Jak pozbyć się zapalenia mieszków włosowych: depilacja laserowa

Nie powinno się go lekceważyć, gdyż może prowadzić do pojawienia się poważniejszych schorzeń, jak czyrak lub figówka.
Jak pozbyć się zapalenia mieszków włosowych: depilacja laserowa
fot. materiały prasowe
06.06.2018

Figówką nazywane jest ropne zapalenie mieszków włosowych o przewlekłym charakterze, pojawia się przede wszystkim na górnej wardze oraz brodzie i towarzyszy jej swędzenie oraz ból. Czyraki to z kolei bolesne guzki, będące efektem pojawienia się stanu zapalnego, który z czasem zajmuje także głębsze warstwy skóry.

Zapalenie mieszków włosowych – co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle są mieszki włosowe. Porównać je można do znajdujących się w skórze kanalików, z których wyrastają włosy. W kanalikach ujście mają kanały łojowe. Kiedy ujście mieszka włosowego ulega podrażnieniu lub uszkodzeniu do wnętrza dostać mogą się drobnoustroje. W efekcie dochodzi do pojawienia się stanu zapalnego. Bardzo często takim czynnikiem jest depilacja lub golenie.

Więcej na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/zapalenie-mieszkow-wlosowych/

Przyczyny powstawania zapalenia mieszków włosowych

Przyczyny powstawania zapalenia mieszków włosowych można podzielić na infekcyjne i nieinfekcyjne. Czynniki infekcyjne są najczęściej związane z zakażeniami drobnoustrojami, które dostają się w okolice ujścia mieszka włosowego podczas golenia i depilacji. Po kolejnych zabiegach usuwania włoskach liczba czerwonych kropek może się zwiększać, gdyż zakażenie może być przenoszone z jednego mieszka włosowego na kolejny.

Nieinfekcyjne zapalenie mieszków włosowych najczęściej spowodowane jest przyjmowaniem leków takich, jak kortykosteroidy i kortykotropiny. W efekcie z czasem pojawiają się zarówno czerwone krostki, jak i wypryski. Najczęściej obserwujemy je w okolicy twarzy.

Objawy zapalenia mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych objawia się charakterystycznymi wypryskami, które pojawiaj a się wokół mieszków włosowych. Mogą się one łączyć i stanowić skupiska krostek. Często towarzyszy im świąd i ból. Zmiany mogą pojawiać się na całym ciele.

Depilacja laserowa Vectus a zapalenie mieszków włosowych

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zapalenia mieszków włosowych. Zabiegi często wykonywane są z zaleceń lekarskich, szczególnie, gdy inne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W przypadku depilacji laserowej efekty są permanentne, gdyż pozbywamy się źródła problemu – włosków.

Więcej o laserze Vectus na stronie: https://depilacjavectus.pl

Zabiegi z zastosowaniem Vectusa wykonywać można na całym ciele, poza miejscami intymnymi u panów. Są one skuteczne, a przy tym całkowicie bezpieczne, a także bezbolesne.

Vectus to laser diodowy emitujący światło o długości 810nm. Wykorzystano tu szereg innowacyjnych technologii, jak chociażby: technologia fototermolizy selektywnej, czytnik Skintel, Photon Recycling oraz Advanced Contact Cooling. Dzięki temu zabiegi są efektywne i komfortowe zarazem – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.

W naszej placówce zdrowie pacjenta jest najważniejsze, dlatego też można u nas skorzystać z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Podczas takiej wizyty oglądamy dokładnie skórę i przeprowadzamy szczegółowy wywiad. Jeżeli cokolwiek nas zaniepokoi, kierujemy pacjenta do dermatologa. Jeżeli pacjent zostaje zakwalifikowany na zabieg, ustalamy plan kuracji - ilość i częstotliwość wizyt – dostosowany do indywidualnych potrzeb – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Gdzie można umówić się na wizytę?

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: +48 791 600 607 

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
zośśka (Ocena: 5) 23.01.2019 20:19
Dlatego ja też zdecydowałam się na depilację laserem vectus , robiłam zabiegi w salonie Mariposa w Warszawie. Efekt jest super, mam w końcu ładne, gładkie łydki :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 15:09
Właśnie przez takie krostki po depilacji zdecydowałam się na depilację laserową :) W Instytucie Piękna Bielenda profesjonalnie się mną zajęli i problem zniknął :)
odpowiedz
Joanna (Ocena: 5) 02.07.2018 14:30
Niestety wiem, co to znaczy mieć zapalenie mieszków włosowych. Bardzo nieprzyjemna sprawa. :( Dlatego tym bardziej cieszę się, że jest coś takiego jak depilacja laserowa Vectus. To ratuje mi codzienne funkcjonowanie i moje poczucie wartości.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 06.06.2018 08:17
Badajcie sie na PCOS zespół policystyczny jajników.Wtedy depilacja trochę pomaga ale potrzebne jest leczenie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2018 00:21
Z.je.bana reklama jesteście pier.dolnieci
odpowiedz

Polecane dla Ciebie