Uwaga, zaostrzenie rygorów związanych z zawieraniem małżeństw!

30 Stycznia 2011

Będzie więcej wymagań i niewygodnych pytań! Nastawcie się na istną drogę przez mękę!

Uwaga, zaostrzenie rygorów związanych z zawieraniem małżeństw!

Serwis rmf24.pl donosi, że polscy księża planują zaostrzenie rygorów związanych z zawieraniem małżeństwa. Do takiej decyzji zachęciło ich wystąpienie papieża Benedykta XVI, który zapowiedział konieczność zmian w kwestii udzielania ślubów przez kościół.

Przyszli małżonkowie powinni się zatem spodziewać większej liczby niewygodnych pytań, które będą zadawane przez duszpasterzy, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet… przebytych chorób wenerycznych.

Sakramentalnego „tak” nie powiedzą sobie także osoby, które są narzeczonymi krócej niż rok; nie skończyły półrocznego kursu przedmałżeńskiego lub spodziewają się dziecka.

Czy nie sądzicie, że zaostrzone przez kościół przepisy jedynie zniechęcą wielu ludzi do zawarcia małżeństwa?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Ojciec skatował 2-letnią córkę NA ŚMIERĆ! Dziewczynka zmarła w męczarniach

28-latek dotkliwie pobił swoją maleńką córeczkę. Mimo starań lekarzy, dziecko zmarło.

Ksiądz zabiera z grobów sztuczne kwiaty: "Wszystko musi umrzeć, a te rośliny temu przeczą!" ABSURD?

Elizabeth Eales od 23 lat walczy z lokalnym pastorem o możliwość składania na grobie swojej córki sztucznych kwiatów. Duchowny jest jednak nieugięty.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (326)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-15 13:04:52

Mam już dość tych wszystkich zakazów, nakazów, ograniczeń i różnego rodzaju obowiązków narzucanych przez POlski rząd i podległe mu urzędy. Jestem człowiekiem wierzącym w Boga ale w kościół już nie. Na szczęście modlić się mogę gdzie chcę,kiedy chcę i nie muszę się z tego nikomu tłumaczyć. Zanim zaczniecie nauczać najpierw sami nauczcie się bycia prawdziwymi księżmi. Póki co dogadam się z Panem Bogiem bez waszego udziału.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-08 19:12:04

porąbała porąbało ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 22:17:11

To jest kompletna paranoja.Nikt nie bedzie zawierał związków małżeńskich na takich warunkach.Śmiechu warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-13 15:49:10

debilizm się szerzy !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-06 22:48:13

Wycofają to szybciej niż wprowadzą bo wierni odejdą od kościoła no a co za tym idzie mniejszy zysk pieniędzy nie tylko na mszach ofiara ale też i może przede wszystkim "co łaska" która wynosi powyżej 300zł za ślub bo inaczej msza odprawiona na odpieprz i kazanie dotyczące pazerności katolickiej społeczności .... A benzyna drożeje i te samochody z silnikami wymagającymi dość dużej ilości tego płynu za coś muszą być tankowane, no chyba że w kościołach wprost będzie wielebny mówił że "Dzisiejsza składka przeznaczona jest na benzynę do mojego auta" w co nie wierze !!! To takie moje skromne zdanie. IZKA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-06 14:40:14

Mnie osobiscie juz to wszystko zaczyna irytowac,ksieza rozbijają sie drogimi, dużymi samochodami, musza mieszkac w dobrych warunkach, a na kazaniach pierdziela o skromnosci i o oddawaniu pieniedzy ubogim...to niech oni sprzedzadza te swoje fury i rozdadza pieniadze innym dajac dobry przyklad! Gdyby im to zasugerowac to chyba by sie ze wstydu spalili i zaczeli glupio tłumaczyc. A co do tych wymagan przed małżenskich to az czytac o tym nie moge...po co ksiezom wiedziec takie rzeczy? Ja nie mam zamiaru sie nikomu spowiadac z mojego zycia osobistego i (o ile to prawda) biegac po psychologach w celu dostarczenia jakiegos świstka ksiedzu. Ale nie martwcie sie,wszystko da sie załatwic jesli rzucicie kasą, wtedy nie bedzie zadnych problemow.Chodze co tydzien do kosciola i na ogół nigdy nic do niego nie miałam, ale jak dostrzegam ich "skromnosc" i "powołanie" , a do tego jezeli jeszcze wprowadza to co wyzej napisane, to po prostu odepchną wiernych od koscioła. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-06 11:37:31

To jest głupi pomysł... Przeciez kobiety ciężarne nie moga być potepiane... Bez przesady... Jeśli wprowadzą taie coś to napewno wzrosnie liczna slubów cywilnych... I mniej ludzi będzie chodzić do kościoła to napewno...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-05 16:26:08

To tylko spowoduje, że większa liczba wirnych będzie żyła w grzechu...młodzi albo się zbuntują albo nie będą chcieli czekać rok na ślu i to przepraszam bez kopulacji, bo inaczej i po tym roku ksiądz nie będzie chciał dopuścić do ślubu i będą żyli na kocią łapę albo tylko ze ślubem cywilnym co w świetle Kościoła jest rzecz jasna grzechem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-05 10:33:18

hahaha kościół chce stracić jeszcze więcej wiernych?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-08 19:06:52

Nie liczy się ilość, ale jakość')

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-04 17:07:24

Ale nie rozumiem Was, co ma piernik do wiatraka? Piszecie,że dzięki temu narzeczeństwo się dobrze pozna. Ale jaki tu jest związek? Jak ktoś się kocha,to wie,czy ma chorobę weneryczna, mniej wiecej jakie ma doswiadczenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz