Najlepszy krem z filtrem

Sprawdź, jak bezpiecznie korzystać ze słońca!
Najlepszy krem z filtrem
16.08.2016

Latem chętnie korzystamy z pięknej pogody. Słońce wprawia nas w doskonały nastrój, dodaje energii i pozwala nam cieszyć się piękną opalenizną. Jest także naturalnym źródłem witaminy D, niezbędnej do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania układu odpornościowego oraz mięśni. Słońce pomaga w walce z dolegliwościami reumatycznymi, gruźlicą, a nawet niektórymi chorobami skóry. Należy jednak pamiętać, że nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych może być naprawdę niebezpieczna. Bolesne oparzenia i mało estetyczne zaczerwienienia to tylko początek długiej listy problemów, które powoduje szkodliwe promieniowanie UV. Podpowiadamy jak rozsądnie korzystać z dobrodziejstw jakie daje nam słońce i uchronić się przed niepożądanymi kłopotami zdrowotnymi.

 

Najlepszy krem z filtrem

 

Jak wcześniej wspominaliśmy, słońce jest konieczne do syntezy witaminy D w naszym organizmie. Należy jednak pamiętać, że już po kilku minutach słonecznej kąpieli dochodzi do tego procesu, dlatego wielogodzinne wygrzewanie się na słońcu nie jest wskazane. Może to skutkować poparzeniami, przebarwieniami skóry i pęcherzami. Promieniowanie UV osłabia także włókna kolagenowe i elastynowe, co sprzyja przedwczesnemu starzeniu się komórek naszego ciała. Po dłuższym czasie mogą pojawić się również znacznie cięższe powikłania w postaci raka skóry. Właśnie dlatego nawet podczas urlopu w ciepłych krajach pamiętaj, że należy zachować umiar i zabezpieczyć się przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Najlepsze zabezpieczenie przed słońcem zapewnia dobry krem lub mleczko z filtrem. Na rynku dostępne są produkty o różnych wskaźnikach ochrony przeciwsłonecznej SPF dla poszczególnych fototypów skóry. Warto jednak zaopatrzyć się w kosmetyk o wysokim stopniu ochronnym. Taki produkt pozwoli Ci uzyskać piękną opaleniznę i zapewni bezpieczeństwo Twojej skórze. Idealnym rozwiązaniem okaże się mleczko do ciała Anthelios XL SPF 50 firmy La Roche-Posay. Produkt nawilża skórę, pozostawiając ją idealnie gładką, zapobiega uszkodzeniom komórek i zabezpiecza przed poparzeniami nawet przy ostrym słońcu. Krem z filtrem 50 nie ma w swoim składzie parabenów, jest wodoodporny i chroni przed występowaniem reakcji skórnych, związanych ze szkodliwym działaniem słońca. Produkt La Roche-Posay SPF 50 jest bezzapachowy, co zapewnia wysoką tolerancję skóry.

 

Dodatkowa ochrona przed słońcem

 

Dla właściwego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV, oprócz kremu z filtrem, dodatkowo należy stosować się do kilku prostych zasad. Przede wszystkim unikaj ekspozycji na słońce od godziny 11 do godziny 15, kiedy promieniowanie jest najsilniejsze. Pamiętaj, aby zawsze nosić okulary przeciwsłoneczne, ponieważ nie tylko Twoja skóra, ale również oczy są narażone na uszkodzenie szkodliwym promieniowaniem. Dodatkową ochroną okażą się jasne przewiewne ubrania, które zakryją ciało. Warto wiedzieć, że istnieje specjalna odzież, zawierająca wbudowany filtr słoneczny. Takie ubranie okaże się świetnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku dzieci, które są wyjątkowo wrażliwe na szkodliwy wpływ słońca. Nie zapominaj także o nakryciu głowy. Dodatkową ochronę zapewni Ci parasol. Pamiętaj jednak, że nawet pozostając w cieniu, jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych, dlatego nie możemy rezygnować z zastosowania kremu z filtrem. Powinniśmy go aplikować przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Jeśli planujesz urlop w górach, obowiązkowo spakuj do plecaka kosmetyki ochronne, ponieważ na dużych wysokościach działanie słońca jest jeszcze silniejsze. Nigdy nie wystawiaj ciała na słońce po użyciu perfum lub innych kosmetyków zawierających duże ilości alkoholu, który dodatkowo wysusza skórę. Nie zapominaj także o codziennej pielęgnacji i stosowaniu kremów oraz balsamów nawilżających. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu i zawsze zabieraj ze sobą butelkę wody mineralnej.

 

Materiały prasowe

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie