Wakacje mogą potrwać miesiąc dłużej!

06 Sierpnia 2009

Być może polscy uczniowie posiedzą w domach kilka tygodni dłużej, a rozpoczęcie roku szkolnego zostanie przesunięte na koniec września. To pomysł Unii Europejskiej, który ma pomóc w zmniejszeniu zachorowalności na świńską grypę.

Wakacje mogą potrwać miesiąc dłużej!

Eksperci od spraw zdrowia Unii Europejskiej rozważają możliwość przedłużenia wakacji. Brzmi jak piękny sen wagarowicza? Niestety, to nie wyrozumiałość rządzących, a błyskawicznie rozprzestrzeniająca się epidemia świńskiej grypy.

Powodów, dla których warto poczekać z wpuszczaniem dzieci do szkół, jest kilka. Po pierwsze, rozprzestrzenianie wirusa wśród młodzieży będzie bardzo utrudnione, po drugie – być może do października uda się wytworzyć i wyprodukować szczepionkę przeciw H1N1. Pomysł popierają rządy wielu krajów wspólnoty oraz, rzecz jasna, uczniowie. To, czy ich coroczne marzenie wreszcie się spełni, okaże się już wkrótce.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak rozpoznać objawy świńskiej grypy?

Objawy świńskiej grypy są podobne do objawów grypy sezonowej - pojawia się gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel, ból gardła, wymioty, biegunka, katar, bóle mięśni.

Uczniowie będą dostawali darmowe warzywa i owoce!

Projekt ma pomóc w poprawie zdrowia najmłodszych oraz w edukacji dietetycznej. Jego pomysłodawcy mają nadzieję, że w ten sposób uda się nieco zmniejszyć odsetek otyłych dzieci (stanowią one w UE pokaźną grupę, bo 5-milionową) oraz zapobiec coraz częstszym chorobom cywilizacyjnym.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (642)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

iLONA
(Ocena: 5)
2015-06-25 13:29:36

re: Wakacje mogą potrwać miesiąc dłużej!

TO GŁUPOTA TAK JAK TO ŻEBY 6 LATKÓW WYSŁAC DO SZKÓŁ,POWINNY SIE BAWIĆ TAK JAK TWIERDZĄ NAUKOWCÓW JAK TERAZ ZBADALI.i CHODZIĆ DO ZERÓWEK NIE WIEM DLA ZCEGO NIE SŁUCHA SIĘ RODZICÓW TYLKO STARSZYCH LUDZI W SEJMIE BO NAWET NIE POSZLA TA KRYTYKA RODZICÓW DO EDUKACJI KIEDYŚ BYŁ GIERTYCH I TAKICH WARJACTW NIE BYŁO TERAZ JETS KTOŚ INNY ZARZADZCĄ I CUDA SIĘ DZIEJĄ CHOCIAZ TYLE DOBREGO ZE MŁODZIEŻY LICEUM WYWALIŁ POŁOWĘ MATERJAŁU TAK JAK TO ROBIŁ GIERTYCH TYLKO ZE ON Z GIMNAZJACH WYRZUCIŁ BO WTEDY TAM SIE DZIAŁY CUDA NIE WIDY TAK SAMO TERAZ SKORO DZIECI SIĘ PRAWIDŁO NIE ROZWIJAJĄ POWINNO BYĆ TEŻ WYWALONE PÓŁ MATERIAŁOW A NIE WYMAGANIA NAUCZYCIELI OD 6 LATKÓW

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
(Ocena: 5)
2015-06-25 13:17:12

re: Wakacje mogą potrwać miesiąc dłużej!

jest to głupota co te dzieci przez 3 MIESIACE MAJĄ ROBIĆ W DOMU,NA KOLONIE NA TYLE NIE POJEDZIE.DO BABĆ TEŻ A RODZICE PRACUJĄ DZIECI MAJĄ LATAĆ NA PODWÓRKU JAK BEZPAŃSKIE .NASZCZĘSCIE MINISTER EDUKACJI SIĘ NA TO NIE ZGADZA .DZIWIMY SIE RODZICE ŻE ZGODZIŁ SIĘ SEJM BEZ ZATWIERDZENIA EDUKACJI Z MINISTERSTWEM JAK SIĘ OKAZAŁO POTEM AFERA JA K NIC ŻEBY 6 LATKI POSZŁY DO SZKÓŁ BO TERAZ OKAZAŁO SIĘ PRZEZ BADANIA NA UKOWCÓW ŻE RODZICE DZIECI MIELI RACJĘ A DUZO BYŁO ICH PRZECIWNYCH ZEBY PUSZCZAC ICH DO SZKOŁ BO NIE ROZWIJAJA SIĘ DZIECI PRAWIDŁOWO BO MAJA ZABRANE DZIECIŃSTWO NAUKOWCY TERAZ TO WYKRYLI ŻE DZIECKO MUSI SIE BAWIĆ W TYM WIEKU CHODZIĆ DO ZERÓWKI A NIE DO SZKÓŁ W KTÓRYM JEST MATERJAŁ DLA NICH JESZCZE ZA SZEROKI.CHYBA ZE PAN MINISTER WYCOFA PUŁOWE MATERIAŁU 6 LATKOM TAK JAK MŁODZIEŻY STARSZEJ ZROBIŁ ŻEBY BYŁO LŻEJ,BO TAK TO JEST KATASTROFA W POLSCE ZELI CHODZI O TE MŁODSZE DZIECI 6 LATKI I NIKT TEGO ZDROWO NIE PODEJMUJE DECYZJI I NIE PATRY NA TO.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-29 00:51:40

Za marzenia na szczęście nie krają, heh...xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-27 13:46:09

ta juz widze 5 dni do sql a dezycji jeszcze nie ma zall

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-23 22:58:23

bez sensu...j uz wole szkole niz czekac na obiecana szczepionke ; )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-17 15:54:09

byłoby ZAJEBIŚCIE xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-16 14:42:17

taaaa... wszystko pieknie, ladnie, ale ten miesiac trzeba bedzie kiedys odpracowac. czyli albo zegnajcie soboty do konca roku, albo wakacje w lipcu -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-23 22:37:25

dokładnie! To nie ma sensu moim zdaniem moglibysmy chodzic normalnie do szkoły a nie beda nam tu wymyslac!! Bo to póżniej odbije się na naszą nie kożyść!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-16 11:11:01

Ciekawe tylko czy w Polsce zgodzą się na przedłużenie tych wakacji... Ale faktycznie, koleżanką pode mną ma rację. Jeśli za rok w lipcu będziemy musieli odrabiać ten wrzesień to ja podziękuję... Powinni teraz wszystko jasno powiedzieć, :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-15 21:28:25

Niektórzy maja racje . Cieszyłabym się, gdyby przedłużyli wakacje o ten jeden miesiąc.! Ale z drugiej strony... lipnie ;/ będzie, gdy będziemy musieli odrobić ten czas w następne wakacje ;/ W końcu bylibyśmy o miesiąc w tyle z nauką. Nie jestem żadną kujonkom, ale nie mam zamiaru uczyć się w wakacje. Bo tak by wyszło. ;/ Teraz by były 3 miesiące wakacji, a w następne tylko miesiąc. Więc osoby, które się cieszą niech trochę wezmą na logikę i pomyślą. Ja tam wole, żeby zostało tak jak jest, no chyba, że ... w następne wakacje nie trza było odrabiać straconego miesiąca i byłyby normalnie 2 miesiące wole ;D Tak to by mogło być, ale wątpię w to . ;/ sss

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-13 22:26:08

Mówili w telewizji, mówili! Anonim pod spodem chyba nie słyszał :) Jednak mogą zabrać nam wakacje w lipcu :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz