Film "Szalona miłość - Yves Saint Laurent" już w kinach!

31 Maja 2011

Filmowa uczta dla psychofanek mody i miłośniczek dobrego kina!

ysl

W 2008 roku, po śmierci Yves’a Saint Laurenta – twórcy jednego z największych imperiów modowych w historii - jego partner Pierre Bergé postanawia rozstać się z kolekcją dzieł sztuki, którą tworzyli wspólnie przez lata. Obrazy Picassa i Matisse’a, antyczne egipskie statuetki, XVII-wieczne chińskie rzeźby – wszystko to zostało wystawione na specjalnej licytacji w londyńskim domu aukcyjnym Christie’s.

Yves Saint Laurent często powtarzał, że nie byłby w tym samym miejscu, gdyby nie wsparcie i miłość Pierre'a. To on odpowiadał za stronę organizacyjną przedsięwzięcia i był cichym ojcem sukcesu YSL – człowieka, który stworzył garderobę współczesnej kobiety. Mężczyźni poznali się w 1958 roku na pogrzebie Christiana Diora i od razu odnaleźli w sobie bratnie dusze. Spędzili ze sobą pięćdziesiąt lat żaru i burz, niezwykłych sukcesów i osobistych cierpień.

Dokument "Szalona miłość - Yves Saint Laurent" w reżyserii Pierre'a Thorettona prowadzi widzów przez prywatne życie dwóch mężczyzn, których połączyła pasja i miłość. To osobisty hołd złożony słynnemu projektantowi, który przez całe życie starał się łamać wszelkie obowiązujące w modzie zasady.

Zobacz także:

Obserwator życia, fotograf mody: Bill Cunnigham

Czego warto uczyć się od gwiazd?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 20:26:08

545mME pxdjzhpvyscr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 14:57:58

S9fEGL fxydsgfreweq

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 03:10:02

All of my questions settled—tanhks!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 20:58:28

(To KOMENTARZ jednej z osób która przeczytała książkę MIŁOŚĆ MĘŻCZYZNY). Od zawsze byłam szarą myszką, nie zauważaną przez nikogo. Odkąd kupiłam książkę MIŁOŚĆ MĘŻCZYZNY wiele się zmieniło w moim życiu. Wprowadziłam w życie zawarte w książce porady i efekt jest nadzwyczajny. Faceci zupełnie inaczej mnie odbierają . Aż mi się płakać chce ze szczęścia. Dziękuję ci wydawnictwo Euforia ,.,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1