Kobiety przyciągają bakterie

Naukowcy udowodnili, że bakterie czterokrotnie rzadziej gromadzą się na męskich dłoniach niż damskich. Podobno zarazki lgną do nas na potęgę, ponieważ skóra kobiet jest osłabiona działaniem kosmetyków...
Kobiety przyciągają bakterie
16.11.2008

Amerykański magazyn "Proceedings of the National Academy of Sciences" doniósł o niepokojących wynikach badań uczonych z Uniwersytetu Colorado. Naukowcy dowiedli, że bakterie gromadzą się na damskich dłoniach czterokrotnie częściej niż na męskich. Odkrycie to dziwi, szczególnie w obliczu danych Domestosa, z których wynika, że po wyjściu z toalety, ręce myje aż 72% kobiet i tylko 37% mężczyzn.

Uczeni tłumaczą, że wszystkiemu winne są kosmetyki. Płeć piękna używa ich znacznie częściej i w większych ilościach, a w efekcie - nasza skóra traci odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Oprócz tego, damski naskórek jest dużo cieńszy, co sprzyja rozwojowi mikrobów. Okazało się również, że męska skóra lepiej chroni się przed atakiem bakterii, ponieważ ma większą ilość gruczołów łojowych, wydziela dwa razy więcej sebum.

Niestety, trudno cokolwiek zaradzić wobec takiego stanu rzeczy. Jedyne, co pozostaje nam zrobić, to… zrezygnować z obsesyjnego smarowania dłoni kremami. Może przekonają was do tego dane dotyczące ilości związków chemicznych znajdujących się w kosmetykach?

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2008 21:23
[quote="Gosc"]a co z tymi zniewiescialymi facetami, ktorzy uzywają kosmetyków? xD[/quote] facet też ma prawo używać kosmetyków...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2008 20:25
To, że facet używa kosmetyków to czasem znaczy po prostu, że o siebie dba. ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2008 14:50
a co z tymi zniewiescialymi facetami, ktorzy uzywają kosmetyków? xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2008 14:50
a co z tymi zniewiescialymi facetami, ktorzy uzywają kosmetyków? xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2008 16:08
ja mam taka obsesję małą, ze bardzo czesto myje ręce, zaczelo mi się to w sredniej szkole jak miałam wrazenie ze wszystkie lawki sa upocone i brudne i mam to do teraz :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie