Jak zasnąć w zaledwie 60 sekund? Lekarz zdradził genialną metodę 4-7-8

Odstaw leki nasenne i spróbuj tego.
Jak zasnąć w zaledwie 60 sekund? Lekarz zdradził genialną metodę 4-7-8
Fot. Unsplash
20.09.2019

Choć brzmi to jak paradoks - im bardziej jesteśmy zmęczeni, tym trudniej nam odpoczywać. Po całym dniu aktywności wielu z nas ma problem z szybkim zaśnięciem. Zamiast po prostu zamknąć oczy i przenieść się do krainy snów, leżąc w łóżku zaczynamy analizować całe nasze życie. To co wydarzyło się przed chwilą i czeka nas kolejnego dnia.

Zobacz również: Za każdym razem budzisz się zmęczona? Powody mogą być zaskakujące

Efekty widoczne są gołym okiem. Coraz większą popularnością cieszą się środki farmaceutyczne, które mają poprawić jakość, a w niektórych przypadkach w ogóle umożliwić zaśnięcie. Uzależniony organizm wreszcie nie jest w stanie już inaczej funkcjonować. Czy jest na to jakaś rada?

Odstawić wszelkie medykamenty i spróbować naturalnych metod - zaleca dr Andrew Weil. Metoda promowana przez tego lekarza polega wyłącznie na oddychaniu i podobno genialnie działa.

Sposób znany jako „4-7-8” ma nas nauczyć prawidłowego oddychania. W większości przypadków wystarczy zaledwie 60 sekund, by poczuć błogi relaks i zasnąć zdrowym snem. To 5 prostych kroków, które należy czterokrotnie powtórzyć.

1. Wykonaj pełny wydech przez usta. Pozbywaj się powietrza z płuc do momentu, aż usłyszysz charakterystyczny świst.

2. Zamknij usta i wykonaj spokojny wdech licząc w myślach do czterech.

3. Wstrzymaj oddech licząc w myślach do siedmiu.

4. Wykonaj pełny wydech przez usta i policz w myślach do ośmiu.

5. Tak wygląda jeden pełny oddech. Powtórz cały proces w sumie czterokrotnie

- instruuje lekarz.

Wielu internautów wątpiło w skuteczność tej metody. Do momentu, kiedy wprowadzili ją w życie. Zdecydowana większość z nich przyznaje, że dr Weil odkrył genialny sposób.

Zobacz również: Jeśli chcesz szybciej zasnąć, powinnaś nosić TĘ jedną rzecz

„Stosuję tę technikę już od ponad roku i mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że znacząco poprawiła jakość mojego snu. Kiedyś miotałam się w łóżku przez wiele godzin, zanim zasnęłam, a teraz zajmuje mi to maksymalnie kilka minut”.

Po tym ćwiczeniu zasypiam jak dziecko. Ale to nie jest jedyna zaleta. Sprawdza się także za dnia, kiedy wszystko wokół nas przerasta i chcemy się uspokoić. Nic nie wycisza tak szybko i skutecznie jak 4-7-8”.

„Najważniejsze to nie zrażać się po pierwszym razie. Wtedy być może nie zaśniesz po kilku sekundach, ale z każdą kolejną próbą sen przyjdzie szybciej. To kwestia praktyki”.

„Zawsze wydawało mi się, że tego typu teorie to bzdury dla naiwnych. Właśnie obudziłam się po przespaniu całej nocy, a to rzadko mi się zdarza” - czytamy w komentarzach.

Spróbujesz? A może już znasz ten sposób?

Zobacz również: Osoby, które czytają przed snem, zarabiają więcej pieniędzy (a to nie koniec korzyści - poznaj trzy równie istotne!)

Polecane wideo

Godzina, o której chodzisz spać, to nie przypadek. Wiemy, co dokładnie oznacza
Godzina, o której chodzisz spać, to nie przypadek. Wiemy, co dokładnie oznacza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie