Zgwałcili ją i zamordowali, bo była brzydka!

26 Października 2009

Teraz bracia czekają na wyrok. Czy sąd wymierzy im najsurowszą karę?

Zgwałcili ją i zamordowali, bo była brzydka!

29-letnia Aneta od dzieciństwa była nieśmiała, cicha i skromna. Na co dzień pracowała w jednym z augustowskich urzędów, a w wolnym czasie spotykała się z przyjaciółkami. Jedna z nich zdradziła w rozmowie z „Kurierem porannym”, że Aneta marzyła o tym, by jak najszybciej stanąć na ślubnym kobiercu. Próbowała za wszelką cenę znaleźć chłopaka."

Być może gdyby nie to silne pragnienie, młoda Augustowianka  żyłaby dzisiaj. Tego feralnego wieczoru miała się bowiem spotkać z poznanym przez Internet mężczyzną. Niestety, jej wirtualny rozmówca nie zjawił się w umówionym miejscu, nad brzegiem rzeki Netta. Rozczarowana Aneta postanowiła wrócić do domu, ale po drodze zaczepiło ją dwóch braci – 20-letni Paweł (uczeń technikum) oraz o dwa lata starszy Tomasz, świeżo upieczony mąż i tata.  Mężczyźni chwilę z nią porozmawiali, a gdy się pożegnała, zaczęli ją śledzić. Jak wynika z relacji policji, kiedy dogonili Anetę mocno uderzyli ją w głowę, a następnie na wpół przytomną zaciągnęli w wysokie zarośla. Tam rozebrali zalaną krwią kobietę, a ona błagała ich, żeby jej nie zabijali. Oprawcy byli jednak niewzruszeni krzykami Anety i zgwałcili ją. Dokładnie przeszukali też jej rzeczy oraz torbę, w której znaleźli kartę do bankomatu. Gdy dziewczyna nie chciała im podać PINu, dotkliwie ją kopali, bili, a gdy zemdlała, skakali po niej. W końcu Aneta nie miała już siły walczyć… Jej ciało bandyci wrzucili do rzeki, a sami wrócili spokojnie do domów.

Zwłoki kobiety znaleziono w październiku 2008 roku. Od początku śledztwa sprawie towarzyszyło wielo niejasności, a policjanci nie mogli trafić na prawidłowy trop. Funkcjonariusze nie chcieli jednak dać za wygraną i wraz z programem 997 stworzyli materiał dotyczący okrutnej zbrodni. Od czasu emisji, na komendzie zjawiło się wielu nowych świadków, a na światło dzienne wyszło kilka nieznanych wcześniej aktów. Ostatecznie, w maju tego roku udało się schwytać zwyrodnialców, którzy na pytanie, dlaczego zabili Anetę, odpowiedzieli, że „była brzydka.”

W przyszłym tygodniu suwalski sąd ma ogłosić wyrok w sprawie zabójstwa 29-letniej mieszkanki Augustowa. Podczas trwającego od kilku tygodni procesu, bracia nie wykazali nawet cienia skruchy, mimo że przyznali się do winy. „Ta zbrodnia jest wyjątkowo makabryczna – powiedział w Józef Murawko, naczelnik wydziału śledztw Prokuratury Okręgowej w Suwałkach – W zatrzymaniu oskarżonych pomogli nam augustowianie. Mają prawo wiedzieć, co dzieje się w sądzie."

Jednak nawet najsurowsza kara nie będzie pocieszeniem dla rodziców zamordowanej z zimną krwią  Anety. „Nie potrafię im tego wybaczyć. Nigdy! Nie potrafię zrozumieć, dlaczego to zrobili – mówi łamiącym się głosem jej mama - Jaka powinna spotkać ich kara? Nie wiem. Pewne jest tylko jedno. Nic nie zwróci mi córki.”

Natasza Lasky

Zobacz także:

12-latka zmarła po trzech dniach porodu! Nastoletnią Fawziyie i jej nienarodzone dziecko zabił silny krwotok wewnętrzny. Do ślubu zmusili ją rodzice…

Polki coraz częściej poddają się aborcjom!  W naszym kraju coraz częściej legalnie usuwa się ciąże.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (275)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kasia
(Ocena: 5)
2014-10-03 23:40:27

re: Zgwałcili ją i zamordowali, bo była brzydka!

Ja miałam na festynie taki przypadek zaczepił mnie chłopak nieznajomy najpierw powiedział do mnie część laska a później że mnie odwiezie do domu wykorzystastalam jego odejście złapałam swojego rowerach i pojechałam do domu niewiem co by było jakby mnie dopadł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-20 12:27:40

CLNhVX rtosnuuizjju

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 12:50:22

TVE4oy dhqwzbvufreg

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 08:01:11

So excited I found this article as it made tnihgs much quicker!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-16 04:09:01

ta co chciałaś skakać po nich jak byś stała obok nich to byś obsrała się w gacie i nic byś nie zrobiła ze strachu tyle w temacie ... :) Przez kabel każdy z was powiedziałby jaki to jest odważny a stojąc naprzeciwko zapomniał by języka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-14 17:40:55

dziewczyna trochę jest winna. Po co szukać ogierów w dzisiejszych czasach nie znajdzie się prawdziwej miłości..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-14 17:37:07

brzydkie kobiety mają powodzenie u mężczyzn lepsze niż te piękne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-13 22:47:58

Pewnie sami byli brzydcy... >:( Ciekawe co by było, gdybym przysła i poskakała po nich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-25 22:45:53

ptaka po topór kula u nogi i do kopalni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 10:33:43

Wszystko ale co do kopalni to chyba na zawsze bo normalnie tam pracuje i raczej teraz mnie obrazasz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-22 02:03:03

czasami wstydze sie ze jestem czlowiekiem... >:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-07 19:40:04

Boję się być kobietą... mnie pewnie zgwałcą dlatego że jestem gruba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz