W jednej z warszawskich szkół uczniowie znali pytania maturalne z matematyki!

18 Maja 2011

OSZUSTWO! Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego rozwiązywali na lekcjach matematyki zestaw zadań, który pojawił się na maturze rozszerzonej!

matura

W warszawskim liceum im. K. Hoffmanowej uczniowie podczas lekcji matematyki pisali test, na którym dziewięć zadań - w takiej samej kolejności - pojawiło się na tegorocznej maturze rozszerzonej z tego przedmiotu.

- Rzeczywiście, mam zestaw, na którym polecenia z matury pojawiają się słowo w słowo. To jeden z sześciu zestawów powtórzeniowych, który skonstruowałam na podstawie zadań przyniesionych wcześniej przez uczniów – przyznała nauczycielka matematyki z tego liceum, Joanna K.

Skąd licealiści zdobyli zadania? Okazuje się, że po egzaminie próbnym z matematyki, który odbył się w zeszłym roku, uczniowie spisali na kartkę większość pytań, które udało im się zapamiętać, a następnie przekazali je swojej matematyczce i poprosili, aby zadania rozwiązać na lekcji. - Gdy się robi standaryzację, wiadomo, że niektóre z tych zadań są potem wykorzystane na maturze - tłumaczy Barbara Andrzejewska z CKE, koordynator egzaminu maturalnego z matematyki. - Procedura standaryzacyjna jest ściśle określona: osoby, które przeprowadzają ją w szkołach, muszą rozliczyć się ze wszystkich egzemplarzy, które były rozdawane w szkole. Uczniowie mogą zapamiętać może jedno czy drugie zadanie, ale przecież nie zapamiętają nigdy całego zestawu - dodaje.

Uczniów broni jednak dyrektorka IX LO, Zofia Pietrzak: - W szkole w żaden sposób nie zostało przekroczone prawo. To nie w naszej szkole nastąpił wyciek egzaminów maturalnych. Nasi uczniowie w zeszłym roku, dokładnie 27 marca 2010 r., pisali próbną maturę. To są obecnie absolwenci naszej szkoły. Te same zadania zostały - w znakomitej większości, bez żadnych zmian - wprowadzone na tegoroczną maturę.

Ostateczna decyzja o tym, czy matura będzie w Liceum im. Hoffmanowej powtarzana, ma zapaść jeszcze dzisiaj. Jeśli tak się stanie, licealiści będą ją pisali ponownie w czerwcu.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Skandal w Chinach: Urzędnicy zabierają rodzinom dzieci i sprzedają na Zachód!

Jednego noworodka można kupić już za około 2 tysiące funtów.

Nauczyciele zniechęcali słabych uczniów do zdawania matury! ŻEBY NIE ZANIŻALI IM STATYSTYK!

Świętokrzyskie kuratorium bada aferę przedmaturalnej presji w technikach.

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (79)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 15:30:44

Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 10:47:35

to wina cke a nie ich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 01:27:59

Uważam że powinni powtarzać maturę!!!....a to że cała szkoła się wypowiedziałą na facebooku nie powinno zaważyć na dwcyzji prokuratury i dyrektora CKE. Niesprawiedliwe jest to że pozostali maturzyści ktorzy sumiennie się uczyli mają wypać gorzej bo nie mieli dostępu do tych zadań( I NIE BYŁO ICH W INTERNECIE!!!)Poza tym rzeczywiście iż skoro owe zadania pisali nie sami maturzyści tylko absolwenci to prawdopodobieństwo zapamiętania i Kazantzakis IDENTYCZNEJ treści zadań i dannych jest bardzo mała i nieprawdopodobna. Coś tu jest nie tak....wydaje się być bardzo podejrzliwe....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-21 01:26:02

Uważam że powinni powtarzać maturę!!!....a to że cała szkoła się wypowiedziałą na facebooku nie powinno zaważyć na dwcyzji prokuratury i dyrektora CKE. Niesprawiedliwe jest to że pozostali maturzyści ktorzy sumiennie się uczyli mają wypaść gorzej bo nie mieli dostępu do tych zadań( I NIE BYŁO ICH W INTERNECIE!!!)Poza tym rzeczywiście iż skoro owe zadania pisali nie sami maturzyści tylko absolwenci to prawdopodobieństwo zapamiętania i przekazania IDENTYCZNEJ treści zadań i dannych jest bardzo mała i nieprawdopodobna.Coś tu jednak nie gra....Wydaje się to być bardzo podejrzliwe...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-20 12:49:12

jeśli faktycznie zadania się powtórzyły to nie wiem o co taki szum. niech cke rozważniej układa arkusze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-19 23:54:07

Przecież to nie jest wina nauczycieli tylko CKE że powtarza arkusze!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-19 18:54:18

A jest bezsensu ,jeśli ci uczniowie jeszcze raz będę musieli pisać maturę. Znowu przeżywać to wszystko jeszcze raz,podwójny stres. Nie powinno takiego czegoś być. Przecież na lekcjach matematyki,robi się setki zadań,a na pewno jakiś % zapamiętuje się ,a jeszcze ,gdy się przygotowuje przed maturką. Więc nie wiem w czym ci "uczeni" widzą problem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-19 18:49:28

Akurat z biologii,to była bardzo łatwa matura,bo sama pisałam.. Było trzeba się przygotowywać,a nie liczyć na jakiś fart,a później mówić,że nie zdałem/am ,bo była strasznie trudna matura. Hee.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-19 11:47:55

w tym roku to cke dało dupy. ze wszystkiego były trudne matury od biologii zaczynając na fizyce kończąc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-18 20:46:21

oszustwem jest to ze na tej stronie pracuja niekompetentne osoby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-18 21:41:35

o właśnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz