Kobiety o tym kolorze oczu mają najmocniejsze głowy. Zawsze wypijają najwięcej

Z tego powodu są najbardziej skłonne do alkoholizmu.
Kobiety o tym kolorze oczu mają najmocniejsze głowy. Zawsze wypijają najwięcej
Fot. Unsplash
22.05.2018

Brązowe czy niebieskie? A może jednak zielone lub niemal zupełnie czarne? Wiele z nas zastanawia się, czy natura dała nam najpiękniejszy kolor oczu, który okaże się przepustką do serca wymarzonego mężczyzny. Rzeczywiście, panowie mają w tej kwestii konkretne preferencje, ale nie tylko o wygląd i powodzenie tutaj chodzi. Badania wykazują, że odcień tęczówki wpływa na coś jeszcze.

Zobacz również: Kobiety z oczami w tym kolorze mają powód do zadowolenia. Faceci je uwielbiają

Niektórzy wyczytują z niego charakter człowieka, a naukowcom udało się określić skłonność do zachowań destrukcyjnych. Chodzi o uzależnienie od alkoholu. To teoretycznie może dopaść każdego, ale w praktyce najczęściej dotyczy osób o jednym konkretnym kolorze oczu. Przypadek? Chyba nie tym razem, bo wyniki eksperymentu są jednoznaczne.

Słabość do napojów wyskokowych to oczywiście także kwestia wychowania, towarzystwa i wzorców, ale ten jeden szczegół wyglądu ma równie duże znaczenie.

kolor oczu a zdrowie

fot. Unsplash

Okazuje się, że im jaśniejsze oczy, tym większa skłonność do alkoholizmu. Osoby, których tęczówki są niebieskie, zielone czy szare statystycznie najczęściej walczą z tym bardzo poważnym uzależnieniem. To zdarza się znacznie rzadziej właścicielom oczu o odcieniu ciemnego brązu.

Ze szczegółowych badań wynika, że największe ryzyko dotyczy oczu niebieskich. Naukowcom udało się wykazać bezpośrednie powiązanie między ich kolorem a tendencją do destrukcyjnych zachowań. Odpowiadają za nie te same geny.

Zdecydowanie rzadziej z uzależnieniem borykają się właściciele ciemnych oczu, których wśród alkoholików jest statystycznie najmniej. Powód? Eksperyment potwierdził, że niebieskoocy mają najmocniejsze głowy. Właściciele ciemnych oczu szybko się upijają i choćby dlatego stronią od wysokoprocentowych trunków.

Zobacz również: Różnobarwność tęczówek: Te dziewczyny nie potrafią powiedzieć, jakiego koloru są ich oczy!

kolor oczu a zdrowie

fot. Unsplash

To nie jedyny wniosek płynący z badania. Choć właścicielki błękitnych oczu najczęściej popadają w alkoholizm, to równocześnie są też najbardziej odporne na ból. A nawet jeśli czują, że muszą przyjąć środek przeciwbólowy - ten działa szybciej i skuteczniej, niż na innych.

Według naukowców niebieska tęczówka sprzyja niestety również powstawaniu nowotworów, zwłaszcza raka skóry. To podstępna choroba, która szybko przenosi się także na inne organy naszego ciała. Dlaczego tak się dzieje? Jasne oczy idą zazwyczaj w parze z wyjątkowo jasną karnacją, a na tej o wiele częściej pojawiają się pieprzyki. Niektóre z nich mogą przerodzić się w nowotwór.

Badania wykazały, że osoby niebieskookie o wiele częściej chorują na zwyrodnienie plamki żółtej, co prowadzi do uszkodzenia siatkówki.

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Czy Twój kolor oczu pasuje do włosów? Faceci wybrali najseksowniejszy mix!

kolor oczu a zdrowie

fot. Unsplash

Kolor wpływa też na osobowość - obserwacje psychologiczne zdają się potwierdzać, że właściciele niebieskich oczu są wyjątkowo optymistycznie nastawieni do życia i świetnie radzą sobie w planowaniu. Z kolei brązowoocy są mniej radośni, ale potrafią dominować i z łatwością osiągają wyznaczone cele.

Jeśli masz ciemne oczy, od brązu do czerni, raczej trudno uznać to za oryginalną cechę wyglądu. Wszelkie statystyki potwierdzają, że dotyczy to nawet 90 procent ludzi na całym świecie. Znacznie rzadsze są oczy niebieskie, którymi może się pochwalić ok. 7 procent z nas. Naprawdę unikalne są tęczówki szare (2 proc.), a zdecydowanie najrzadziej spotykane – zielone (1 proc.).

„Bez względu na to, czy niebieskie oczy są zasługą natury, czy kolorowych soczewek, to właśnie ten kolor uważany jest za najpiękniejszy. Nie bez znaczenia może być fakt, że niebieskoocy dominują w hollywoodzkich produkcjach i showbiznesie. Ciemniejsze oczy nie są już tak dobrze postrzegane” - wykazały z kolei ostatnie badania dot. atrakcyjności.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2018 02:12
No raczej, cała armia nieumarłych z Gry o Tron o tym wiedziała, kiedy szykowała outfit na wojne :p
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2018 00:26
Oj tak... Mam niebieskie oczy i słabość do alkoholu. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie