Tak wyglądała przed śmiercią opętana przez szatana Anneliese Michel! (Czy to egzorcyzmy ją zabiły?)

27 Sierpnia 2017

O młodej Niemce słyszał chyba każdy. Ale mało kto ją widział...

Anneliese Michel

Każdy fan horrorów i strasznych historii musiał kiedyś słyszeć nazwisko Anneliese Michel. To, co przed laty wydarzyło się młodej Niemce stało się kanwą dla takich filmów grozy jak „Egzorcyzmy Emily Rose” czy „Anneliese: The Exorcist Tapes”. Ta urodzona w 1952 roku kobieta miała zostać opętana przez szatana i została poddana przed śmiercią wielu egzorcyzmom.

W szkole średniej rozpoznano u niej epilepsję, później zachorowała na depresję. Trafiła do szpitala, ale nie została wyleczona. Pojawiły się u niej omamy. Miała także pić swój mocz, odgryzała głowy ptakom, jadła owady, niszczyła krzyże i święte figurki. Pod koniec życia na jej ciele pojawiły się rany przypominające stygmaty.

Jej rodzice poprosili o pomoc księży, którzy mieli wypędzić z niej demona. Była poddawana egzorcyzmom przez niemal rok. Zmarła 1 lipca 1976 roku. 2 lata później sąd skazał jej rodziców oraz dwóch duchownych na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za nieumyślne spowodowanie śmierci Anneliese w wyniku zagłodzenia. Niektórzy jednak do dziś wierzą, że zabiły ją nieczyste moce… Mają o tym świadczyć chociażby zdjęcia wykonane na chwilę przed zgonem.

Zobacz również: „Chyba jestem opętana” (Upiorna opowieść Ani)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz