Największe skandalistki PRL

08 Maja 2016

Romansowały na potęgę, odbijały koleżankom facetów, szokowały strojami i lubiły zajrzeć do kieliszka – w PRL-u nie brakowało gwiazd, które wyróżniały się z szarego tłumu…

Violetta Villas

Kalina Jędrusik

W wielu rankingach uznawana jest za najseksowniejszą aktorkę PRL-u. Kalina Jędrusik zawdzięczała sławę m.in. mężowi, znanemu pisarzowi Stanisławowi Dygatowi, który zamierzał uczynić z ukochanej „polską Marylin Monroe”: kuszącą wydekoltowanymi sukniami, uwodzicielskim głosem i erotycznym spojrzeniem.

Na jej widok znany z surowego podejścia do życia Wiesław Gomułka rzucał podobno kapciami w telewizor. Także żona I sekretarza PZPR, Zofia, nie lubiła Jędrusik – nabrała do niej niechęci podczas transmisji koncertu dla robotników, gdy aktorka wystąpiła w sukni z ogromnym dekoltem i widocznym krzyżykiem na piersiach.

Związek Jędrusik i Dygata był bardzo otwarty. W ich warszawskim mieszkaniu zawsze panował tłok, a wśród gości nie brakowało kochanków gwiazdy. „Tłum kłębił się już w przedpokoju. Kalina leżała w łóżku, była goła, co było widać, gdy nogami podnosiła kołdrę. Obok niej często leżał jakiś młodzieniec. Goście siadali na tym łóżku” – wspomina Zuzanna Łapicka.

Dygat nie sprzeciwiał się romansom żony, szczególnie po przebytym zawale, gdy przestali ze sobą sypiać i „dali sobie wolność”. „Nie wyobrażam sobie życia bez seksu. Brak seksu to kalectwo, które trzeba leczyć” – przekonywała aktorka i zabawiała się m.in. z piosenkarzem Wojciechem Gąsowskim (nazywała go Kocio), tyczkarzem Włodzimierzem Sokołowskim (zwanym Wtyczkarzem) czy aktorami: Tadeuszem Plucińskim i Władysławem Kowalskim.

Polecamy także: Jak polskie `terrorystki` o niepodległość walczyły

Violetta Villas

„Madame Skandal”, „Laleczka”, „Tygrysica” – to tylko niektóre z przydomków, jakimi obdarzano niezwykłą piosenkarkę. Violetta Villas od początku kariery wymykała się szarym, PRL-owskim standardom. Już podczas jednego z pierwszych występów na festiwalu w Opolu musiała upiąć włosy w kok, ponieważ kierownictwo imprezy nie akceptowało jej wymyślnej fryzury.

Doceniono ją dopiero w Stanach Zjednoczonych. Przez kilka sezonów Villas była gwiazdą rewii „Casino de Paris” w Las Vegas, gdzie śpiewała piosenki, arie operetkowe i operowe w dziewięciu językach. Występowała m.in. z Frankiem Sinatrą, Paulem Anką czy Deanem Martinem. Jej osobistym stylistą był Patrick Valette, konsultant domu mody Dior.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-08 06:46:22

re: Największe skandalistki PRL

A nie można było okrasić tego artykułu jakimiś fajnymi zdjęciami tych pań? Minus. Duuuży minus

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1