Seks oralny powoduje nowotwory?

Po wieloletnich badaniach, postawiono wnioski. Wirus brodawczaka ludzkiego, czyli HPV, może doprowadzić do powstania groźnego, a zarazem śmiertelnego nowotworu.
Seks oralny powoduje nowotwory?
27.10.2008

Seks oralny może się jawić jako jedna z najbezpieczniejszych i najprzyjemniejszych czynności seksualnych. Do niedawna mało wiarygodne wydawały się tezy, że rak może być przenoszony drogą płciową. Dzisiejsze badania są dość zaskakujące, ale i bardzo wstrząsające. Otóż, nagromadzenie się wirusa HPV (podczas seksu oralnego) prowadzi do powstania nowotworów złośliwych jamy ustnej, gardła czy języka.

Istnieje ponad 100 typów wirusa HPV, z których większość jest nieszkodliwa, a zakażenie przebiega bezobjawowo i ustępuje samoistnie. Około 30 typów wirusa HPV jest odpowiedzialnych za infekcje różnych wewnętrznych i zewnętrznych narządów.

Na całym świecie około 630 milionów ludzi jest zakażonych wirusem HPV - w tym prawie połowa aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn. Statystycznie, większość kobiet – 80% - zostaje zakażona przed ukończeniem 50. roku życia.

Zakażenie wirusem HPV najbardziej rozpowszechnione jest wśród młodych osób, w przedziale wiekowym 18 - 28 lat. Większość zakażeń przebiega bezobjawowo, a do przeniesienia wirusa może dojść nawet, gdy nie występują objawy zakażenia.

Zagrożenie tą ciężką chorobą jest bardzo wysokie. Nawet wyższe niż przy paleniu papierosów czy piciu alkoholu. Z badań wynika, że osoby uprawiające „oral" z więcej niż pięcioma partnerami, są o 250 proc. bardziej narażone na raka gardła.

Kobiety, które mają w swoim organizmie nagromadzone komórki wirusa HPV, są narażone na uszkodzenie śluzówki szyjki macicy i gardła. A to dobra droga do powstania nowotworu. Badania pokazują, że zainfekowane kobiety są 32 razy bardziej narażone na wystąpienie choroby nowotworowej.

Dodatkowo, w ślinie może być przenoszony wirus HHV – 8 odpowiedzialny za powstanie mięsaka Kaposiego. Charakteryzuje się licznymi guzkami na skórze i błonach śluzowych. Zainfekowanymi miejscami są m.in. węzły chłonne i narządy wewnętrzne.

Na nowotwory najbardziej narażone są kobiety, które nie dbają o higienę jamy ustnej. Te z nas, które nieregularnie myją zęby, są tak samo narażone na chorobę wieńcową, jak palacze papierosów.

Co gorsze, nie wynaleziono jednego skutecznego sposobu leczenia. Za to jest wiele sposobów leczenia objawowego zmian powodowanych przez wirusy HPV – brodawek narządów moczowo-płciowych, zmian przedrakowych i raka szyjki macicy, zmian w jamie ustnej.

W ramach zapobiegania, konieczna jest wstrzemięźliwość seksualna, jak i unikanie kontaktów oralnych. Panie powinny regularnie wykonywać cytologię, czyli test Pap. Daje on pełny obraz zdrowia kobiety.

Polecane wideo

Komentarze (136)
Ocena: 5 / 5
ANTYGEN (Ocena: 5) 19.06.2016 14:52
KAZDY KONTAKT Z WYDZIELINAMI DRUGIEGO CZŁOWIEKA TO ZAKAŻENIE KILKUSET CHOROBAMI WENERYCZNYMI ŁĄCZNIE Z GRUŹLICĄ I GRYPĄ! MIŁOŚĆ TO ŚMIERĆ ICHOROBY!VALE JEST TAKA PRZYJEMNA..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2009 14:30
Z tego powodu zacząłem pszeszukiwać internet na temat raka przełyku i zadając pytanie w języku angielskim "oesophagus cancer" znalazłem strony medyczne na których była informacja, że przyczyną raka przełyku a także gardła i płuc może być wirus brodawczaka ludzkiego HPV (Human Papilloma Virus) ten sam, który jest przyczyną raka szyjki macicy u kobiet, a przenoszony jest drogą kontaktów oralnych. Po wprowadzeniu do wyszukiwarkiGoogle hasła: (oral sex and cancer) zgłasza się 2 560 000 tak tak ! stron na ten temat! Tak że radzę wszystkim którzy chcą uprawiać ten rodzaj "seksu" z przypadkowymi partnerami zapoznać się z tymi informacjami. Po wprowadzeniu hasła: "seks oralny i nowotwory" zgłasza się 2 140 stron w języku poskim! No comments!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2009 20:50
Nie ma żadnych dowodów!,oral to zdrowie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2009 20:40
Ten news jest śmieszny,okrutne kłamstwo,seks to zdrowie,przedłuża życie!j jeszcze troche to bedzie informacja o tym że bieganie grozi połamaniem sie nóg hahahaha.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2009 20:28
CO ZA TOTALNA BZDURA!!!co ludzie jeszcze wymyslą?NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW,seks to ZDROWIE,rozwalił mnie poprostu ten news.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie