Za złotówkę wykupują się od klasówek i pytania!

12 Listopada 2009

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju za 1 złotych mogą kupić sobie "immunitet" na wybraną lekcję i to kilkanaście razy w roku!

Za złotówkę wykupują się od klasówek i pytania!

W Zespole Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju uczy się prawie tysiąc nastolatków - gimnazjalistów i licealistów, którzy jeszcze do niedawna mogli kilka razy w roku wykupić sobie zwolnienie z klasówki albo pytania na lekcji za okrągłą złotówkę. Wszystko odbywało się za przyzwoleniem nauczycieli i było w pełni aprobowane przez dyrektorkę, Lidię Wachowiec.

Jak relacjonują uczniowe, kupony zwolnień można było nabyć przy okazji różnych szkolnych imprez, np. w walentynki albo na Halloween. Jedna z dziewczyn przyznaje, że wystarczyło mieć 3 złote, by przez pół dnia praktycznie nic nie robić, poza machaniem nauczycielowi przed nosem "immunitetem".

Pięniadze zebrane w ten mało etyczny sposób były przeznaczana na rozmaite cele - od pomocy psom w schorniskach aż po zakup ciasta. Proceder trwałby pewnie nadal (ku uciesze uczniów), ale sprawie postanowili przyjrzeć się rodzice. Zdecydowali się powiadomić nadzór miasta.

Do szkoły trafili kontrolerzy i zapowiedzieli, że zrobią wszystko, by podobne praktyki ukrócić. Sprawę najtrafniej podsumowuje jeden z ojców w wypowiedzi dla "Polska The Times": "Dziś kupisz dzień bez pytania za 1 zł, jutro maturę za tysiąc, pojutrze dyplom za 5 tysięcy. To pokazywanie uczniom, że można w życiu za kasę iść na skróty".

Natasza Lasky

Zobacz także:

Zakaz wieszania krzyży w szkołach!

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że wieszanie krzyży w klasach jest naruszeniem prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Po jakich studiach nie znajdziesz pracy?

Niestety, nie każdy kierunek zagwarantuje nam znalezienie satysfakcjonującej posady. Szczególnie zagrożeni bezrobociem są absolwenci biotechnologii, fizyki, chemii oraz ochrony środowiska.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (342)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-23 12:06:30

To wielkie kłamstwo !!!! Chodzę do tej szkoły i to zupełnie inaczej wygląda. Ale jak widać media muszą wszystko przekręcić ;/ To żenujące może po prostu nie podoba się im że nasi maturzysci radza sobie tak świetnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 19:39:13

Jak się kłócicie, która szkoła ma lepszy poziom to widać te wasze własne poziomy. Każda szkoła uczy inaczej i ma inne podręczniki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 19:26:35

hahahaha teraz uczniowie tej szkoły będą ją bronić, bo niestety nie będzie już "immunitecików". ŚMIECH!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:21:56

"Dziś kupisz dzień bez pytania za 1 zł, jutro maturę za tysiąc, pojutrze dyplom za 5 tysięcy. To pokazywanie uczniom, że można w życiu za kasę iść na skróty". :))) powinni sie wstydzic :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:19:49

w szkole powinni uczyc uczciwości - nie korupcji ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:18:35

wysoki poziom? owszem trzeba sie postarać bo z jednego przedmiotu w ciagu semestru ma sie co najwyzej trzy oceny i te trzy oceny decyduja o twojej ocenie koncoworocznej. W tej szkole trzeba równiez być wazeliniarzem by mieć dobre oceny, wlazić do dupy nauczycielom. Uczniowie? Większość pochodzi z zamożniejszych rodzin przy czym posiadaja zbyt zawyzona samoocenę. Wydawaloby się, że dorosli juz licealiści nie powinni się smiać z cudzej krzywdy - niestety nie w przypadku licealistow tej szkoly. Zresztą jezeli w szkole wywieszona jest kartka z uwagą by być bardziej tolerancyjnym dla uczni niepelnosprawnych to o czym to świadczy? Jezeli nie nalezysz do elity - nie maja do ciebie szacunku. Udaja, ze jestes ich wielkim przyjacielem a za plecami śmieją się z twoich porazek i ponizają. Ot co - całe, wspaniale, elitarne LO nr 1.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 19:23:10

ZGADZAM SIĘ! jeżeli z tej szkoły ktoś jest z "innego poziomu" to nie ma szans w tej szkole.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:11:09

Chodzę do tego liceum i bardzo żałuję, że tam poszłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-19 21:07:12

u nas tez cos takiego jest, tzn bylo w gimnazjum, ze za 1 zl wykupujesz i jestes niepytany. no rzeczywiscie wielki problem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-19 16:43:58

Haha! Zabawne! Ten tzw. immunitet był jednorazowy! Tylko na jeden dzień! Na jedną lekcję! Ludzie! Nie róbcie afery z czegoś takiego! Przegięcie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-18 14:56:34

To kłamstwo nauczyciele nie przyjmowali tego , na oczach naszych okazało się że te tak zwane np nie działa i dlatego byli potem zasmuceni ze nic to nie dało i na darmo udali tą kasę. I proszę nie mówić że w tej szkole jest za niski poziom jak ktoś nie wierzy niech przyjdzie do naszego Liceum i potem się przekonamy czy to powierz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz