Polacy komentują zamach na muzułmanów w Londynie: „Szkoda, że tylko jeden zabity! Niech też zobaczą, jak to jest!”

19 Czerwca 2017

Wszystko wskazuje na to, że w oczach naszych rodaków zamachowiec to... bohater.

atak w Londynie 18 czerwca

Jakiś czas temu po zamachach terrorystycznych w Londynie, burmistrz miasta – Sadiq Khan stwierdził, że Brytyjczycy muszą się do nich przyzwyczaić, ponieważ są częścią życia w Europie. Czy to samo powie po ataku na muzułmanów? Dzisiejszego ranka świat po raz kolejny obiegła wieść o celowym staranowaniu przechodniów samochodem. Tym razem ofiarą padli sunniccy muzułmanie. Grupa o2.pl podaje, że chodzi o radykalny odłam. Media bez „zbędnych” spekulacji określiły, że doszło do ataku terrorystycznego, a nie incydentu. Napastnikowi natychmiast przypisano nienawiść do islamu. Według doniesień krzyczał on „zabiję wszystkich muzułmanów”. Wszystko wskazuje na to, że wątek choroby psychicznej, dominujący przy morderstwach na niemuzułmanach, tym razem w ogóle nie jest brany pod uwagę.

Do wydarzenia doszło w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park. W osoby wychodzące z meczetu wjechała furgonetka. Jak wiemy, muzułmanie są w trakcie obchodzenia Ramadanu. Swoją świątynię opuścili dopiero ok. 00:20 i właśnie wtedy miała miejsce tragedia. Jej świadkowie mówią o trzech sprawcach, z których dwóch miało zbiec, ale funkcjonariusze nie potwierdzają tych doniesień. Jeden został zatrzymany. Ma 48 lat. Jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych. 8 znajduje się w szpitalu.

Kierowca furgonetki został wyciągnięty z pojazdu, a potem powalony na ziemię przez ludzi. Krzyczał „Zabij mnie, zabij!”. Na to odpowiedział mu jeden z muzułmanów - Abdulrahman Saleh Alamoudi: „Nie zabijemy Cię. Dlaczego to zrobiłeś?”. Nie doczekał się jednak żadnego wytłumaczenia. Po Sieci krąży nagranie, na którym widać ujętego zamachowca. W tłumie dobiegają różne głosy. Mężczyzna niedługo potem znalazł się w policyjnym wozie.

Tym razem – w przeciwieństwie do innych ataków terrorystycznych – Polacy nie wydają się zasmuceni. W komentarzach dominuje ton, że sprawiedliwości stało się zadość...

Oto niektóre z nich. Została zachowana oryginalna pisownia.

Zobacz także: Wiemy, kim jest blondynka, która uprawiała seks w samolocie!

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-20 11:26:17

A czemu ci "ludzie" w POLSCE robią awantury typu: nauczyciel jest homoseksualistą, na ścianach w szkole są krzyże, po co chodzą w burkach, po co maja przerwy w pracy na modlitwe? Ja sobie tego nie życzę. Chcą tu mieszkać to albo się asymilują z kulturą i religią albo niech ktoś ich stad bardzo skutecznie wyrzuci. I jakim cudem inne nacje w tym Polacy potrafią się asymilować ? Np w USA czy wielkiej Brytanii? Jakim cudem uczymy się języka i nie chodzimy z pretensjami ze większość kraju to protestanci? Ludzie, którzy bronią islamu- gratuluje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-20 10:57:18

Nie jestem zwolennikiem zabijania nikogo, ale uważam, że jeśli ktoś chce wojny powinien ją dostać. Europa z podkulonym ogonem przyjmuje te wszystkie policzki na twarz i nic nie robi, poza malowaniem kredą tekstów o pokoju i miłości po każdym zamachu. Nie dziwię się, że ktoś w końcu oszalał od tej całej sytuacji i zdarzyło się coś takiego. Nie popieram tego oczywiście, bo muzułmanami powinno się zająć państwo każde z osoba, granice powinno się prewencyjnie zamknąć i w Europie wprowadzić system wizowy jak w USA. Ale po prostu, jeśli nikt z tym nic nie robi, nie dziwi mnie, że człowiek chciał wziąć to w swoje ręce. Nie wiecie jaka była jego historia. Może ktoś z rodziny czy przyjaciół zginął w zamachu ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-06-20 09:30:05

Bohater nie bohater nie popieram zamachow ale moze teraz muzulmani posmakuja tez troche swojego wlasnego lekarstwa i przestana popierac isis orac calo zlo z tym zwiazane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-20 09:21:20

Skoro już nawet burmistrzem miasta został arab to o czym tu wiele mówić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-21 00:32:26

nie arab tylko hindus !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-20 07:56:52

Jeśli ktoś naprawdę nienawidzi muzułmanów, to dokonując takich ataków sam nie jest lepszy od nich. Ale proszę bardzo, prawdziwi muzułmanie w obliczu tragedii nie zabiją zamachowca, jak o to prosił - i to jest właśnie różnica między nimi a ISIS, której wiele osób nie umie zrozumieć. Najłatwiej wszystkich wrzucać do jednego worka, ale jeszcze lepiej do tego worka byłoby dodać samego siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-20 07:53:35

no to już jest taka cebulowatość, że aż szczypior rośnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-19 22:26:46

Wystarczy poczytać komentarze pod wiadomośćiami BBC, pochlebstwa do zamachowca kierują sami Brytyjczycy, jest ich sporo. Absolutnie nie usprawiedliwiam tego aktu, gdybyśmy wszyscy czynili "oko za oko" świat stał by sie ślepy, jednak w pewnym sensie jestem w stanie zrozumieć to, co sie stało, to zwykła ludzka bezradność na coraz większa liczbę "incydentów terrorystycznych" przy niedbałość tutejszych służb bezpieczeństwa, w ludziach zbiera sie frustracja, złość, kipi i wybucha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-19 14:27:30

to juz jest wojna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-19 13:53:48

oko za oko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-19 15:20:12

Tak właśnei myśli ISIS, kiedy dokonują zamachu w Europie za to, że zachód bombarduje Bliski Wschód. Gratuluję, jesteś mentalnie na poziomie tych niepiśmiennych, agresywnych pastuchów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-19 18:56:43

No wlasnie to jest problem, to cale Isis Nie zabija sobie Tak dla sportu. USA zniszczylo kraje Na bliskim wschodzie szukajac ropy I mordujac niewinnych ludzi. Teraz isis msci sie w europie a USA dalej zrzuca Bomby Na bliskim wschodzie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-20 09:23:19

"Najśmieszniejsze" właśnie w tym wszystkim jest to, że to Stany zaczęły wojnę, a cierpią Europejczycy. Powinno się wszystkich tych muzułmanów wysłać do USA.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-19 13:40:19

A myslicie, ze po zamachach terrorystycznych, w ktorych gina "niewierni" muzulmanie placza i naprawde czuja smutek? Watpie. Nie uwazam, ze Polacy powinni znizac sie do ich poziomu, niemniej jednak pamietajmy, ze medal ma dwie strony.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz