Chore zęby mogą zabić!

Wizyta u dentysty nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy w życiu, jednak zbyt długie zwlekanie z odwiedzeniem stomatologa może spowodować kłopoty ze zdrowiem, choroby, a nawet śmierć.
Chore zęby mogą zabić!
29.09.2008

Od dawna wiadomo, że kondycja zębów jest powiązana z ogólnym staniem zdrowia. Zaniedbywanie ich, rzadkie mycie, unikanie dentysty może w dłuższym okresie czasu przysporzyć nam sporo problemów.

Bakterie, które powstają w jamie ustnej, są roznoszone po całym ciele. Skutkiem takich działań są choroby serca, problemy z nerkami, zapalenie układu pokarmowego i zator jelit, choroby oczu, zatok, uszu, zmiany błony śluzowej policzków, które mogą zmienić się w raka.

"To, co jest w jamie ustnej, działa na cały nasz organizm. Skutek jest taki, że układ odpornościowy niszczy nie tylko bakterie, ale też nasze własne organy. Zaniedbywanie zębów prowadzi też do problemów z krążeniem. Krew dociera do tkanek w zbyt małych ilościach i może prowadzić do zawału. Szkodliwe bakterie połykamy do żołądka i wdychamy do płuc. Tam kontynuują one swoje niszczycielskie dzieło. Cierpią również nasze nerki. W rezultacie nie jesteśmy w stanie oddać moczu!" - ostrzega w „Fakcie" stomatolog, dr Adam Przewodowski.

Jedzenie i picie powodują, że jama ustna wypełnia się różnego rodzaju bakteriami. Najlepszą radą, aby uniknąć najgorszego, jest częste i odpowiednie mycie zębów. Należy je szczotkować po każdym posiłku, minimum przez 3 - 4 minuty. Warto zainwestować w elektryczną szczoteczkę, której ruchy są bardziej dokładne i lepiej czyszczą.

Polecane wideo

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
anka902 (Ocena: 5) 23.10.2017 14:58
No niestety tak jest. Ja jestem posiadaczką zębów, którym ciągle coś dolega, ale jestem oczywiście pod stałą kontrolą. Od jakiegoś czasu zajmuje się mną Pani doktor Aleksandra Sumara z kliniki Dental Park. Do Krakowa mam blisko, także nie ma kłopotu z wizytami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2015 20:40
Hej, mam na imie Ola i mam 16 lat. Od 3 lat boli mnie ząb, a mianowicie 8 dolna po lewej stronie. Miałam tam kiedyś kanałowe ale mi bląba wypadła i od tamtej pory na widok dentysty mdleje. Ostatnio podczas jedzenia 8 dolna po PRAWEJ stronie mi wypadła, oczywiście tylko korona, korzen został w dziąsle. Wracając do 8 po lewej, bole raz sie nasilają a raz słabną. Zazywam ketonal i aulin. Do dentysty sie raczej nie wybieram. Kilka razy dziennie leci mi ropa z zęba i zaczynam coraz bardziej słabnąc. Czy moge umrzec ? Bardzo sie boje smierci ale bardziej dentysty. Pomozcie, nikt w domu nie umie zrozumiec mnie i mojej paniki. Myslalam o narkozie, ale rodzice sie nie zgadzają. Czy dane jest mi umrzec ?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2009 18:26
mam 22 lata ,tez mialam zolte zeby teraz mam ladne biale..nie pije kawy ,urzywam pasty wybielajace,
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2009 15:37
Ja tak się boje tego bólu ...kurde ! Mam 4 chore ...dwa takie nerwowe ...Szok! A boje się nie samego dentysty tylko bolu. Znajomi mi mowia ze znieczulenie bardziej boli niz ...zrobienie tego normalnie oO To juz nie wiem co robić ... ;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2009 12:57
nie pal!!!!:D:D:D buhahaha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie