Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

15 Maja 2016

Te sławne kobiety najwyraźniej ominął „baby boom”, który od jakiegoś czasu panuje w show-biznesie. Dlaczego rezygnują z macierzyństwa?

Agnieszka Szulim

„Nie mam zupełnie instynktu macierzyńskiego. Mam zupełnie inne priorytety w życiu. W tym 10-leciu nie planuję być w ciąży” – stwierdziła kilka lat temu w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo” Dorota Rabczewska, czyli popularna Doda. Od tego czasu nie zmieniła zdania, kolejni partnerzy pojawiają się i znikają, a kontrowersyjna piosenkarka wciąż nie zamierza zostać matką.

Życiowe decyzje córki w pełni rozumie Wanda Rabczewska. „Ona i dzieci? Ona ma duszę dziecka, duszę artysty. Nie sądzę, żeby w jej głowie zakwitła myśl o ustatkowaniu się. Po co jej dzieci?” – zastanawia się matka Dody w „Super Expressie”.

Gwiazd, które zdecydowanie odrzucają myśli o macierzyństwie, jest znacznie więcej. Tłumaczą to rozmaicie. Na przykład Maria Peszek wyjaśnia, że nie jest w stanie zabezpieczyć dziecka przed „bólem życia” i nie chce go na to skazywać. „Pewnie, że jest we mnie smutek, że nie mam dzieci, nie wiem, jak komukolwiek może przyjść do głowy, że to łatwa decyzja, ale też czuję odpowiedzialność” – przekonuje piosenkarka w rozmowie ze „Zwierciadłem”.

Beata Pawlikowska, podróżniczka, autorka książek  i programów telewizyjnych, bardzo ceni samotność, szczególnie jednoosobowe wyprawy w odległe zakątki świata. „Zaprzyjaźniłam się ze sobą. Poddałam się pasji do pisania, muzyki i podróżowania. Nagle się okazało, że jestem sobą i jestem szczęśliwa” – opowiada w „Gali”.

Jej zdaniem dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie. „Robienie tego z rozsądku albo z wyrachowania, bo „kto ci poda szklankę wody, gdy będziesz umierać?”, nie ma dla mnie sensu” – tłumaczy swoje wybory życiowe Beata Pawlikowska.

Kariera na pierwszym planie

Niektóre gwiazdy uzasadniają brak dzieci względami światopoglądowymi albo wręcz filozoficznymi, ale bywają też znane kobiety, które nie owijają w bawełnę i przyznają, że takie decyzje podyktowane są po prostu innymi priorytetami życiowymi.

Dla Iwony Pavlović, charyzmatycznej jurorki „Tańca z gwiazdami”, najważniejsza była kariera. Z tego powodu wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu nigdy nie zdecydowała się na ciążę. „Nie miałam czasu, bo tańczyłam, potem budowałam swoją szkołę. A potem? Już chyba było za późno. Widocznie jednak tak miało być – wyznaje „Czarna Mamba” na łamach „Gali”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-15 17:15:26

re: Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

Jak ktoś nie chce dzieci to nawet 500+ nie pomoże pomoże...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-15 17:55:30

500+ ma ułatwić życie rodzinom z dziećmi i ewentualnie pomóc w podjęciu decyzji o dziecku a nie być jednym powodem dla którego ktoś ma dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-15 13:39:35

re: Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

Nie chca to nie maja i kogo to obchodzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-15 10:45:48

re: Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

Ja również nie mam takich pragnien, chociaz może to się jeszcze zmieni, jednak rozumiem kobiety które po prostu nie potrzebują zostać matką zeby być szczesliwymi. Dzis w dzien dobry tvn miss polski bardzo irytowala opowieściami o niemowlakach i klubie mamusiek i jak to namawiały kolezanke zeby została matką :/ tego sie nie dało słuchać bez żalu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-15 10:44:44

re: Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

No i bardzo dobrze, że nie poddały się presji społecznej i układają sobie życie po swojemu:) Brawo! Również nie chcę mieć dzieci, mam 100 tysięcy ciekawszych rzeczy do roboty niż rodzenie i pieluchy;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-15 10:21:47

re: Gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci

Ja tez nie planuje dzieci. Jestem osobą, która woli przebywać sama a towarzystwo ludzi prócz ukochanego szybko mnie męczy. A dziecko wymaga bycia przy nim cały czas. Nie dałabym rady.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-15 15:40:58

mam identycznie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1