Tych 6 dziwnych rzeczy sprawia, że jesteś przemęczona

Zmień kilka nawyków – poczujesz się lepiej i jakość twojego snu znacznie się poprawi.
Tych 6 dziwnych rzeczy sprawia, że jesteś przemęczona
fot. istock.com
18.03.2020

#1 Zbyt duży ciężar

I nie chodzi o nadprogramowe kilogramy, nadwagę. Okazuje się, że codzienne noszenie zbyt dużych ciężarów – torba na siłownię, zakupy, czy torebka damska, która pomieści dosłownie wszystko – ma wpływ na kondycję twojego organizmu. Postaraj się zredukować do minimum to co wkładasz do torebki i co najważniejsze, równomiernie rozkładaj ciężar – pamiętaj o zmianie stron noszenia toreb.

#2 Za dużo kawy

Ile dziennie wypijasz filiżanek kawy? Tak wiemy, uwielbiasz latte, czy pyszne cappuccino z pianką, albo jesteś zwolenniczką mocnego, energetycznego espresso. Ale uważaj, za dużo kofeiny też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze odwadnia, a kiedy jesteś odwodniona twoje ciało pracuje gorzej i szybciej się męczysz. Jeśli trudno zrezygnować ci z kawy, pamiętaj o tym, żeby do każdej filiżanki wypić przynajmniej jedną szklankę wody.

#3 Za wygodne ubrania

Wydaje ci się to dziwne? Ale zastanów się, coś w tym jest. Kiedy zakładasz na siebie przytulne, miękkie ubrania, twój organizm dostaje sygnał, że pora na sen. Wygodne piżamki, czy dresy zostaw raczej na późny wieczór.

#4 Za dużo owoców

Trudno nie skusić się na owoce, szczególnie o tej porze roku. Truskawki, maliny, arbuzy, borówki, czy czereśnie kochamy bezgranicznie. Ale okazuje się, że nagłe dostarczenie organizmowi wysokiego poziomu cukru, powoduje senność i uczucie zmęczenia. Dlatego jeśli masz ochotę coś przekąsić, a nie chcesz czuć się zmęczona wraz z owocami zjedz kilka orzechów. Zawierają tłuszcze i białko, które pomagają w trawieniu cukru.

Zobacz więcej: 5 produktów, które powinnaś jeść kiedy jesteś zestresowana.

#5 Stres

Tak wiemy, unikanie stresu jest dość trudne. Ale wyeliminowanie, a przynajmniej znaczne zredukowanie może być zbawienne dla twojego funkcjonowania. Na początek wyznacz sobie 15 minut dziennie na medytację. Usiądź, zamknij oczy, włącz relaksującą muzykę i myśl o samych pozytywnych rzeczach. Kiedy ten nawyk stanie się twoją rutyną, wprowadź dodatkowe formy relaksu: czytanie ulubionej książki, kąpiel, cokolwiek co pomoże ci się zrelaksować.

#6 Przyjaciele i ich problemy

Zbyt częste wysłuchiwanie problemów przyjaciół, pomoc w ich rozwiązaniu, pocieszanie najbliższych w stresujących sytuacjach może działać na ciebie destrukcyjnie, a co pewne, prowadzić do zmęczenia. Dlatego najlepiej wyznaczyć granice i nie obarczać się zbyt wieloma problemami. Zadbaj o siebie i zrób sobie detoks emocjonalny. Wytłumacz przyjaciołom, że obarczanie cię ich problemami jest dla ciebie zbyt intensywne. Jeśli są to prawdziwi przyjaciele, na pewno zrozumieją.

Co jeszcze…? Idealnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do swojej codzienności, krótkich – 10 minutowych drzemek. Zaufaj nam to działa!

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 23.03.- 29.03.
Horoskop tygodniowy 23.03.- 29.03. - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.06.2020 12:01
mi pomaga medere anti aging tiny.pl/795h9 od kiedy biorę te tabletki mam o wiele więcej energii
odpowiedz
Izabella (Ocena: 5) 28.03.2020 23:25
To wszystko nie jest łatwe do ogarnięcia, praca zdalna, zajmowanie się dziećmi, domem plus stres i brak możliwości wyjścia i człowiek pada szybko. Chwali ratuję się tigeram, ale co potem. Ile to wszystko potrwa?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie