Zgwałcona Niemka napisała list do oprawcy: „Jesteś wspaniałym człowiekiem..."

22 Września 2017

24-letnia Selin robi wszystko, aby jej tragedia nie przyczyniła się do wzrostu niechęci wobec imigrantów.

ofiara gwałtu

Zachodnią Europę zalała fala gwałtów. Ostatnie doniesienia dotyczą Włoch. Okazało się, że Polka i Peruwianka były jednymi z wielu ofiar w przeciągu kilku ostatnich tygodni. Według doniesień portalu newsbook.pl Włosi zmagają się z niespotykaną jak dotąd falą przemocy seksualnej wobec kobiet. Policja została wezwana przez władzę do patrolowania ulic. Przypadki, które doprowadziły do tego alarmu, dotyczą m. in. Finki zgwałconej przez mężczyznę z Bangladeszu, Niemki, którą spotkało to samo w parku Villa Borghese, a także lekarki. Ta ostatnia padła ofiarą ciemnoskórego mężczyzny, który udawał chorego. Do tragedii doszło w Katanii. Ale to dopiero początek. Nie lepiej przedstawia się bezpieczeństwo kobiet w Niemczech. Do jednego z gwałtów doszło w piątek 15 września. Ofiarą znowu padła Polka, która pracuje u naszych sąsiadów sezonowo. O wydarzeniu poinformował portal sledczy24.pl. Kobieta wracała w nocy do domu, gdzie została napadnięta przez czterech mężczyzn. Całe zdarzenie obserwowała z okna mieszkania 90-letnia Niemka. To ona wezwała policję. Wszystkie wspomniane gwałty budzą grozę, współczucie oraz zadumę nad tą skalą przemocy. Jest też przypadek, który wywołuje zdumienie. Chodzi o gwałt na Niemce, który został popełniony ok. rok temu. Sprawa prawdopodobnie nie została nagłośniona na życzenie samej ofiary, która ma oprawcę za... wspaniałego człowieka.

Do gwałtu doszło w styczniu ubiegłego roku w Mannheim. Zgwałcona kobieta to 24-letnia Selin Gören. Na początku nie ujawniła ona policji prawdziwego pochodzenia sprawców. Skłamała, bo obawiała się wzmożenia fali niechęci wobec uchodźców. Selin chciała zapobiec narastaniu rasizmu. Po zmuszeniu przez napastników do aktu seksualnego kobieta natychmiast udała się na policję. Tam zeznała, że zgwałcili ją mężczyźni mówiący po niemiecku i będący mieszaną grupą, składającą się z cudzoziemców oraz rodowitych Niemców. To jednak nie była prawda. Gwałciciele mówili po arabsku oraz farsi (perski - przyp. red.) Znajomy kobiety nakłonił ją jednak, aby wyznała funkcjonariuszom prawdę. Selin ostatecznie zmieniła zeznania.

Zobacz także: „Jeden po drugim mnie gwałcił. Traciłam przytomność, więc cucili mnie w wodzie”. Czy istnieje sprawiedliwa kara za to, co spotkało Polkę w Rimini?

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

bu
(Ocena: 5)
2017-09-24 17:55:08

Takie wypowiedzi szkodzą wszystkim ofiarom gwałtu. No bo przecież to wcale nie taki szkodliwy czyn i ofierze jest bardzo przykro, że trafisz za kratki, no nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-22 21:20:58

Już utluklo się nowe powiedzenie: Głupi jak Niemiec.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 1)
2017-09-22 18:40:10

to nawet nie jest śmieszne...baba ma poważne problemy psychiczne. Taką postawą sprawia tylko,że ofiary gwałtów poczują się jak 'oprawcy' , a oprawcy będą z dumą obnosić się,że są gwałcicielami, bo przecież ta pani twierdzi,że są wspaniałymi ludźmi. chore...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-22 16:42:30

syndrom sztokholmski

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gonia
(Ocena: 4)
2017-09-22 12:25:16

Niedługo kobiety przebywające w Niemczech będą nosiły hidżab z kratą na oczy. Czarnuchy przerobią totalnie ten kraj. Dziękujemy Angeli za chrześcijańską postawę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-22 11:18:39

Sydrom sztokholmzki. Nigdy w zyciu bym tak nie zrobila jak ona. To trzeba naglasniac i tepic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-22 11:13:19

no juz calkiem po.pi.er.dzie.lilo!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-22 11:07:24

Niech te brudasy zgwalca ja jeszcze raz, to może coś jej się w tej pustej głowie poprzestawia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-22 10:11:25

Selin Gören to nie jest ani typowo niemieckie imię ani nazwisko. Dziewczyna jest prawdopodobnie pochodzenia tureckiego i myślę że to dlatego takie zachowanie ponieważ boi się rasizmu w stosunku do jej "ziomków". Dla mnie to i tak niezrozumiałe, szczególnie z racji tego że w niemieckich mediach można dosłownie codziennie przeczytać o kolejnym gwałcie. Sama mieszkałam w Niemczech ponad 12 lat, nigdy nie bałam się wracać sama wieczorem lub w nocy do domu, czułam się po prostu bezpiecznie. Latem wróciłam do Niemiec po dłuższym czasie i byłam przerażona. W mieście widać całe gangi młodych szwędających się mężczyzn którzy zaczepiają lub boleśnie się gapią, słychać przede wszystkim arabski. Najgorsze jest to, że nawet jeśli ci ludzie nie mają prawa pobytu i tak zostają w kraju bo ich deportacja jest prawie niemożliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-22 09:23:50

Pewnie ta ogromną trauma po przeżycia, że praktycznie zakochała się w swoim oprawcy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz