Ile minut dziennie trzeba ćwiczyć, żeby wydłużyć życie o 3 lata?

Czyżby TAJEMNICA DŁUGOWIECZNOŚCI została rozwiązana?
Ile minut dziennie trzeba ćwiczyć, żeby wydłużyć życie o 3 lata?
24.08.2011

Od dawna wiadomo, że prowadzenie zdrowego i przede wszystkim aktywnego trybu życia bardzo się opłaca. Niestety, prawidłowa dieta oraz wysiłek fizyczny kojarzą nam się zwykle z wielkim poświęceniem oraz mnóstwem wyrzeczeń. W rzeczywistości jednak wcielenie w życie zdrowych nawyków wcale nie jest takie trudne. Niewiele osób jest bowiem świadomych, że już tylko dzięki krótkim, piętnastominutowym ćwiczeniom możemy wydłużyć nasze życie nawet o trzy lata!

Najnowsze badania naukowców pokazują jednoznacznie – sport wpływa na długość naszego życia. Nie chodzi tutaj jednak o wyczerpujący i długotrwały wysiłek. Zbawienna dla naszego organizmu jest nawet drobna aktywność. Świetnie sprawdza się chociażby szybki spacer, praca w ogródku bądź jazda na rowerze.

Wiele osób nie potrafi jednak przekonać się nawet do takich drobnych form aktywności. Zwykle tłumaczą się oni brakiem czasu bądź tym, że szybko się męczą. Okazuje się jednak, że można pokonać również i te bariery. Wystarczy tylko przez kilka dni zmusić się do regularnych ćwiczeń. Z czasem nasze ciało uzależni się od nich i nie będziemy mogli wyobrazić sobie życia bez sportu!

Okazuje się więc, że aktywne życie to swoisty klucz do długowieczności. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że, jak pokazują inne badania – brak ruchu i siedzenie więcej niż sześć godzin dziennie przed telewizorem może skrócić nasze życie nawet o 5 lat!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Każda z nas plotkuje średnio 5 godzin dziennie! Zgadniesz, o czym?

Inne tematy poruszamy z przyjaciółkami, inne z naszymi partnerami.

Jak przekonać desperata, że nie warto się zabijać?

Podobno ta metoda jest w stanie zdziałać cuda! Wywołuje tak silny wstrząs, że każdemu odechciewa się samobójstwa.

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 16:19
Po obozie tanecznym na którym jestem to stwierdzam, że.. dożyję.... 300 lat ...:D haha:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 10:55
ja siedzę 12h w pracy więc skracam zycie o 10 lat :P haha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 10:47
Ja ćwiczę od 3 lat 5 rytuałów i nie wyobrażam sobię życia bez nich. Jak człowiek wykonuje ćwiczenia typu joga, dotlenia każdą komórkę w ciele. Figura na 6, nawet jak śpię 4h to wstaje świeża i wypoczęta, włosy piękne i zdrowe, masa pozytywnej energii, a najważniejsze jest to, że z chorowitego chucherka stałam się zdrową kobietą, która od ponad 2 lat nie zachorowała ani razu, ba nawet bóli głowy nie miewam, Polecam wszystkim ruszać się.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 16:51
3 lata to rzeczywiscie długowiecznosc...-.-
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 12:19
Nie wyobrażam sobie dnia bez przejażdżki, choćby nawet krótkiej na rowerze. W zimę będę musiała zastąpić rower dłuższymi spacerami na mrozie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie