Gwiazdy, które obnoszą się ze swoją religijnością

29 Sierpnia 2016

W świecie show-biznesu przyznawanie się do wiary w Boga nie jest zbyt powszechne. Jednak nie brakuje gwiazd, które chętnie opowiadają o swojej religijności…

wierzące gwiazdy

W odbywających się pod koniec lipca Światowych Dniach Młodzieży uczestniczyły setki tysięcy osób, a niezwykłe wydarzenie obszerne relacjonowały wszystkie media, w tym Telewizja Polska. Przed kamerami bardzo często pojawiała się m.in. popularna prezenterka i dziennikarka Anna Popek. „Jestem przeszczęśliwa, że udało mi się w życiu czegoś takiego doświadczyć. Będę pracować podczas wydarzenia o historycznym znaczeniu” – mówiła jeszcze przed rozpoczęciem ŚDM.

Anna Popek nie ukrywa swojej wiary. W styczniu na portalu społecznościowym pisała: „Dzisiaj na mszy czytano Ewangelię Św. Jana – ten znany fragment „Na początku było słowo…” Dlatego tak ważne są życzenia i słowa, które wypowiadamy. Od nich wszystko się zaczyna. No właśnie, czy ktoś życzył mi miłości? Ja Wam jej życzę z całego serca…”.

W ubiegłym roku Popek wzięła udział w pielgrzymce na Jasną Górę. „Mam za co dziękować Panu Bogu, więc poszłam. Nie byłam na pielgrzymkach od 30 lat, bo chodziłam jako młoda dziewczyna. I teraz, po 30 latach, wróciłam znowu na szlak pielgrzymkowy. To jest uczucie, którego nie da się z niczym porównać. Cudowny stan takiego trudu pątniczego, który naprawdę uspokaja serce i jakoś tak rozświetla duszę” – zachwycała się prezenterka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Polskie gwiazdy, którym nie udała się kariera zagraniczna

Pielgrzymkowe doświadczenie ma również Ania Piszczałka, odnosząca coraz większe sukcesy na światowych wybiegach finalistka programu „Top Model”, która przeszła słynną Drogą św. Jakuba do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. Razem z mamą pokonywała codziennie nawet 40 kilometrów. „Czasem musiałyśmy nawet spać pod gołym niebem, bo nie było miejsca w hostelu, hotelu, schroniskach, a już nie miałyśmy siły iść dalej. Mama bardzo za mną tęskni, bo zazwyczaj nie ma mnie w domu, więc mogłyśmy spędzić czas razem. A ja sobie trochę oczyściłam i głowę, i emocje, więc z nową energią wracam do pracy” – opowiadała modelka w jednym z wywiadów.

Jedną z najbardziej religijnych gwiazd polskiego show-biznesu jest bez wątpienia Małgorzata Kożuchowska. Aktorka nie opuszcza żadnej niedzielnej mszy, a męża poznała lecąc do Rzymu na pogrzeb Jana Pawła II. Gdy Maciej Zień zorganizował pokaz mody w kościele, zbojkotowała imprezę, a jej znajomi opowiadali, że była zniesmaczona pomysłem. „Jest jej przykro, że nikt nie odradził Maćkowi tego pomysłu. Nie pojmuje, dlaczego goniąc za sensacją, obraża uczucia religijne” – wyjaśniała osoba z otoczenia Kożuchowskiej.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
2.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-29 22:24:59

sami nawiedzeni ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Amen
(Ocena: )
2016-08-30 08:10:03

Oby i Ciebie Bóg nawiedził :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1