Skuteczne metody wybielania zębów

Chcesz, aby twoje zęby lśniły? Wystarczy jeden profesjonalny zabieg u stomatologa, a będziesz cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Gwarantujemy – poczujesz się młodziej i bardziej sexy!
Skuteczne metody wybielania zębów
23.09.2008

Jeśli twoje zęby są przyżółcone i poszarzałe, a na dodatek borykasz się z nieestetycznymi przebarwieniami, koniecznie skuś się na jeden z zabiegów wybielających. Hollywood już dawno oszalało na ich punkcie. Nic dziwnego – piękny uśmiech jest zawsze w cenie, niezależnie od panujących trendów.

Jak pojawiają się przebarwienia?

Z upływem czasu zęby zmieniają odcień. Wpływa na to przede wszystkim niezdrowy tryb życia. W szkliwie gromadzą się barwne substancje z jedzenia, napojów (szczególnie coli, kawy, herbaty, czerwonego wina) i dymu papierosowego. Z wiekiem ściera się również szkliwo, co dodatkowo podkreśla ciemniejącą zębinę. Nieregularne, żółte i brązowe przebarwienia w kształcie cętek to najczęściej pamiątka po antybiotykach, np. z grupy tetracyklin.

Bezpieczne i profesjonalne metody wybielania zębów:

BioWhite (ok. 1200 zł) to jedna z najbardziej zaawansowanych i efektownych technik rozjaśniania zębów. Cały zabieg trwa około godziny. Dziąsła zabezpiecza się specjalnym kompozytem, a specjalna, nowoczesna lampa rozjaśnia zęby. Przez dwie godziny po seansie wybielającym nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Przez 2 - 3 dni trzeba również unikać wszelkich pokarmów barwiących i przestrzegać zasad tzw. "białej diety". Inaczej odwodnione po zabiegu szkliwo wróci do wcześniejszego stanu, intensywnie chłonąc płyny z jamy ustnej.

Beyond (ok. 1200 zł) to metoda pozwalająca na bezpieczne oczyszczanie zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej struktury zęba. Zabieg polega na wykorzystaniu najnowszej technologii filtrowania światła. Wybielanie odbywa się przy niższych temperaturach, przy zastosowaniu lampy halogenowej. W przypadku mocnych przebarwień, powinno się powtórzyć zabieg, aby utrwalić efekt.

Brite Smile (ok. 2400 zł) to bezbolesny zabieg, zapewniający długotrwały i satysfakcjonujący efekt. Przed rozpoczęciem seansu przeprowadzone jest kompletne czyszczenie zębów z osadu i kamienia. Metoda ta wykorzystuje działanie wybielającego żelu z roztworem nadtlenku wodoru. Specjalistyczne niebieskie światło aktywuje procesy fotochemiczne tego preparatu. Dzięki temu wydobyte zostają naturalne barwniki zęba.

Musisz wiedzieć, że:

1. Zęby każdej osoby wybielają się inaczej. Aby poprawić rezultaty jednego seansu, możesz przeprowadzić powtórkę zabiegu (po około 1 miesiącu).

2. Wybielanie zębów jest niewskazane, jeśli jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

3. Po zastosowaniu każdej z powyższych metod, może pojawić się nadwrażliwość, która ustąpi po upływie około 24 godzin.

4. Wybielanie rozjaśnia zęby o kilka tonów, ale nie spodziewaj się, że ostateczny kolor będzie śnieżnobiały.

5. Żadna z metod rozjaśniających nie wybieli koron, wypełnień i uzupełnień protetycznych.

Polecane wideo

Komentarze (89)

Ocena: 4.98 / 5
Aguti91 (Ocena: 5) 20.06.2017 01:41
Jedynym skutecznym sposobem na wybielanie zębów jest wizyta w studio wybielania zębów. Ja razem z chłopakiem korzystaliśmy z usług gabinetu wybielania Piękny Uśmiech przed ślubem w Poznaniu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ze szczerym sercem mogę polecić w Poznaniu wszystkim www.piekny-usmiech.pl
odpowiedz
Beata (Ocena: 5) 22.07.2016 13:33
Stosuję w domu nakładki iWhite i efekty są widoczne już po kilku użyciach i nic nie dzieje mi się z zębami złego :) a do tego koszt niższy niż w gabinecie :)
odpowiedz
Anka (Ocena: 5) 29.06.2016 11:11
Ja osobiście polecam nakładki iWhite. Używam ich sama i efekty są super :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2015 18:35
Ej w jakim wieku używaliście BeverlySmile?! Ja mam 14 lat i mimo iż myje zęby 2 razy to mają taką nie całkiem żółtą ale taką dziwną barwę, to jest OKROPNE!!! Napiszcie mi od ilu lat można tego używać?!!! Pomocyyy!!!!!
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 01.12.2014 23:41
Wszystkie te domowe sposoby są fajne, ale na krótko. Bardzo drogo u specjalisty i nie zawsze rezultat jaki oczekujemy. Używałam różnych past, pasków i nie powiem są dobre, ale szybko wracałam do stanu pierwotnego- koloru żółtawego. W końcu zdecydowałam się zainwestować w siebie i w swoje ząbki. Są teraz śnieżnobiałe, nie mam nadwrażliwości i nie boję się, że eksperyment nie wyjdzie. Zęby są bardzo ważne, dlatego może lepiej nie ryzykować z wynalazkami. Białym uśmiechem za niecałe 30 zł uzyskałm preparatem z usa eWhitening Wyciskasz żel z aplikatorach do wkładek. Opakowanie starcza na dwie kuracje, ale jedna raz na pol roku wystarcza. Znajomi pytają się co zrobiłem z zębami że są takie bielutkie takie jakie mają aktorzy z Hollywoodzystkie te domowe sposoby są fajne, ale na krótko. Bardzo drogo u specjalisty i nie zawsze rezultat jaki oczekujemy. Używałam różnych past, pasków i nie powiem są dobre, ale szybko wracałam do stanu pierwotnego- koloru żółtawego. W końcu zdecydowałam się zainwestować w siebie i w swoje ząbki. Są teraz śnieżnobiałe, nie mam nadwrażliwości i nie boję się, że eksperyment nie wyjdzie. Zęby są bardzo ważne, dlatego może lepiej nie ryzykować z wynalazkami. Białym uśmiechem za niecałe 40 zł uzyskałm preparatem z usa eWhitening Wyciskasz żel z aplikatorach do wkładek. Opakowanie starcza na dwie kuracje, ale jedna raz na pol roku wystarcza
odpowiedz

Polecane dla Ciebie