„Ile rolek papieru toaletowego zużywacie w ciągu tygodnia?” - to pytanie wywołało burzliwą dyskusję wśród internautów

Rekordziści zużywają nawet kilkanaście rolek tygodniowo!
„Ile rolek papieru toaletowego zużywacie w ciągu tygodnia?” - to pytanie wywołało burzliwą dyskusję wśród internautów
Fot. iStock
28.05.2019

Jeszcze nie tak dawno temu zachowywanie pewnych rzeczy tylko dla siebie było całkiem normalne i zrozumiałe. Mowa m.in. o takich delikatnych i intymnych sprawach, jak kwestia życia erotycznego albo higieny osobistej. Ale wraz z pojawieniem się Internetu oraz popularnością forów i mediów społecznościowych wszystko się zmieniło. Dziś internauci, otoczeni płaszczykiem anonimowości, jaką zapewnia Sieć, bez skrępowania dzielą się między sobą najbardziej intymnymi szczegółami ze swojego życia, nierzadko prosząc o radę. 

Zobacz również: Niewinne pytanie na temat higieny podzieliło internautów. Wielu z nich jest obrzydzonych!

Ostatnio internautów w Wielkiej Brytanii podzieliła kwestia korzystania z toalety, a konkretnie ilości zużywanego papieru toaletowego. Dyskusję zapoczątkowała kobieta, która wyznała, że mieszka z dwoma współlokatorami (płci męskiej) i że w trójkę zużywają prawie 9 rolek papieru każdego tygodnia. Zdaniem autorki wątku to bardzo dużo i spytała forumowiczów, czy też trwonią podobne ilości tego niezbędnego elementu wyposażenia każdej toalety. 

Mieszkamy w 3 dorosłe osoby, dwóch facetów i jedna kobieta. Co tydzień kupuję paczkę papieru toaletowego składającą się z 9 rolek i przez ten tydzień zużywamy 90 proc. jej zawartości. Zaczynam podejrzewać, że ktoś po prostu zjada ten papier! Ile rolek wy zużywacie? Czy też są to takie duże ilości? 

Okazało się, że doświadczenia internautów w tym temacie są naprawdę przeróżne. Niektórzy uznali, że 9 rolek papieru na 3 osoby to bardzo dużo, z kolei inni zużywają o wiele, wiele więcej. 

Mieszkamy w dwie osoby, dorosłe. 9 rolek wystarczyłoby nam na cały miesiąc! Może któryś z twoich współlokatorów używa papieru do czyszczenia toalety? 

W naszym domu jest dwoje dorosłych i dwójka dzieci. Tygodniowo zużywamy dwie rolki papieru. 

Mamy dwójkę dzieci i tygodniowo zużywamy maksymalnie 2-3 rolki. Zużywalibyśmy jeszcze mniej, gdyby nie dzieci, które potrzebują pół rolki za każdym razem, gdy idą za większą potrzebą.  

Dwóch dorosłych i nastoletnie dziecko. Zużywamy 12 albo więcej rolek tygodniowo.  

via GIPHY

Jeszcze inni stwierdzili, że wszystko zależy od jakości kupowanego papieru toaletowego oraz tego, kto korzysta z łazienki. 

W naszym domu jest dwoje dorosłych, a co drugi tydzień także dwójka dzieci. Gdy jesteśmy sami, zużywamy 1-2 rolki na tydzień. Kiedy są z nami dzieci – 8-9 rolek. Myślę też, że wiele zależy od marki. Osobiście kupuję papier w dyskoncie i wydaje mi się, że nie ma on tylu warstw, co inne marki. A poza tym dziewczynki zazwyczaj zużywają więcej papieru, niż chłopcy. 

A jak jest waszym zdaniem? Czy istnieją jakieś normy co do tego, ile papieru toaletowego powinno się zużywać? 

Zobacz również: Przestały się depilować, ale wciąż są śliczne. Owłosionymi pachami podbijają Internet

Polecane wideo

Nie wierz w to, co pokazują na Instagramie. Ujawniono, jak wyglądają naprawdę
Nie wierz w to, co pokazują na Instagramie. Ujawniono, jak wyglądają naprawdę - zdjęcie 1

Komentarze (11)

Ocena: 4.91 / 5
Zbigniew (Ocena: 5) 31.12.2019 10:28
papier coraz mniejszy i wąski - zużycie większe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2019 10:32
mam w domu biobidet i rzeczywiście to spore udogodnienie. Nie dość, że się na papierze oszczędza to i często podmywanie zapobega występowaniu infekcji intymnych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2019 10:23
Ja bardzo mało papieru zużywam, bo zamiast się podcierać to się podmywam, w łazience mam deskę myjącą do tego. Włączam sobie odpowiednia funkcję mycia, później się suszę. Może brzmi niewiarygodnie, ale w wielu krajach np. Japonii takie deski to coś normalnego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2019 15:03
O mój boze... Ludzie serio liczą ile papieru schodzi? My kupujemy duże opakowanie (24 rolki) i gdy się skończy to kupujemy nowe, bez rozliczania się kto ile zużywa, czy ile schodzi dziennie/na tydzień. Każdy używa wedle potrzeby i tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 28.05.2019 14:58
Dwie osoby dorosłe (raczej domatorzy) i jedna rolka na 2 tygodnie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie