Jak stres wpływa na twój mózg?

Zastanawiałaś się kiedyś, jak często używasz tych dwóch słów: jestem zestresowana?
Jak stres wpływa na twój mózg?
fot. istock.com
25.02.2020

Zgodzisz się z nami, że stanowczo za często?

Niestety przewlekłe zmęczenie, zdenerwowanie jest bagatelizowane, a jeśli nic z tym nie zrobimy, konsekwencje mogą być naprawdę niebezpieczne.

Wpływ stresu na ciało człowieka jest znaczący i daje konkretne objawy fizyczne.

Od obniżonej odporności, przez przyspieszone bicie serca, wyższe ciśnienie oraz niepokojące objawy ze strony układu trawiennego. Ostatnio naukowcy prześledzili wpływ stresu na ludzki mózg – wyniki są dość niepokojące.

Badania przeprowadzone przez profesorów z John's Hopkins School of Medicine w Baltimore ujawnia, że stres prowadzi do zaników pamięci ale może też fizycznie zmniejszyć mózg. W badaniu wzięło udział ponad 2000 zdrowych osób w średnim wieku. Ci, którzy wykazali wysoki poziom kortyzolu we krwi – hormonu uwalnianego w trakcie stresu – dawali gorsze wyniki w testach pamięci. Dalsza analiza wykazała, że objętość mózgu osób z wysokim poziomem kortyzolu była również mniejsza niż przewidywana średnia, co wskazuje na fizyczne zmniejszenie wielkości istoty szarej mózgu.

Gdy organizm odczuwa ciągły stres, kortyzol pozostaje na wysokim poziomie, a funkcja mózgu jest tłumiona niż w normalnej sytuacji.

Podsumowując, unikaj stresu, postaraj się relaksować – twój mózg ci za to podziękuje.

Zobacz również: Video, które powinna zobaczyć każda kobieta. Robi furorę w internecie.

Polecane wideo

Na punkcie tego przystojnego pilota zwariowała cała Ameryka. Kim jest Pilot Pete?
Na punkcie tego przystojnego pilota zwariowała cała Ameryka. Kim jest Pilot Pete? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 22:16
ja mniej się stresuje po medere anti aging tiny.pl/795h9 łatwiej mi się skupić w pracy i nie mam już "mgły" w głowie, może dlatego stresu ubyło :D
odpowiedz
Tenika (Ocena: 5) 26.02.2020 20:20
Żyję ostatnio w ciągłym stresie, miałam problemy z koncentracją, snem. Zaczęłam stosować Neuro Symptho z Laventi, bardzo fajny skład, 100 kapsułek - zaczynam odczuwać różnicę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie