Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o kubeczku menstruacyjnym, ale bałaś się zapytać

Bez skrępowania odpowiadamy na podstawowe pytania na temat kubeczka menstruacyjnego.
Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o kubeczku menstruacyjnym, ale bałaś się zapytać
11.12.2017

1. Czy kubeczek menstruacyjny jest bezpieczny dla zdrowia?

Zdecydowanie tak. Kubeczek menstruacyjny jest zbudowany z nietoksycznego silikonu o specjalnym przeznaczeniu medycznym. W odróżnieniu od podpasek i tamponów, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, które przenikałyby do organizmu poprzez błonę śluzową. To nie tylko bezpieczne, ale dużo zdrowsze rozwiązanie!

 

2. Czy kubeczek menstruacyjny jest skuteczny?

Dobrze dopasowany kubeczek menstruacyjny idealnie chroni przed przeciekaniem i niekomfortowymi sytuacjami, które są możliwe w przypadku niezbyt szczelnych podpasek i tamponów. Co za tym idzie, nie dopuszcza też do wydzielania nieprzyjemnego zapachu krwi. Z prawidłowo założonym kubeczkiem możesz funkcjonować dokładnie tak, jakbyś nie miała okresu
– spokojnie możesz pływać i uprawiać wszystkie inne sporty – nawet te bardziej ekstremalne.

 

3. Czy to wygodne?

Absolutnie tak! Wystarczy, że dopasujesz rozmiar kubeczka i prawidłowo go założysz. Już po chwili zapominasz, że go masz! Kubeczek menstruacyjny to też dużo wygodniejsze rozwiązanie w porównaniu z podpaskami i tamponami, ponieważ nie musisz wymieniać go tak często – spokojnie możesz go nosić nawet 8-12 godzin. To szczególnie komfortowe chociażby w podróży!

Zobacz krótki filmik instruktażowy, jak prawidłowo założyć i wyjąć kubeczek menstruacyjny:

 

 

4. Czy kubeczek menstruacyjny jest higieniczny?

Fakt, że można go nosić nawet do 12 godzin może budzić pewne wątpliwości. Oczywiście czas noszenia kubeczka jest uzależniony od intensywności miesiączki. Dzięki silikonowi medycznemu, z którego wykonany jest kubeczek, nie grożą Ci odparzenia oraz infekcje grzybicze i bakteryjne, z którymi często borykają się kobiety używające podpasek i tamponów.

 

5. Ile kosztuje kubeczek menstruacyjny?

Jego cena jest mniej więcej równa 4-miesięcznym wydatkom na podpaski i tampony. Kubeczek jest bardzo trwały i spokojnie będzie Ci służył kilka, a nawet 12 lat. Łatwo wykalkulować, że to czysta oszczędność!

 

Więcej informacji o kubeczku menstruacyjnym znajdziesz na: www.selenacup.pl

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo