilaktyce zdrowego kręgosłupa i uśmierza dolegliwości osób, które często narzekają na ból pleców i z tego powodu mają problemy ze snem.

Materace hybrydowe składają się z wielu warstw pianki, zapewniając jedyną w swoim rodzaju wygodę. Taki materac może mieć nawet 30 cm wysokości, co niejednemu z nas kojarzy się z iście królewskim łożem. Podstawą materaca hybrydowego są sprężyny multipocket. Dzięki ich zastosowaniu materac idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki śpiącego człowieka. Materac hybrydowy zmienia swój kształt jedynie w obszarze leżącej osoby. Dzięki temu ruchy drugiego użytkownika nie są dla nas odczuwalne.

Do wypełnienia materaca hybrydowego najczęściej stosuje się piankę termoelastyczną. Wykazuje ona właściwości, dzięki którym pod wpływem ciepła osoby śpiącej materac idealnie dopasowuje się do indywidualnego kształtu ciała, zapewniając odpowiednie podparcie i komfort snu. Ogromną zaletą tego typu materacy jest także duża przepuszczalność powietrza, co wpływa na brak gromadzenia się w jego wnętrzu roztoczy, bakterii, pleśni i kurzu. Zapewnia to optymalną higienę snu. Materac hybrydowy jest więc znakomitym wyborem dla alergików. 

Fot. materiały prasowe

Dlaczego warto kupić materac hybrydowy?

Materace hybrydowe marki SleepMed to produkty wysokiej jakości, niejednokrotnie uznawane są za luksusowe. Gwarantują nieocenioną wygodę i komfort dobrze przespanych nocy. Są to materace najwyższej jakości i zdecydowanie powinien w nie zainwestować każdy, kto dba o swoje zdrowie i wie, jak ważny jest odpowiedni wypoczynek.

Materace hybrydowe obrze sprawdzą się także w przypadku osób o większej wadze, ponieważ sprężyny typu multipocket zapewniają podparcie nawet w przypadku bardzo dużego nacisku. Materac hybrydowy będzie wybawieniem dla tych z Was, którym żadna inna metoda nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Posłuży także osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa czy stawów. Podłoże tego typu wspiera także regenerację mięśni, nadaje się więc także jako produkt doskonały dla sportowców czy innych grup osób, dla których ten aspekt ma duże znaczenie. 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie sprawdź, co da Ci zakup materacy hybrydowych.

 

Projektując materace i poduszki, SleepMed kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

 

Materiał partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie