Michael Fassbender - cudowne odkrycie Hollywood

10 Sierpnia 2014

Długo czekał na swoje pięć minut. Ale gdy już świat filmu go odkrył, prędko wyniósł na piedestał.

Michael Fassbender

Pisanie o Michaelu Fassbenderze to czysta przyjemność. Ten przystojny mężczyzna o przenikliwym spojrzeniu jest znakomitym aktorem, którego każda rola zasługuje na uwagę. „Filmy z jego udziałem można oglądać w ciemno” – uważa jeden z internautów wypowiadający się na forum serwisu filmweb, gdzie Fassbender ma bardzo wysoką średnią ocen – 8,6 na 10. A przecież jeszcze kilka lat temu słyszało o nim niewielu.

Długa droga na szczyt

Michael Fassbender urodził się w 1977 roku w Heidelbergu (wtedy RFN – obecnie Niemcy). Jest synem Niemca i Irlandki. Kiedy miał dwa lata, jego rodzina przeniosła się do Killarney w hrabstwie Kerry (południowo-zachodnia Irlandia). Odebrał staranne wykształcenie – aktorstwa uczył się w prestiżowej szkole Drama Centre London, poza tym gra na fortepianie, gitarze i akordeonie. Na ekranie zadebiutował jako 24-latek w serialu Toma Hanksa i Stevena Spielberg „Kompania braci” – wcześniej wystąpił gościnnie w kilku odcinkach mniej lub bardziej znanych seriali.

Długo czekał na przełom. W 2006 roku pojawił się w filmie „300”, gdzie śmiało prężył muskulaturę, jednak drogi na szczyt mu to nie utorowało. Aktor dobiegał trzydziestki, miał na koncie role w różnych filmach, ale do światowej czołówki było mu daleko. Do czasu, gdy pojawił się na castingu do filmu Steve’a McQueena „Głód”. Fassbender nie zrobił na reżyserze najlepszego wrażenia. Wydał mu się zarozumiały i cyniczny. Później, w jednym z wywiadów, wyznał, że po latach odmów i przegranych castingów uodpornił się po prostu na krytykę i przestał być miłym facetem.

Opatrzność czuwała jednak nad McQueenem, który postanowił dać Fassbenderowi szansę i powierzył mu główną rolę w swoim filmie. Dodajmy, że rolę bardzo wymagającą, bo historia oparta jest na faktach. Michael miał zagrać w tym obrazie irlandzkiego bojownika IRA Bobby’ego Sandsa, więźnia, który przeprowadza strajk głodowy. Dla obu panów było to olbrzymie wyzwanie – McQueen kręcił właśnie swój pierwszy pełnometrażowy film, a Fassbender liczył, że wreszcie zostanie dostrzeżony. Aktor drastycznie schudł do roli, ale poświęcenie się opłaciło. „Głód” został świetnie przyjęty przez krytyków i opinię publiczną, zdobył wiele nagród – kilka statuetek dla najlepszego aktora zgarnął Michael Fassbender.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 4)
2014-08-14 18:39:54

re: Michael Fassbender - cudowne odkrycie Hollywood

"w drugiej części X-mena" - matko boska...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-10 16:23:45

re: Michael Fassbender - cudowne odkrycie Hollywood

Bardzo fajny artykuł, Fassbender świetny aktor, moja wielka miłość ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-10 13:06:04

re: Michael Fassbender - cudowne odkrycie Hollywood

Bardzo dobry aktor i niesamowicie przystojny mężczyzna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-10 10:42:33

re: Michael Fassbender - cudowne odkrycie Hollywood

Polecam film "Fish Tank", niestety nie wspomniany w artykule, świetna rola Michaela Fassbendera!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Daga
(Ocena: 5)
2014-08-10 17:25:43

Jak nie wspomniany? O "Fish tank" jest na drugiej stronie przecież :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1