Czujesz się zestresowana i wyczerpana?

Wiemy co jest kluczem do poprawy kondycji.
Czujesz się zestresowana i wyczerpana?
fot. istock.com
02.03.2020

Tak, my też już nie możemy doczekać się wiosny. I choć ta astrologiczna rozpoczęła się 1 marca, to na pełne słońce i przyjemne, dość wysokie temperatury musimy jeszcze chwilę zaczekać. Wyczerpanie daje się we znaki i to dosłownie na każdym polu.

Jak poradzić sobie z taką sytuacją, czy istnieją objawy, które jasno wskazują że coś dzieje się nie tak?

Permanentne przemęczenie, stres może być groźny dla naszego zdrowia. Opadasz z sił, ogarnia cię bezradność, smutek i jedyne o czym marzysz to zawinąć się w kłębek, zaszyć pod kołdrą i nie wychodzić z łóżka przez co najmniej kilka miesięcy… To już jest niepokojący sygnał, który powinien dać do myślenia. Szybka reakcja jest kluczem do sukcesu.

Skąd się bierze stres?

Źródeł jest całe mnóstwo. I tak na dobrą sprawę ciężko podać jedno konkretne. Na pewno ogromny wpływ mają: przeciążenie w pracy, w domu, czy brak czasu wolnego i możliwości psychicznego i fizycznego odpoczynku. Oczywiście, każda osoba jest inna i dla każdego przyczyna stresu może być różna. Najważniejsze to szybka reakcja.

Jak organizm radzi sobie ze stresem?

Kiedy stres występuje za często, ty odczuwasz ciągły niepokój, ciało uwalnia hormony stresu: adrenalinę, noradrenalinę i kortyzol. To trochę tak, jakby twój organizm przygotowywał cię do szybkiej reakcji na zagrożenie – porównywalne na przykład do ucieczki przed dzikim zwierzęciem. Chcesz przetrwać, a to oznacza pracę organizmu na najwyższych obrotach.

Jak uwolnić się od stresu?

Skutecznym sposobem, dającym szereg korzyści jest… aktywność fizyczna. Jakakolwiek, nawet najdrobniejsza, trwająca choć 15 minut. Wybierz coś co sprawia Ci frajdę: bieganie, nordic walking, regularne spacery w szybkim tempie, basen, taniec, siłownia, cokolwiek, czy joga.

Ćwiczenia to najlepszy sposób na zmniejszenie stresu. W trakcie aktywności fizycznej twoje ciało wytwarza endorfiny, które poprawiają humor, sprawiają, że totalnie się relaksujesz i uśmiechasz. To tak jakby wszystkie problemy odeszły jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki.

Zobacz również: Jak biegać, żeby schudnąć?

Ważne!

Zacznij trenować z głową. Nie przesadzaj i nie rzucaj się na początek na głęboką wodę. Meto drobnych kroków to podstawa. Na początek 15 minut wystarczy. Po tygodniu zwiększ czas treningów. Nie przeciążaj organizmu i pamiętaj o regeneracji. Już nawet krótki trening pomaga złagodzić stres, odprężyć ciało.

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 2.03.- 8.03.
Horoskop tygodniowy 2.03.- 8.03. - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.06.2020 12:02
mi bardzo pomogło medere anti aging tiny.pl/795h9 jestem mniej podatna na stres i nie czuję permanentnego zmęczenia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.03.2020 20:33
Przy objawach takich jak wyczerpanie i ciągły stres, jeśli nie ma ku temu przesłanek to najpewniej niedobory jakichś witamin czy minerałów :( Opowiada o tym dietetyk Sundose: https://youtu.be/YWoQ3yy-7yk
odpowiedz

Polecane dla Ciebie