Jakie są korzyści wynikające ze spania nago?

To podobno najprostszy sposób na odpowiednią jakość snu.
Jakie są korzyści wynikające ze spania nago?
fot. istock.com
09.03.2020

Podstawą „wyspania się” jest odpowiednia ilość godzin snu - minimum to 6 godzin snu. To samo dotyczy temperatury w pomieszczeniu, w którym śpimy. Podobno najlepsza to ta nieprzekraczająca 18 st. C. To oczywiście kwestia indywidualna – zresztą podobnie jak ilość godzin snu. Jedno jest pewne, każdy powinien znaleźć takie warunki, które są dla niego idealne i które gwarantują totalny relaks, wygodę i „dobry” sen.

Podobno jest też tak (według badań naukowców), że najprostszym sposobem na odpowiednią jakość snu, jest spanie… nago. Po pierwsze nagość pomaga regulować temperaturę ciała, prowadzi do szczęścia w związku – mamy nadzieję, że wiesz o co nam chodzi, a także tak jak już wcześniej wspomniałyśmy, spanie nago gwarantuje zdrowie intymne. To tylko tych kilka podstawowych, jakie są jeszcze inne korzyści spania nago? Sprawdź koniecznie poniżej.

#1 GŁĘBSZY I SPOKOJNY SEN

Istnieją konkretne dowody na to, że spadek temperatury ciała pomaga osiągnąć głębszy sen. Ekspert w dziedzinie medycyny snu, Alex Dimitriu, po przeprowadzeniu badań na grupie blisko miliona osób, stwierdził, że wzrost temperatury w nocy prowadzi do pogorszenia jakości snu. Oczywiście, możemy stosować różne sposoby obniżenia temperatury ciała, od uchylonego okna, przez fantazyjne, jedwabne prześcieradła. Ale, podobno, nic nie daje większego komfortu i… chłodu jak spanie nago.

Zobacz również: Na Netflixie pojawi się kolejny polski serial! O czym opowie Sexify?

#2 ZMNIEJSZENIE RYZYKA UDARU I ZAWAŁU SERCA

Chodzi o to, że spokojny sen, dzięki któremu odpowiednio się zrelaksujesz wpływa na twoje zdrowie, między innymi na zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia. Dlatego, jeśli spanie nago gwarantuje lepszy sen, to śmiało możemy powiedzieć, że dzięki niemu unikniesz lub diametralnie zmniejszy ryzyko udaru i zawału serca.

#3 POPRAWA ŻYCIA SEKSUALNEGO

No bo który partner będzie narzekał, że obok niego śpi jego ukochana i to zupełnie nago…?! Spanie nago prowadzi do większego poczucia więzi z partnerem. Naprawdę… Kontakt skóra do skóry uwalnia oksytocynę, hormon, który zwiększa poczucie zaufania i prowadzi do pobudzenia.

#4 LEPSZA SKÓRA

Bo skóra to jeden z największych narządów naszego ciała i potrzebuje konkretnej dawki tlenu. Zakładając piżamę i dodatkowo otulając się kołdrą ograniczamy tak naprawdę możliwość dotlenienia się. Spanie nago zwiększa przepływ powietrza, również do swoich narządów płciowych – co gwarantuje zdrowie intymne.

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 9.03.-15.03.
Horoskop tygodniowy 9.03.-15.03. - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3.5 / 5
milena (Ocena: 4) 31.03.2020 13:15
Warto wiedzieć, że jest tyle plusów:) ale jak się ma niewygodne łóżko to to dużo nie pomoże. Dlatego ostatnio stwierdziłam, że trzeba coś z tym zrobić i zmieniłam materac na taki z https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe polecam
odpowiedz
Maja (Ocena: 3) 20.03.2020 14:16
A jak ktoś mieszka z rodzicami/współlokatorami to jak ma spać nago? :-P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie