Usuwanie żylaków jeszcze nigdy nie było tak proste! Poznaj nowoczesny laser do leczenia żylaków

Większość osób decyduje się na usuwanie żylaków głównie ze względów estetycznych. Nie możemy jednak zapominać o tym, że przewlekła niewydolność żylna jest przede wszystkim problemem natury medycznej - brak podjęcia prawidłowego leczenia może mieć groźne konsekwencje dla naszego życia i zdrowia.
Usuwanie żylaków jeszcze nigdy nie było tak proste! Poznaj nowoczesny laser do leczenia żylaków
20.02.2018

Usuwanie żylaków nie musi jednak wcale odbywać się przy pomocy skomplikowanej operacji. Istnieją metody leczenia, które pomogą nam pozbyć się tego schorzenia w mniej inwazyjny sposób. Spośród małoinwazyjnych zabiegów najchętniej wykorzystywana jest współcześnie laseroterapia, wspierana coraz bardziej innowacyjnymi urządzeniami. Liderem w tej dziedzinie jest dziś nowoczesny laser robotyczny VascuLife, którym dysponują specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki. Podpowiadamy, czym wyróżnia się na tle innych urządzeń do usuwania żylaków.

Metody usuwania żylaków

Leczenie żylaków kończyn dolnych coraz rzadziej odbywa się tradycyjną metodą chirurgiczną. Współcześnie mamy do wykorzystania mniej inwazyjne metody, które pozwalają osiągnąć dobre efekty terapeutyczne, a przy tym zapewnić Pacjentowi odpowiedni komfort podczas wykonywania zabiegu i możliwie jak najkrótszy okres rekonwalescencji. Jest to możliwe, ponieważ wcześniejsze metody leczenia, bardzo szybko zastąpiła nowoczesna laseroterapia. Laserowe usuwanie żylaków, w odróżnieniu od pozostałych metod, pozwala pozbyć się nieestetycznego problemu bez skalpela, szwów, blizn, uciążliwej zmiany opatrunków czy długiego okresu rekonwalescencji. Bardzo dużą zaletą laserowego usuwania żylaków jest to, że Pacjent może powrócić do codziennej aktywności jeszcze tego samego dnia.

 

 

Laserowe usuwanie żylaków - jak działa robotyczny laser VascuLife?

VascuLife to system służący do przeprowadzenia laserowego zabiegu wewnątrzżylnego - pozwala na równomierną i precyzyjną emisję światła lasera zamykającego naczynia żylne, dzięki przystawce robotycznej wspomagającej lekarza. Urządzenie wykorzystuje specjalne oprogramowanie sterujące, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie kontrolować ruch światłowodu w żyle, regulując tempo wykonywania zabiegu. Taki system leczenia żylaków znacząco skraca czas całej procedury i okresu pełnej rekonwalescencji, równocześnie zmniejszając ryzyko powikłań. Badania dowiodły, iż VascuLife jest urządzeniem o udowodnionej skuteczności i wysokim profilu bezpieczeństwa.

Gdzie skorzystamy z lasera robotycznego VascuLife?

VascuLife to najnowocześniejszy system stworzony do leczenia żylaków, z którym możemy spotkać się w kilku miejscach w Polsce, w tym w warszawskiej Klinice Miracki. “W urządzeniu VascuLife szczególnie doceniamy radialny światłowód z emisją światła 360 stopni, który dostarcza energię lasera bezpośrednio do ściany żyły, zapewniając natychmiastowe obkurczenie, jednorodną ablację oraz wykonanie zabiegu z zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa i komfortu dla Pacjenta - bez nadmiernego ryzyka perforacji czy bólu, przy szybkim okresie gojenia się tkanek” - mówi doktor Krzysztof Miracki ekspert laseroterapii.

Przy pomocy urządzenia VascuLife możliwe jest przeprowadzenie leczenia nawet bardzo dużej niewydolności żylnej, przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka wszelkich objawów niepożądanych. W celu określenia planu terapii niezbędna jest jednak wcześniejsza konsultacja z chirurgiem naczyniowym oraz wykonanie badania dopplerowskiego. Specjaliści z Kliniki Miracki podkreślają, że zabieg wykonany przy pomocy systemu VascuLife jest bardzo bezpieczny i umożliwia szybki powrót do normalnej aktywności. Pacjenci najbardziej cenią sobie to, że terapia nie wymaga hospitalizacji, a po jej zakończeniu wychodzą z kliniki ,,na własnych nogach”.

Więcej informacji na temat usuwania żylaków przy pomocy systemu VascuLife znajdą Państwo na stronie:

http://klinikamiracki.pl/rewolucyjnie-przeciw-zylakom/

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo