Bruce Jenner na okładce `Vanity Fair` po zmianie płci!

03 Czerwca 2015

Zastanawiałam się - co ja najlepszego zrobiłam? Co ja sobie zrobiłam? - opowiada w wywiadzie ojczym Kim Kardashian.

Caitlyn Jenner

Niespełna rok temu Bruce Jenner, mistrz olimpijski z z Montrealu z 1976 roku, wieloboista, lekkoatleta i celebryta, znany z rodzinnego show `Z kamerą u Kardashianów`, ogłosił, że zamierza zmienić płeć. Ta wiadomość wstrząsnęła nie tylko rodziną, ale także całym światem, w którym wciąż tak trudno znaleźć akceptację dla osób transpłciowych. Teraz Bruce po raz pierwszy wystąpił w mediach jako kobieta. `Mówcie mi Caitlyn!` - głosi na okładce `Vanity Fair`.

Gdy ojczym Kim Kardashian po raz pierwszy wyznał, że od zawsze czuł się kobietą, wszyscy wzięli to za kolejny genialny chwyt marketingowy, mający na celu wypromowanie rodziny Kardashianów. Szczególnie, że Jenner szybko otrzymał propozycję prowadzenia własnego realisty show, w którym kamera towarzyszyłaby mu podczas przemiany w kobietę. Okazuje się jednak, że wielki coming out wiązał się nie tylko z ogromnym skandalem, ale także z prawdziwym dramatem człowieka, który od dziecka nie miał szansy być sobą. Stało się to szczególnie bolesne, ponieważ nie wszyscy bliscy zaakceptowali decyzję Bruce`a. Jego najmłodsza córka, Kylie, do dziś nie potrafi pogodzić się z wyborem swego ojca.

Od dawna mówiło się, że Bruce pojawi się w mediach w całkowicie nowej odsłonie. Nikt jednak chyba nie spodziewał się, że będzie to okładka samego Vanity Fair! Dwudniowa sesja zdjęciowa zaowocowała nie tylko okładką, ale także 22-stronicową historią niezwykle emocjonalnej przemiany Bruce`a. Jenner porównał ją nawet do wygranej z 1976 roku. Przy czym teraz nie chodziło o fanfary czy uradowanie widowni, będącej na stadionie, ale o prawdziwe życie i o bycie tym, kim od zawsze chciało się być.

Caitlyn opowiedziała o szczegółach procesu korekcji płci, której podjęła się, bądź co bądź, dopiero w wieku 64 lat. Nieco późny wiek i brak przystosowania sprawił, że Caitlyn tuż po 10-godzinnej operacji twarzy, przeżyła prawdziwe załamanie nerwowe. Zastanawiałam się - co ja najlepszego zrobiłam? Co ja sobie zrobiłam? Dzięki konsultacji ze specjalistą udało jej się jednak przezwyciężyć obawy i zrozumieć, że nie warto ukrywać się całe życie przed samą sobą. 

Caitlyn nie boi się już stawić czoła światu. Otrzymała wsparcie od pozostałego pięciorga dzieci, co na pewno dodaje jej odwagi. Jak twierdzi, robi to nie dla pieniędzy, ale po to by po prostu w końcu zacząć żyć.

Zobaczcie pierwsze zdjęcie Caitlyn autorstwa doskonałej Annie Leibovitz!

 

 

 

 

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-06 18:35:13

re: Bruce Jenner na okładce `Vanity Fair` po zmianie płci!

strona 11 - zdjęcie bez retuszu itp :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
EWIK
(Ocena: 5)
2015-06-03 11:27:50

re: Bruce Jenner na okładce `Vanity Fair` po zmianie płci!

Nawet ładnie wygląda po zmianie płci, ale może to przez tonę makijażu na twarzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1