Marzysz, aby nareszcie dobrze się wysypiać? Zacznij od tego kroku

Dobry materac to absolutna podstawa. Podpowiadamy, jak wybrać ten właściwy.
Marzysz, aby nareszcie dobrze się wysypiać? Zacznij od tego kroku
fot. Kinga Cichewicz / Unsplash
20.12.2019

Na komfort i higienę snu wpływ mają różne czynniki: odpowiednia pościel, wyciszenie, przyjazna, stonowana przestrzeń. Jednym z najistotniejszych, o którym bezwzględnie należy pamiętać, jest także łóżko. Od tego, na jakim materacu śpimy, zależy bowiem nasze zdrowie i samopoczucie. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak prosty i niekiedy może stanowić wyzwanie. Podrzucamy kilka najważniejszych wskazówek, czym się kierować, dobierając materac do łóżka.

Rodzaj materaca dostosowany do potrzeb

Wybierając materac, powinniśmy uważnie przeanalizować dostępne modele. W sklepach znajdziemy ich co najmniej kilka, a każdy wyróżniają inne właściwości. Do najpopularniejszych materacy marki Hilding należą piankowe, które – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów – mogą być doskonałym wyborem. Materace piankowe są lekkie, wygodne i stosunkowo tanie. Mogą się jednak znacząco różnić poziomem jakości. Warto więc wybrać model o dłuższej żywotności, który łatwiej będzie utrzymać w czystości.

Osoby, którym zależy na komforcie snu oraz prawidłowym wsparciu kręgosłupa, powinny również rozważyć zakup sprężynowego materaca Hilding, który jest wykonany ze specjalnie połączonych ze sobą sprężyn. Odmianą tego modelu jest materac kieszeniowy, w którym sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach. Taki materac świetnie sprawdza się w przypadku par – sprężyny z poszczególnych kieszonek nie oddziałują na siebie nawzajem, dzięki czemu kiedy twój partner zmienia w czasie snu pozycję, ty nie wybudzasz się. Kolejnym popularnym rodzajem materacy są te lateksowe, które bardzo dobrze dopasowują sie do ciała śpiącej na nich osoby.

Fot. materiały prasowe

Rozmiar ma znaczenie

Dla wygody, komfortu i bezpieczeństwa snu znaczenie ma również rozmiar materaca. Powszechnie obowiązuje zasada, zgodnie z którą materac powinien być przynajmniej o 20 centymetrów dłuższy niż śpiący na nim człowiek. Nie może być również zbyt wąski – wówczas uniemożliwi komfortową zmianę pozycji. Jak zatem wybrać odpowiednią szerokość? Najprościej będzie dostosować ją do swoich preferencji i ulubionej, najczęstszej pozycji snu.

Zwróć uwagę na materiały

Na każdym etapie kupowania materaca należy zawracać uwagę na jakość materiałów, z których dany model został wykonany. Na materacu nie warto oszczędzać, należy natomiast wybrać produkt, który okaże się trafioną inwestycją na lata. Dobry materac zapewni prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa, a użytkownikowi – komfortowy sen. Ważny jest także sposób zabezpieczenia materaca na czas transportu. Kupując wybrany przez siebie model przez internet, należy upewnić się, że zostanie on zabezpieczony specjalnym, tekturowym opakowaniem.

Chcąc kupić idealny, dostosowany do swoich potrzeb materac, warto sprawdzić ofertę nie tylko sklepów stacjonarnych, ale także internetowych. Niektóre z nich mają bardzo szeroki asortyment, oferują też fachowe doradztwo.

 

Materiał promocyjny

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Szakala (Ocena: 5) 21.01.2020 10:21
My mamy z Hildinga sprężynowy i jest ekstra :) Bardzo przydatny artykuł my co prawda nasz wybraliśmy z panią sprzedającą w sklepie i trafiła w 10 ale zawsze warto troche poczytać przed co i jak.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.12.2019 19:24
Ja żeby się wyspać muszę być po lekkiej kolacji. Staram się najwygodniej ułożyć w pozycji w której zawsze śpię. Staram się nie myślec o całym dniu, i stresach. wyciszam się i skupiam na oddychaniu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2019 15:48
Ja ostatni raz porządnie wyspalam się w brzuchu mamy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie